Narciarstwo alpejskie - PŚ: dublet Shiffrin podczas weekendu w Bansku

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 26.01.2020, 13:01

Mikaela Shiffrin zanotowała fantastyczny weekend podczas zawodów Pucharu Świata w Bansku. Po piątkowym triumfie oraz wczorajszym 4. miejscu w zjazdach triumfowała dziś w supergigancie. Na drugim miejscu uplasowała się Marta Bassino, a skład podium uzupełniła Lara Gut-Behrami.

Amerykanka, będąca aktualną mistrzynią świata w supergigancie, uzyskała czas 1:10,88 i nie miała sobie równych na trasie. 24-latka pochodząca z Vail po raz kolejny udowodniła, że jest niezwykle wszechstronną narciarką i potrafi wygrywać w każdej konkurencji alpejskiej. Dla Shiffrin był to czwarty wygrany supergigant Pucharu Świata w karierze, a 66. triumf ogólnie, dzięki czemu coraz bardziej zbliża się do rekordu swojej rodaczki Lindsey Vonn, która zanotowała 82 zwycięstwa w głównym cyklu. Dzięki dzisiejszemu triumfowi Mikaela Shiffrin objęła prowadzenia w klasyfikacji supergiganta, a także umocniła się na czele w klasyfikacji generalnej.

Tuż za Amerykanką uplasowała się Włoszka, Marta Bassino, która straciła do liderki 0,29 sekundy. Dla 23-latki to był również znakomity weekend w Bułgarii, gdyż we wczorajszym zjeździe również znalazła się na podium, a w piątek zajęła bardzo dobre 5. miejsce. Skład podium uzupełniła Lara Gut-Behrami, tracąc do triumfatorki 0,70 sekundy. Dla Szwajcarki to pierwsze podium od... 26 stycznia 2019 roku, gdzie zajęła 3. miejsce w supergigancie w Garmisch-Partenkirchen.