Biathlon - PŚ: Hojnisz-Staręga tuż za podium w biegu masowym

• Data publikacji: 26.01.2020, 15:45

Bieg ze startu wspólnego kobiet zakończył weekend biathlonowego Pucharu Świata w Pokljuce. Świetnie zaprezentowała się Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 4. miejsce.

W biegu masowym na 12,5 kilometra wystartowały dwie Polki - Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk, która ostatnio zmagała się z chorobą. Na pierwszym strzelaniu Polki były bezbłędne. Podczas drugiej wizyty na strzelnicy Żuk dwukrotnie spudłowała. Hojnisz-Staręga za to ponownie zaliczyła 5 celnych strzałów i plasowała się w czołówce biegu. Podczas trzeciego strzelania Polka raz spudłowała, ale utrzymywała pozycję w czołowej dziesiątce. Ostatnie strzelanie w wykonaniu Hojnisz-Staręgi było udane i pozwoliło jej opuścić strzelnicę na 4. miejscu. Na tej samej pozycji reprezentantka naszego kraju zakończyła bieg ze stratą 10 sekund do trzeciej Anais Bescond.

Wygrała Hanna Oeberg. Szwedka raz spudłowała podczas trzeciego strzelania, ale na czwartym strzelaniu była bezbłędna. Na trasę biegu ruszyła razem z Lisą Vittozzi. Włoszka była bezbłędna i prowadziła, ale w końcówce okazała się słabsza od Oeberg. Szwedka triumfowała z przewagą 6,5 sekundy. Monika Hojnisz-Staręga straciła do zwyciężczyni 37,5 sekundy. Kamila Żuk z trzema pudłami zajęła 17. pozycję.