Tenis – AO: Rosolska lepsza od Linette

• Data publikacji: 22.01.2020, 08:47

Już w pierwszej rundzie turnieju debla na Australian Open po przeciwnych stronach kortu stanęły dwie Polki. Po trzysetowym meczu grająca u boku Amerykanki Danielle Collins Alicja Rosolska mogła się cieszyć z awansu do drugiej rundy kosztami Magdy Linette i Ukrainki Kateryny Kozłowej.

W pierwszym secie, dość niespodziewanie, lepiej prezentował się duet polsko-ukraiński. Kozłowa I Linette dość szybko wypracowały sobie przewagę i prowadziły już nawet 4-1. Choć roztrwoniły obydwa przełamania, to końcówka partii znów należała do nich. Ostatecznie wygrały ją 7-5.

Drugi set miał niemal zupełnie odwrotny przebieg. Mimo, że w pierwszym jego gemie przełamanie zdobyły prowadzące, to w krótkim czasie do prowadzenia 5-1 doprowadziły Collins i Rosolska. Podobnie jak rywalki miały one jednak problem z wykorzystaniem przewagi. Ukrainka i Polka zdołały już nawet wyrównać, ale nie przechyliły szali zwycięstwa w tej części meczu na swoją korzyść. Amerykańsko-Polska para wygrała 7-5.

Decydująca partia była już zwyczajnie jednostronna. Faworytki stały się dla Kozłowej i Linette niemalże nietykalne. Collins I Rosolska wygrały 6-0 i mogą szykować się na drugą rundę.

Danielle Collins/Alicja Rosolska (USA/POL) – Kateryna Kozłowa/Magda Linette (UKR/POL) 5-7 7-5 6-0