Tenis - AO: Kubot i Melo nadal w grze!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 24.01.2020, 08:36

Po bardzo dobrej grze Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali 2:0 Argentyńczyków - Guillermo Durana i Diego Schwartzmana. Tym samym awansowali do ll rundy wielkoszlemowego Australian Open.

Choć początkowo gra była wyrównana, Polak i Brazylijczyk szybko przejęli inicjatywę. Bardzo dobrze spisywali się pod siatką i popełniali nało niewymuszonych błędów. Prowadząc 3:2 po raz pierwszy zaatakowali serwis rywali. Mocne i precyzyjne returny Polaka pozwoliły przełamać Argentyńczyków na 4:2. Rywale natomiast nie potrafili zagrozić polsko-brazylijskiej parze żadnym elementem gry. W efekcie rozstawieni z numerem 2. Kubot i Melo wygrali pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii Polak i Brazylijczyk kontynuowali niemal bezbłędną grę. Od początku dyktowali tempo wymian i skutecznie returnowali. To dało im dwa przełamania z rzędu na 4:0. Kobot i Melo nie stracili koncentracji do samego końca w po 1 godzinie i 1 minucie gry wygrali 6:3, 6:2.

W kolejnej rundzie "polski" debel zmierzy się z parą meksykańsko-brytyjską Santiago Gonzalez, Ken Skupski.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Guillermo Duran/Diego Schwartzman 2:0 (6:3, 6:2)