Meronk z najlepszym wynikiem w sezonie, Gradecki - w karierze

• Data publikacji: 06.05.2018, 15:39

Adrian Meronk zajął 23., a Mateusz Gradecki 60. miejsce w zakończonym właśnie Challenge de Espana na golfowych polach w Uturi.

Dla Adriana Meronka dzisiejszy dzień był okazją do zmazania plamy, jaką był jego sobotni występ i pokazanie wszystkim, że był to tylko wypadek przy pracy. Polak częściowo wykorzystał szansę i rundę finałową zakończył z wynikiem jednego uderzenia poniżej par, notując pięć birdie i cztery bogeye. Rezultat ten uplasował naszego reprezentanta ostatecznie na 23. miejscu w klasyfikacji turnieju z wynikiem -4. Był to jego najlepszy start w tym roku.

Słabszy występ miał dziś Mateusz Gradecki, któremu największe problemy sprawiły trzy ostatnie dołki w wewnętrznej części pola. Polak na każdym z nich zanotował bogeye. Niewiele lepiej było po zewnętrznej stronie, gdzie dołożył ich jeszcze dwa. Do wyniku włączył się jeden birdie na 14. dołku. Reprezentant Biało-Czerwonych schodził z pola z czterema uderzeniami powyżej par, co jak się później okazało pozwoliło na zajęcie 60. miejsca (+4). Rozpoczynający swoją przygodę w zawodach tej rangi zawodnik występ w Hiszpanii może jednak uznać za sukces, gdyż to właśnie w Uturi Mateusz Gradecki po raz pierwszy przeszedł cut i zdobył swoje pierwsze w karierze punkty do rankingu Challenge Tour.

Najlepszy w Challenge de Espana był Szwed Oscar Lengden, który zakończył zmagania z 15. uderzeniami poniżej par. Drugie miejsce zajęli Anglik Ross McGowan i Holender Wil Besseling, którzy na czterokrotne przejście pola potrzebowali czterech prób więcej.