Biathlon - PŚ: Francja najlepsza w supermikście

• Data publikacji: 25.01.2020, 14:07

Anais Bescond i Emilien Jacquelin odnieśli zwycięstwo w pojedynczej sztafecie mieszanej w Pokljuce. Za nimi uplasowali się Estończycy i Austriacy. Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli 15. miejsce.

Przez cały bieg różnice w czołówce były bardzo małe. Na trzecim odcinku od rywali oderwali się Francuzi i Norwegowie, ale szybko stracili przewagę. Duet Anais Bescond/Emilen Jacquelin bardzo dobrze spisał się na trasie biegowej i w samej końcówce Bescond uciekła rywalkom, zapewniając Francji zwycięstwo. Norweżka Karoline Offigstad Knotten spędziła dużo czasu na strzelnicy i Norwegia skończyła zawody poza podium. Zacięta walka była o pozostałe dwa miejsca na podium. Niespodziewanie na drugim miejscu uplasowali się Estończycy Regina Oja i Rene Zahkna. Podium uzupełnili Austriacy Simon Eder i Lisa Theresa Hauser.

Polskę w supermikście reprezentowali Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec. Na pierwszej zmianie Andrzej Nędza-Kubiniec zaliczył karną rundę w strzelaniu w stójce i na zmianie nasza sztafeta zajmowała 17. lokatę. Kinga Zbylut miała na swojej pierwszej zmianie jedno dobieranie i przesunęła się na 13. miejsce. Nedza-Kubiniec utrzymał tę lokatę na swoim drugim odcinku, ale Kinga Zbylut dołożyła dwie karne rundy i ostatecznie Polacy zajęli 15. miejsce.