Short track - ME: świetna jazda Maliszewskiej w ćwierćfinałach

• Data publikacji: 24.01.2020, 17:05

W Debreczynie rozpoczęły się mistrzostwa Europy w short tracku. Biegi ćwierćfinałowe na 500 i 1000 metrów wygrała Natalia Maliszewska.

Natalia Maliszewska na dystansie 500 metrów broni tytułu mistrzyni Europy. Dzisiaj Polka wystartowała w pierwszym ćwierćfinale i sięgnęła w nim po pewne zwycięstwo. Reprezentantka naszego kraju uzyskała czas 44,204 i wyprzedziła Kahtryn Thompson, Annę Seidel, Sarę Backsai i Katarinę Burić. Bezpośredni awans do półfinału wywalczyły także dwie inne Polki - Nicole Mazur i Kamila Stormowska. Zajęły one 2. miejsca w swoich biegach, za rywalkami Maliszewskiej w walce o medal - Yarą van Kerkhof i Martiną Valcepiną.

Dobre przygotowanie do mistrzostw Natalia Maliszewska potwierdziła w ćwierćfinale na 1000 metrów. Na dwukrotnie dłuższym dystansie polska łyżwiarka również była najlepsza w swoim wyścigu, ale także osiągnęła najlepszy wynik we wszystkich seriach - 1:30,975. Awans wywalczyła także Kamila Stormowska, która w swoim wyścigu finiszowała za Larą van Ruijven. Nicole Mazur zajęła 4. miejsce. Podobnie w jej przypadku było na 1500 metrów. Na tym dystansie awansowała Maliszewska, która w swoim wyścigu była druga za Deanną Lockett. Wspomniana trójka oraz Gabriela Topolska wystartowały w wyścigu drużynowym na 3000 metrów. Polki otrzymały karę i odpadły w rywalizacji.

Rafał Anikej wygrał swój bieg ćwierćfinałowy na 500 metrów. Paweł Adamski po zajęciu 4. miejsca nie wywalczył awansu. Na 1000 metrów Anikej finiszował na 3. pozycji, ale awansował z czasem. Ta sztuka nie powiodła się Adamskiemu, który ponownie był 4. Na 1500 metrów Rafał Anikej także awansował z 3. miejsca z czasem. Na tym dystansie Paweł Adamski również nie uzyskał bezpośredniego awansu. Drużyna mężczyzn na 5000 metrów w składzie Łukasz Kuczyński, Paweł Adamski, Rafał Anikej i Szymon Wilczyk otrzymała karę.