Narciarstwo alpejskie - PŚ: Yule zgarnia slalom w Kitzbuehel

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 26.01.2020, 14:40

Daniel Yule okazał się najlepszy podczas rozgrywanego dzisiaj slalomu w Kitzbuehel. Na podium znaleźli się Marco Schwarz oraz Clement Noel. Pechowo na 4.miejscu uplasował się sensacyjny lider po 1. przejeździe, Lucas Braathen.

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu nieoczekiwanie znalazł się startujący z numerem 34 Norweg, Lucas Braathen. Zaledwie 19-letni narciarz przemknął najszybciej na trasie i zaliczył czas 50,49. Za nim z dość wyraźną stratą znaleźli się Daniel Yule oraz Michael Matt, którzy byli wolniejsi od niego odpowiednio o 0,33 i 0,42 sekundy. Dalej uplasowali się Marco Schwarz, Alexis Pinturault oraz Alex Vinatzer. Na 7. miejscu niespodziewanie znalazł się Anton Tremmel, który startował z odległym numerem 50.

Finałowy przejazd najszybciej pokonał startujący z bardzo dalekim numerem 73, Adrian Pertl, który dzięki temu zanotował spory awans z 24. na 8. miejsce. Duży skok w klasyfikacji zanotował również Timon Haugan, który poprawił się o 14 miejsc, kończąc ostatecznie zawody na 12. miejscu. Gdy na trasę zaczęła wyruszać czołówka, działo się bardzo dużo. Będący po pierwszym przejeździe na 9. miejscu Francuz, Clement Noel, zanotował świetny finałowy przejazd, dzięki czemu wskoczył na najniższy stopień podium. Na drugiej lokacie uplasował się Marco Schwarz, dla którego to drugie podium w tym sezonie. Triumf odniósł Daniel Yule, dla którego to już czwarty triumf w zawodach PŚ. Szwajcar jednak do końca drżał o swoją pozycję, gdyż po nim wyruszył na trasę sensacyjny lider po 1. przejeździe, Lucas Braathen, mający nad nim dość wyraźną przewagę. Norweg nie wytrzymał jednak presji i popełnił kilka błędów na trasie, ostatecznie zajmując 4. miejsce.