Rafał Majka trzeci, Roglić nowym liderem

• Data publikacji: 16.06.2018, 14:54

Primoż Roglić wygrał czwarty etap wyścigu dookoła Słowenii. Słoweniec został nowym liderem wyścigu. Rafał Majka zajął 3. miejsce i awansował na 3. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Kolarze mieli do pokonania 155 kilometrów z Ljubljany do miejscowości Kamnik. Na trasie znalazły się 3 podjazdy, ale szczyt ostatniego był zlokalizowany 20 kilometrów do mety. Finałowymi 20 kilometrami był zjazd. Podczas etapu atakowało wielu kolarzy, w tym Paweł Poljański (Bora-hansgrohe). Jednak pod koniec podjazdu na Wolowijek na czele wyścigu jechała grupa faworytów z liderem Rigoberto Uranem, Rafałem Majką czy Primożem Rogliciem.

Słoweniec zaatakował w końcowej części podjazdu i wypracował sobie około 40 sekund przewagi. Różnica ta utrzymała się na zjeździe i Roglić zameldował się samotnie na mecie. Grupa pościgowa straciła do kolarza Lotto Jumbo 32 sekundy. Przyprowadzili ją Słoweniec Matej Mohorić i Rafał Majka. Wysoko przyjechał również Paweł Poljański, który zajął 11. miejsce ze stratą minuty i 2 sekund. Przemysław Niemiec (ponad 9 minut straty) zajął 43. miejsce, Michał Paluta był 64., Leszek Pluciński 73. (obaj ponad 12 minut straty), a Adrian Kurek był 101. ze stratą ponad 18 minut.

Primoż Roglić objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Po dzisiejszym etapie reprezentant Słowenii ma 32 sekundy przewagi nad Uranem i 42 sekundy nad Majką. Wyścig zakończy jutrzejsza czasówka, więc Roglić jest murowanym faworytem do zwycięstwa w całym wyścigu.