Tenis – AO: rewelacyjny mecz Świątek! Polka w 4. rundzie!

• Data publikacji: 25.01.2020, 09:50

Iga Świątek zagra w czwartej rundzie Australian Open! Polka pokonała faworyzowaną Donnę Vekić z Chorwacji w dwóch setach! Tym samym wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie w turnieju wielkoszlemowym. W ubiegłym sezonie dotarła do najlepszej "16" w Roland Garros.

Rywalką Igi Świątek w 4. rundzie była rozstawiona z "19" Donna Vekić. Chorwatka w pierwszej rundzie wyeliminowała Marię Szarapową, lecz przy obecnej formie Rosjanki nie było to niespodzianką. Niemniej jednak była, przynajmniej teoretycznie, najtrudniejszą rywalką naszej reprezentantki w Melbourne.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany. Żadna z zawodniczek nie była w stanie zdobyć przełamania, choć Chorwatka miała kilka break pointów. Zmieniło się to, gdy mogło się wydawać  że nieunikniony będzie tiebreak. Wtedy to przy serwisie Vekić Świątek wywalczyła dwie piłki setowe i dzięki tej drugiej wyszła na prowadzenie w spotkaniu.

W pierwszym gemie drugiej części spotkania przekazanie zdobyła Vekić. Chorwatka prowadzenia nie utrzymała jednak długo. Od stanu 1-3 wszystkie kolejne gemy należały do rewelacyjnie grającej Polki.

Tym samym 18-latka wystąpi w 4. rundzie turnieju w Melbourne. Na drodze do pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału stanie jej Estonka Anett Kontaveit. W teorii jest to zawodniczką nieco słabsza od Vekić, ale mimo wszystko Polka ponownie nie będzie faworytką. Poza tym jest to zawodniczka zdolna do niespodzianek. W trzeciej rundzie wygrała z rozstawioną z "6" Belindą Bencic że Szwajcarii.

Iga Świątek (POL) – Donna Vekić (CRO) [19] 7-5 6-3