Tenis - AO: koniec turnieju dla Hurkacza

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 24.01.2020, 04:07

Hubert Hurkacz zakończył przygodę z tegorocznym turniejem Australian Open w Melbourne. Razem z parze z Vaskiem Pospisilem stanął na starcie rywalizacji deblowej, lecz polegli już w pierwszej rundzie 4:6 4:6 z parą Murray/Skupski.

Popularny "Hubi" turniej singlowy zakończył już na drugiej rundzie. Mimo faktu, iż był faworytem w spotkaniu, poległ dosyć gładko w trzech setach z Australijczykiem Johnem Millmanem 4:6 5:7 3:6. Turniej dla niego jeszcze jednak trwał, gdyż zgłosił się również do rywalizacji deblowej razem z Vaskiem Pospisilem. Zawody zakończyli jednak już po pierwszym meczu.

Rywalami polsko-kanadyjskiej pary byli rozstawieni z "14", Jamie Murray oraz Neal Skupski. Początek premierowej odsłony był bardzo wyrównany. Obydwie drużyny zgodnie utrzymywały swoje podania. Przełamanie nastąpiło w 7. gemie, gdy brytyjskiej parze udało się odebrać Hurkaczowi i Pospisilowi podanie. Rywale utrzymali przewagę przełamania i zapisali pierwszą partię na koncie wynikiem 6:4.

Drugi set rozpoczął się nieudanie dla polsko-kanadyjskiej drużyny. Już w 1. gemie stracili podanie, dzięki czemu Murray i Skupski wyszli na prowadzenie. Przez pozostałą część partii utrzymywali wysoką skuteczność przy swoich serwisach, co pozwoliło utrzymać przewagę przełamania i wygrać drugą partię 6:4, a cały mecz 2:0.

W kolejnej rundzie Jamie Murray i Neal Skupski zmierzą się z amerykańską parą Steve Johnson/Sam Querrey.

Hubert Hurkacz/Vasek Pospisil (POL/CAN) - Jamie Murray/Neal Skupski (GBR/GBR) - 4:6 4:6