Tenis – AO: zwycięski mikst Świątek i Kubota!

• Data publikacji: 25.01.2020, 10:20

Iga Świątek i Łukasz Kubot od pewnego zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w turnieju miksta. W dwóch setach wygrali z Australijczykami Ellen Perez i Luke'iem Savillem. W kolejnej fazie po drugiej stronie siatki staną jednak bardziej wymagający rywale.

Sobotnie spotkanie lepiej zaczęli grający w Melbourne dzięki "dzikiej karcie" Australijczycy. Po kilkunastu minutach to oni prowadzili już 3-0. Będący faworytami reprezentanci Polski szybko jednak opanowali sytuację. Świątek i Kubot odrobili straty, a po chwili sami zdobyli przewagę. Dzięki temu wygrali pierwszego seta 6-4.

W drugiej części meczu to Biało-Czerwoni jak pierwsi zdobyli breaka, wychodząc na prowadzenie 3-2. Niestety nie zdołali utrzymać tej przewagi, bo Perez i Saville już po chwili wyrównali. Obyło się jednak bez tiebreaka. Końcówka partii ponownie należała do polskiej pary. Od stanu 5-5 wygrali trzy gemy z rzędu.

Teraz Świątek i Kubot zmierzą się z rozstawionymi z "4" Hao-Ching Chan z Tajwanu i Michaelem Venusem z Nowej Zelandii. Jest to para złożona z zawodników utytułowanych w grze podwójnej. Biorąc pod uwagę brak doświadczenia Świątek w deblu, to właśnie rywali Polaków można uznać za faworytów.

Iga Świątek/Łukasz Kubot (POL) – Ellen Perez/Luke Saville (AUS) [WC] 6-4 7-5