Droga do Tokio #62 - Tenis stołowy: Drużynowy turniej kwalifkacyjny dzień 3. [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 24.01.2020, 13:06

Polki już świętują olimpijską kwalifikację, wywalczoną dzięki wygranej we wczorajszym thrillerze z Ukrainą. Czy dołączy dziś do nich nasza męska drużyna? Zadanie jest "proste" - trzeba dziś o 17:00 pokonać Tajwan i już można się pakować na samolot do Tokio. Zapraszamy zatem na nasza relację z tego wydarzenia. Startujemy ciut przed 17.

POLSKA - TAJWAN (0:3)

Marek Badowski/Samuel Kulczycki - Chen Chien An/Chuang Chih Yuan 0:3 (8:11, 6:11, 8:11)

Jakub Dyjas - Lin Yun Ju 0:3 (7:11, 8:11, 6:11)

Marek Badowski - Chuang Chih Yuan 0:3 (9:11, 4:11, 7:11)

Relacja na żywo

Na tym kończymy naszą relację. Zapraszamy jutro.

Co tu dużo mówić, po cichu liczyliśmy na wyrównany mecz, może na to, że Polacy pokuszą się o wygraną. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że byłaby to gigantyczna niespodzianka, gigantyczna. Nasza drużyna nie straciła jeszcze szans na igzryska. Osiem zespołów, które przegrały decydujące gry w I fazie turnieju powalczy teraz o jedną, dodatkową przepustkę. Trzeba będzie więc wygrać trzykrotnie. Ten turniej drugiej fazy rozegrany zostanie jutro i w niedzielę. Drabinkę powinnismy poznać jeszcze dziś wieczorem.

11:7 dla Chuang Chih Yuan w ostatnim, trzecim secie tego meczu. Tajwan już jest na igrzyskach.

Bez historii druga partia. Badowski uzbierał w nim wszystkiego 4 punkty.

Szkoda, szkoda. Badowski prowadził w tym pierwszym secie 6:4, 7:5, ale przegrał ostatecznie 9:11. Ehhh

Niby to są wyrównane mecze, niby Polacy grają nieźle, ale rywale są wciąż i zawsze z przodu. Lin Yun Ju. wygrywa do 6 i cały mecz 3:0. Polska - Tajwan 0:2. W kolejnym, singlu zaprezentują się Marek Badowski i Chuang Chih Yuan. Sytuacja jest taka, że trzeba wygrać trzy kolejne gry...

Zły na siebie Dyjas i słusznie. Prowadził, remisował w tym sezie z Tajwańczykiem, by ostatecznie przegrać 8:11.

Dyjas dzielnie walczył, ale ostatecznie przegrał pierwszego seta 7:11.

Przed nami mecz Jakub Dyjas - Lin Yun Ju.

No niestety trzeci set także dla Tajwańczyków - minimlnie, bo minimalnie, ale jednak Chen Chien An i Chuang Chih Yuan lespi.

Drugi set niby też wyrównany, ale azjatycka para miała go pod pełną kontrolą. W secie 11:6, w meczu już 2:0.

Pierwsza partia wyrównana, ale praktycznie od początku na niewilkim prowadzeniu Tajwańczycy, którzy ostatecznie wygrywają 11:8.

Zaczęli.

We wcześniejszych meczach mężczyzn Korea Południowa pokonała Czechy 3:0, a Słowenia Indie 3:1, natomiast wśród kobiet Austria pokonała Hiszpanię 3:1, Tajwan wygrał z Francję 3:1, Rumunia Indie 3:2, a Hongkong Białoruś 3:0. Wszystkich triumfatorów zobaczymy w lipcu w Tokio.

Mecz rozpocznie się od pojedynku deblowego. Po stronie polskiej zagrają Samuel Kulczycki i Marek Badowski, rywale desygnowali Chen Chien An i Chuang Chih Yuan.

Dziń dobry Państwu, witam w piątkowe późne popołudnie, które ma szanse przejśc do historii polskiego tenisa stołowegoo. Już za około 20 minut nasza męska drużyna przystąpi do meczu z Tajwanem, którego stawką jest kwalifikacja olimpijska. Zadanie niebywale trudne, ale przecież w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych, o czym przekonywalismy się niejednokrotnie. Zapraszamy!