Short-track - ME: brąz Maliszewskiej!

• Data publikacji: 25.01.2020, 16:59

Natalia Maliszewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w short-tracku, które trwają w Debreczynie. Na dystansie 500 metrów wyprzedziły ją Holenderka Suzanne Schulting i Włoszka Martina Valcepina.

500 metrów

Polka nie obroniła tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem, ale i tak osiągnęła kolejny wielki sukces, zdobywając ten brązowy medal. Dziś, lepsze okazały się tylko Suzanne Schulting z Holandii - 43.442 oraz Włoszka Martina Valcepina - 43.568. Dobrze spisała się też Kamila Stormowska, która odpadła dopiero w półfinale, zaś nieco gorzej wypadła Nicole Mazur, kończąc swój występ w ćwierćfinale.

Wśród mężczyzn, na tym samym dystansie 500 metrów, dobrze wypadł Rafał Anikej, który zwyciężył w finale B. Dublet zdobyli "węgierscy" Chińczycy - Shaolin Sandor Liu oraz Shaoang Liu. Podium uzupełnił zaś, rosyjski łyżwiarz Semen Elistratov.

1500 metrów

Drugie złoto zdobyła reprezentantka Holandii Suzanne Schulting - 2:35.915, wyprzedzając na kresce Ariannę Fontanę z Włoch - 2:36.134 i Niemkę Annę Seidel - 2:36.319. Niestety, Maliszewska odpadła w półfinale, zajmując w swoim wyścigu ostatnie miejsce.

W rywalizacji mężczyzn, trzeci w finale B, był Anikej. Polak ustąpił tylko Yuriemu Confortoli z Włoch i Rosjaninowi Alexandrowi Shulginovowi. Złoto powędrowało zaś do gospodarza Shaoanga Liu - 2:25.871, srebro do Itzhaka de Laata z Holandii - 2:25.960, zaś brąz do Izraelczyka Vladislava Bykanova - 2:26.075.