Tenis – AO: Świątek pokonała doświadczoną Hiszpankę

• Data publikacji: 23.01.2020, 08:57

Iga Świątek bardzo pewnie awansowała do trzeciej rundy Australian Open. Polka bez większych problemów pokonała kończącą w tym sezonie karierę Carlę Suarez Navarro.

Kończąca po tym sezonie karierę Hiszpanka Carla Suarez Navarro plasuje się aktualnie w rankingu WTA o dwie lokaty wyżej od Polki – na 54. miejscu. Fakt ten zwiastował kibicom w Melbourne wyrównane spotkanie.

Z początku było ono zdecydowanie takie. Z czasem inicjatywę zaczęła jednak przejmować Iga Świątek. Poskutkowało to wygraniem trzech gemów z rzędu od stanu 3-3, a tym samym całej pierwszej partii.

Niesiona sukcesem w secie otwarcia i bardzo dobrze serwująca w czwartek Polka, świetnie rozpoczęła drugą część spotkania. Tym razem wcześnie zdobyła przewagę przełamania, dzięki czemu prowadziła już 3-1. Niestety krótki słabszy moment w grze naszej reprezentantki pozwolił Carli Suarez Navarro wyrównać wynik seta. Utrata prowadzenia podziałała jednak na Biało-Czerwoną motywująco. Szybko odzyskała przewagę i po niedługim czasie serwowała na 6-4. W decydujących momentach górę wzięły nerwy. Ponownie rywalka zdołała wyrównać. Na szczęście wszelkie chwilowe niepowodzenia działały tego dnia motywująco na polską tenisistkę. Kolejne dwa gemy, a zatem i całe spotkanie, należały już do niej.

Teraz 18-latkę czeka trudniejsze, ale zdecydowanie wykonalne zadanie. Jej rywalką w walce o czołową szesnastkę będzie rozstawiona z nr 19. Chorwatka Donna Vekić.

Iga Świątek (POL) – Carla Suarez Navarro (ESP) 6-3 7-5