Kolarstwo torowe - PŚ: drużyny sprinterskie na podium

• Data publikacji: 25.01.2020, 08:10

Polskie sprinterki i sprinterzy wywalczyli w kanadyjskim Miltonie srebrne medale Pucharu Świata w sprincie drużynowym. W finałach Urszula Łoś i Marlena Karwacka uległy gospodyniom, a Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maskel nie dali rady Francuzom. Obie drużyny triumfowały w klasyfikacji generalnej całego Pucharu Świata.

W eliminacjach nasze sprinterki uzyskały drugi czas 33.648 i wyprzedziły je tylko Meksykanki. W pierwszej rundzie rywalkami Polek były Hiszpanki. Nasze sprinterki poprawiły się w stosunku do kwalifikacji, pojechały w czasie 33.322 i zakwalifikowały się do wielkiego finału. W nim Urszula Łoś i Marlena Karwacka uzyskały jeszcze lepszy czas 33.285, ale Kanadyjki były jeszcze szybsze i to one odniosły zwycięstwo. W pojedynku o brąz Litwinki pokonały Meksykanki. Polki startowały w tym sezonie bardzo dobrze i niespodziewanie odniosły zwycięstwo w całym Pucharze Świata.

Nasi panowie w kwalifikacjach jechali w składzie: Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki i Mateusz Rudyk. Podobnie jak koleżanki z reprezentacji sprinterzy uzyskali drugi czas kwalifikacji (44.318), przegrywając tylko z Francuzami. Na pierwszą rundę w składzie Polaków nastąpiła zmiana. Rafała Sarneckiego zastąpił Krzysztof Maksel. Poskutkowało to tym, że Polacy awansowali do finału z najlepszym czasem (43.860). Niestety, w decydującym wyścigu Polacy popełnili błąd i nie byli w stanie walczyć z Francuzami, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęli Chińczycy, którzy pokonali Niemców w wyścigu o trzecie miejsce. Polska drużyna sprinterów również triumfowała w całym Pucharze Świata.

Zawody w Kanadzie nie należą do wybitnie dobrze obsadzonych. Wielu zawodników z czołówki nie wybrało się za Atlantyk. W wyścigach drużynowych na dochodzenie zabrakło również naszych reprezentantów. W rywalizacji pań najlepsze były Amerykanki, które wyprzedziły Francuzki i Kanadyjki. Wśród mężczyzn triumfowali Francuzi przed Włochami i Kanadyjczykami.