Szermierka - PŚ: Zawrotniak odpadł, Mateuszowie awansowali

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 24.01.2020, 20:00

Dwóch polskich szpadzistów - Mateusz Nycz i Mateusz Antkiewicz - awansowało do turnieju głównego zawodów Pucharu Świata Grand Prix w Dausze. Z rywalizacją w eliminacjach pożegnał się m.in. Radosław Zawrotniak, który dwa tygodnie temu w Heidenheim stanął na podium.

W walkach grupowych Mateusz Antkiewicz pokonał pięciu rywali, Mateusz Nycz, Damian Michalak i Radosław Zawrotniak czterech, Wojciech Kolańczyk i Michał Opałka trzech, Maciej Bielec dwóch, a Oscar Wery żadnego i pożegnał się z turniejem w Dausze. Wojciech Lubieniecki nie przystąpił do zmagań.

Świetnie w eliminacjach bezpośrednich walczył Nycz, który na inaugurację miał wolny los, a następnie pokonał dwóch rywali - Rosjanina Wadima Anochina 15:7 i 10:9 Szwajcara Elię Daganiego. Ciekawe wydarzenia miały miejsce w trzeciej ćwiartce drabinki eliminacyjnej. Zawrotniak 15:14  pokonał Kubańczyka Reytora Veneta, a Antkiewicz 15:12 ograł Włocha Andreę Russo. Polacy spotkali się w decydującym pojedynku i tam górą 15:9 był Antkiewicz, eliminując trzeciego zawodnika ostatnich zawodów PŚ. Zawrotniak może tym samym stracić wysokie miejsce w rankingu olimpijskim.

W pierwszej rundzie drabinki pucharowej Bielec 9:15 przegrał z Węgrem Zsomborem Banyaim. Od drugiej rundy rywalizację zaczął Opałka i przegrał 10:15 z Koreańczykiem Jaesonem Kwonem. Tak samo potoczyły się losy Kolańczyka, który uległ Austriakowi Josefowi Mahringerowi 12:15. Michalak najpierw 15:11 pokonał zawodnika z Maroka, a w finałowej rundzie 5:15 uległ Kazachowi Iwanowi Derjabinowi.