Judo - Grand Prix: brązowy medal Piotra Kuczery!

• Data publikacji: 25.01.2020, 21:00

Piotr Kuczera udanie zakończył swój występ w Grand Prix w Tel-Awiwie, koronując go zdobyciem brązowego medalu w kategorii do 90 kilogramów. Piąty, w kategorii do 100 kilogramów był zaś Kacper Szczurowski.

W kategorii do 78 kilogramów rywalizowała dziś Beata Pacut. Niestety, Polka odpadła w swojej drugiej walce, gdzie lepsza okazała się być Niemka Anna Maria Wagner. Zwyciężyła zaś Brytyjka Natalie Powell, która w finale pokonała Bernadette Graf z Austrii. Trzecie miejsce wywalczyła zaś Portugalka Patricia Sampaio.

Natomiast w kategorii powyżej 78 kilogramów, mieliśmy Paulę Kulagę. Ona również podzieliła los swojej koleżanki z kadry i odpadła w drugiej rundzie, nie dając rady Tessie Savelkouls z Holandii. Ta zaś, dotarła do finału, gdzie musiała jednak uznać wyższość Francuzki Romane Dicko. Brąz zdobyła kolejna Portugalka Rochele Nunes.

Wśród panów, w kategorii do 90 kilogramów, świetnie spisał się Piotr Kuczera, który zdobył brązowy medal. Polak pokonał kolejno - Nadava Zurata z Izraela, Tadżyka Komronshokha Ustopiriyona oraz Harrisona Cassara z Australii. W finale swojej drabinki uległ niestety Brazylijczykowi Rafaelowi Macedo, ale dzięki temu awansował do repasaży. W nich, wygrał oba pojedynki i mógł się cieszyć z podium. Triumfował zaś, Koreańczyk Donghan Gwak, który wygrał w finale z Turkiem Mikailem Ozerlerem. Inny z Polaków - Tomasz Szczepaniak przegrał w drugiej walce.

W kategorii do 100 kilogramów, o brąz otarł się Kacper Szczurowski, który ostatecznie zajął piąte miejsce. Rozpoczął od wygranej z Hindusem Avtarem Singhem, potem pokonał Rosjanina Kirilla Denisova, ale na końcu drabinki musiał uznać wyższość Leonardo Goncalvesa z Brazylii. W repasażach wygrał jedną z dwóch walk, co dało mu ostatecznie piątą lokatę. Zwyciężył miejscowy judoka Peter Paltchik, który pokonał... Goncalvesa. Drugi z naszych, Oleksii Łysenko przepadł już w pierwszej walce.

Podobnie stało się w przypadku Macieja Sarnackiego, który w kategorii powyżej 100 kilogramów, również odpadł w pierwszej walce. Wygrał Izraelczyk Or Sasson, bijąc w finale Sungmina Kima z Korei Południowej. Podium uzupełnił zaś, Yakiv Khammo z Ukrainy.