Tenis - AO: pewne zwycięstwo Świątek

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 22.01.2020, 02:13

Iga Świątek w pierwszym meczu 2020 roku pokonała Timeę Babos 6:3 6:2. W kolejnej rundzie zmierzy się z notowaną obecnie na 54. miejscu w rankingu WTA, Carlą Suarez Navarro.

Dzisiejszy mecz był wielką niewiadomą dla polskich kibiców. Dla Igi Świątek było to pierwsze spotkanie w 2020 roku i nieznana była jej obecna forma. Timea Babos zanotowała przeciętny początek roku, notując jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Początek spotkania rozwiał jednak wszelkie wątpliwości. Iga Świątek weszła w mecz agresywnie, jednocześnie zagrywając uderzenia z precyzją. Po kilku minutach prowadziła już 3:0. Przez pozostałą część seta Polce udało się utrzymać przewagę przełamania, dzięki czemu premierowa odsłona padła łupem warszawianki wynikiem 6:3. Warto zanotować świetną skuteczność wygrywanych punktów Polki po pierwszym serwisie, która wynosiła aż 88%.

W kolejnej partii Iga Świątek kontynuowała swoją świetną grę. Węgierka nie miała za wiele do powiedzenia i coraz częściej w geście bezradności rozkładała ręce. Po kilkunastu minutach warszawianka prowadziła już 4:0, po drodze przełamując dwukrotnie serwis rywalki. Ostatecznie, po godzinie i 8 minutach Iga Świątek zakończyła tego seta 6:2, triumfując w całym meczu 2:0.

W drugiej rundzie Polka zmierzy się z Hiszpanką, Carlą Suarez Navarro, która sensacyjnie wyeliminowała rozstawioną z "11", Arynę Sabalenkę.

Iga Świątek (POL) - 6:3 6:2 Timea Babos (HUN)