Biathlon - PŚ: wygrana Johannesa Thingnesa Boe

• Data publikacji: 23.01.2020, 16:40

Reprezentant Norwegii Johannes Thingnes Boe wygrał w słoweńskiej Pokljuce bieg indywidualny na 20 kilometrów, zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata. Za jego plecami, finiszowali dwaj Francuzi - Martin Fourcade oraz Fabien Claude.

Norweg Johannes Thingnes Boe okazał się najlepszy w biegu indywidualnym na 20 kilometrów, rozegranym w czwartkowe popołudnie w słoweńskiej Pokljuce. Czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej, pokonał tę trasę w czasie - 47:54.3, bezbłędnie strzelając. Za jego plecami, finiszował aktualny lider "generalki" Martin Fourcade. Francuz stracił do zwycięzcy nieco ponad jedenaście sekund i podobnie jak on, nie pomylił się na strzelnicy. Podium uzupełnił zaś inny z "Trójkolorowych" Fabien Claude. On dobiegł do mety ze stratą ponad dwudziestu pięciu sekund do Boe, a też uniknął pomyłki podczas strzelania.

Najlepszym z Polaków był 66. Łukasz Szczurek. Trzy razy nie trafił podczas strzelania, a do triumfatora stracił prawie siedem minut. Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 87., a Grzegorz Guzik 89. miejsce.