Znakomity mecz Matkowskiego i Lindsteda! Polak w finale!

• Data publikacji: 16.06.2018, 13:09

Marcin Matkowski i Robert Lindstedt po fantastycznym meczu pokonali Węgra Martona Fucsovicsa i Mischę Zvereva 6-3 6-7 (7) 12-10 i awansowali do finału turnieju w Stuttgarcie!

Pierwszy set obie pary rozpoczęły spokojnie od wygrania własnych gemów serwisowych. Przy stanie 2-1 dla Polaka i Szweda, Fucsovics i Zverev po raz pierwszy stracili swoje podanie. Matkowski i Lindstedt potem wygrali swojego gema serwisowego i było już 4-1 dla polsko-szwedzkiej pary. Tak wypracowanej przewagi Matkowski i Lindstedt nie zmarnowali i wygrali pierwszego seta 6-3.

W drugim secie nie mieliśmy żadnych przełamań, co wiązało się z rozegraniem tie-breaka. Lepiej decydującego gema rozpoczął węgiersko-niemiecki debel, który objął prowadzenie 4-1. Matkowski i Lindstedt dogonili rywali i mieli nawet piłkę meczową przy stanie 6-5. Następnie obydwie pary grały już punkt za punkt. Decydującego mini breaka zdobyli Fucsovics i Zverev, którzy wygrali tie-breaka 9-7.

W decydującym o losach meczu super tie-breaku z początku obydwie pary grały równo i mieliśmy remis 5-5. Potem na dwa punkty przewagi wyszli Matkowski i Lindstedt (7-5), jednak Fucsovics i Zverev dogonili polsko-szwedzką parę i wyrównali stan tie-breaka na 8-8. Kolejne punkty zdobywane były naprzemiennie przez obydwie pary. Przy stanie 11-10 dla Polaka i Szweda Fucsovics i Zverev zostali przełamali, co dało zwycięstwo Matkowskiemu i Lindstedowi 12-10.

Marcin Matkowski/Robert Lindstedt (Polska/Szwecja) - Marton Fucsovics/Mischa Zverev (Węgry/Niemcy) 6-3 6-7 (7) 12-10