Tenis stołowy - kwalifikacje IO: Tajwan za mocny
Dawid Lis

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 24.01.2020, 18:29

Polscy pingpongiści przegrali z Tajwanem 0:3 w meczu decydującym o zdobyciu kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio. Nie wszystko jeszcze jednak stracone. Przed Polakami turniej drugiej szansy - już w sobotę i niedzielę.

Powiedzmy sobie jasno, Polacy nie byli faworytami spotkania z Tajwanem. Wręcz odwrotnie, wygrana z azjatycką pingpongową potęga byłaby sensacją. Liczyliśmy jednak na bardziej wyrównany mecz, na urwanie faworytom choć jednego punktu, kilku setów. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Niby gra była wyrównana, ale szanse na wygranie seta miał tylko w zasadzie Marek Badowski w meczu z Chuang Chih Yuan, kiedy w pierwszej partii prowadził 6:4, 7:5. W pozostałych fragmentach tego meczu Tajwańczycy byli na prowadzeniu, 2-3 punktami i bez większego kłopotu kompletowali sety potrzebne do wygranej i awansu na igrzyska. Jak najbardziej zasłużenie wygrali 3:0, nie tracąc nawet seta. Po szczegóły poszczególnych gier zapraszamy do zapisu nszej relacji.

W turnieju drugiej szansy zagra osiem drużyn pokonanych w decydujących grach fazy I. Oprócz Polski będą to między innymi Czechy, Indie, Węgry. Z ośmiu ekip kwalifikację wywalczy jedna, trzeba więc wygrać trzy razy. Łatwo nie będzie, ale dostać się na igrzyska w ogóle jest szalenie trudno. W "ćwierćfinale" tej drugiej fazy zagramy jutro o 17:00 z Hongkongiem.

Zapis relacji LIVE

Polska- Tajwan 0:3

Marek Badowski/Samuel Kulczycki - Chen Chien An/Chuang Chih Yuan 0:3 (8:11, 6:11, 8:11)

Jakub Dyjas - Lin Yun Ju 0:3 (7:11, 8:11, 6:11)

Marek Badowski - Chuang Chih Yuan 0:3 (9:11, 4:11, 7:11)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.