Lozanna 2020 - YOG dzień 12. [Zapis LIVE]
Handout image supplied by OIS/IOC. Olympic Information Services OIS./flickr.com

Lozanna 2020 - YOG dzień 12. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Konrad Lubaszewski
  • Data publikacji: 21.01.2020, 08:17

Już dziś odbędzie się przedostatni dzień trzeciej edycji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, a więc wkraczamy na ostatnią prostą rywalizacji. Pierwsi medaliści zostaną dziś wyłonieni w snowboardzie zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Wieczorem rozgrzewać nas będą rozgrywki w hokeju na lodzie, gdzie w meczu o trzecie miejsce Słowaczki podejmą Szwajcarki, a w wielkim finale obejrzymy starcie Japonek ze Szwedkami. 

 

Program dnia

 

Starty Polaków

 

 

Relacja na żywo

To wszystko na dzisiaj. Dziękujemy serdecznie za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na jutro, na ostatni dzień z YOG w Lozannie. Dobranoc!

Hokej na lodzie - Ostatnia syrena właśnie wybrzmiała. Japonia - Szwecja 4:1 i to Azjatki cieszą się z tytułu mistrzowskiego!

Hokej na lodzie - Shimomukai po raz drugi, tym razem już przesądza ona o złotym medalu YOG dla Japonek!

Hokej na lodzie - Makoto Ito podwyższa wynik na - 3:1. Japonki coraz bliżej końcowego triumfu!

Hokej na lodzie - Początek ostatniej tercji i gol dla Japonek - Rio Noro i jest 2:1!

Hokej na lodzie - Koniec drugiej tercji. Póki co, na tablicy wyników - 1:1.

Hokej na lodzie - Jest wyrównanie! Autorką gola dla Japonii - Hina Shimomukai.

Hokej na lodzie - I ruszyła druga tercja tego finału.

Hokej na lodzie - Pierwsza tercja właśnie się zakończyła.

Hokej na lodzie - Bramka dla Szwedek! Nicole Hall daje im prowadzenie tuż przed końcem pierwszej tercji!

Hokej na lodzie - I zaczęła się walka o złoto. Kto wygra, Szwecja czy Japonia? Odpowiedź za godzinę z małym haczykiem.

Hokej na lodzie - Za chwilę wielki finał pań, w którym Japonia zmierzy się ze Szwecją.

Curling - No niestety .... od 4:0 załamała się gra Moniki Wosińskiej i Likuna Zhanga. Rywale ostatecznie wygrywają aż 14:4 i to oni powalczą o medale. Polka i Chińczyk kończą swój występ w Lozannie na ćwierćfinale

Curling - Niestety i partia numer sześć przegrana przez Wosińską i Zhanga i już mamy 11:4 dla rywali. Chyba czas pożegnać się z marzeniami o półfinale....

Curling - Kolejna partia dla rywali i to aż 4:0. Od 4:0 do 4:10 - będzie już bardzo ciężko o awans do półfinału dla Wosińskiej i Zhanga...

Curling - Niestety Beitone i Łysakov idą za ciosem i ponownie wygrywają 3:0. Było 4:0, jest 4:6 - taki właśnie jest curling, ale to dopiero połowa spotkania i jeszcze nic straconego

Curling - No i szybko stało się to, o czym wspominaliśmy - trzecia partia wygrana przez rywali 3:0 i Wosińska z Zhangiem prowadzą już tylko 4:3

Curling - 3:0 w drugiej partii dla Wosińskiej i Zhanga! I już mają prowadzenie 4:0 po dwóch endach, co nie jest małą zaliczką, ale oczywiście nadal to przewaga, którą można stracić nawet w jednej partii

Hokej na lodzie - Koniec meczu, Słowaczki cieszą się z brązu, po triumfie - 2:1 nad Szwajcarkami! A o 20 wielki finał z udziałem Szwedek i Japonek.

Curling - Trwa już ćwierćfinałowy mecz Moniki Wosińskiej i Likuna Zhanga w turnieju par mieszanych. Zespół z Polka wygrał pierwszego enda 1:0 z parą Chana Beitone (Francja) i Nikolai Łysakov (Rosja) i właśnie taki rezultat mamy aktualnie w całym spotkaniu

Hokej na lodzie - I zaczęło się ostatnie 15 minut walki.

Hokej na lodzie - Koniec drugiej części. Słowaczki prowadzą - 2:1 i to one są teraz bliżej brązowego medalu.

Hokej na lodzie - Ależ odpowiedź Słowaczek, jeszcze przed końcem tej tercji, po trafieniach Niny Hudakovej i Nikoli Janekovej jest - 2:1 dla naszych sąsiadek z południa!

Hokej na lodzie - Mamy bramkę dla Szwajcarek. Nina Harju w 19. minucie daje gospodyniom prowadzenie.

Hokej na lodzie - Koniec pierwszej tercji. Słowaczki przeważały przez pierwsze 10 minut, potem inicjatywa przeszła na szwajcarską stronę. Jednak bramki w tych pierwszych 15 minutach nie padły. Wracamy po przerwie.

Hokej na lodzie - Szwajcarki pogrająteraz 90 sekund w przewadze. Może to okazja do stworzenia pierwszego zagrożenia pod bramką Medvidovej?

Hokej na lodzie - Słowaczki mają sporą przewagę w pierwszych minutach, ale na arzie bez efektu bramkowego.

Hokej na lodzie - Za chwilę początek meczu dziewcząt o brązowy medal igrzysk, w którym zagrają Szwajcarki i Słowaczki. Znów bardzo trudno wskazać faworyta meczu, chyba, że założymy, że "gospodarzom ściany pomagają".

Hokej na lodzie - "Dożynki" zakończone. Rosja 10, Finlandia 1. Tak więc w finale zobaczymy mecz Rosja - USA, w meczu o brąz Kanada zagra z Finlandią. To już jutro, w ostatnim dniu igrzysk. Dziś jeszcze mecze finałowe u dziewcząt. O 17 mecz o 3. miejsce Szwajcaria - Słowacja, o 20:00 finał Japonia - Szwecja. Na razie tyle z Vaudoise Arena.

Hokej na lodzie - Jest pierwsza dwucyfrówka w Lozannie. Ilya Rogovski. Finowie coraz bardziej sfrustrowani, a to woda na rosyjski młyn.

Hokej na lodzie - Bezwzględnie wykorzystują słabość Finów Rosjanie. Mamy dziewiątą bramkę, której autorem jest Vladislav Sapunov. Sborna ma ponad 6 minut na zdobycie 10 bramki.

Snowboard - Zakończyły się kwalifikacje big air dziewcząt. Niespodzianki nie było. Wygrała Annika Morgan. Niemka uzyskała notę 89 punktów. Druga była Melissa Peperkamp (82,00), a trzecia Hinari Asanuma (76,00).

Hokej na lodzie - - Niszczenie Finlandii trwa w najlepsze. Ruslan Gazizov i 8:1. Ciut wcześniej za bardzo brzydki faul karę meczu otrzymał Kemell.

Curling - Ostatnia partia dla Farkovej i Landeriusa aleeeeeeeeeee ... tylko 1:0, więc cały mecz wygrywają 5:4 Monika Wosińska i Likun Zhang! Mamy Polkę w ćwierćfinale! A ten już dziś o 18:00 - rywalami Wosińskiej i Zhanga będzie para Chana Beitone (Francja) i Nikoai Łysakov (Rosja)

Hokej na lodzie -Jeśli ktoś miał wątpliwości to Miroshnichenko je rozwiewa. Rosjanie prowadzą 7:1 i nic im już finału nie zabierze.

Curling - Piąta partia z rzędu dla Wosińskiej i Zhanga i znowu 1:0! 5:3 przed ostatnim endem i Polka bliska najlepszej szóstki YOG 2020!

Hokej na lodzie - Na 3 minuty przed końcem drugiej tercji prowadzenie Rosjan na 6:1 podwyższa Miroshnichenko. Trudno sobie mwyobrazić, żeby Finowie w mostatnich 15 minutach odrobili stratę 5 bramek. Szczególnie że są w tym meczu tylko tłem dla świetnie dysponowanego rywala.

Snowboard/Narciarstwo dowolne - Drużynowy cross łączony wygrywają Szwajcarzy, przed Rosją i Niemcami.

Curling - Ależ w gazie są Wosińska i Zhang! Wygrywają czwartą partię z rzędu i wychodzą na prowadzenie 4:3!

Hokej na lodzie - Finowie zdobywają pierwszą bramkę za sprawą Joakima Kemella, odpowiedź Rosjan jednak błyskawiczna - Ilya Kvochko podwyższa na 5:1.

Hokej na lodzie - Mamy 4:0. Strzelcem bramki Matvei Michkov. Ciężko będzie Finom odrobić straty.

Curling - Trzecia z rzedu partia pada łupem Wosińskiej i Zhanga i mamy już remis 3:3! Wszystko rozstrzygnie się w trzech ostatnich endach

Hokej na lodzie - Zaczynamy drugą tercję. Czy Finowie są w stanie odwrócić losy meczu?

Hokej na lodzie - Miroshnichenko podwyższa prowadzenie Rosjan na 3:0 tuż przed końcem pierwszej tercji.

Curling - I kolejna partia dla Wosińskiej i Zhanga. Już tylko 2:3 na półmetku, więc szansa na awans do ćwierćfinału nadal nie jest mała

Hokej na lodzie - No i mamy 2:0. Autorem bramki Ruslan Gazizov. Olbrzymia przewaga Rosjan, Finowie tylko dwa razy zagrozili bramce Ivanova,.

Snowboard - Ruka Hirano zdobył złoty medal w halfpipe z wynikiem - 97,33 pkt. Srebro dla jego brata Kaishu i brąz dla Liama Brearleya.

Biegi narciarskie - Koniec. Bezkonkurencyjny Tregubov zdobywa złoto z przewagą 45 sekund nad Niemcem Keckem i 49 nad Amerykaninem Kochem. Polacy: Robert Bugara skończył jako 12, Piotr Sobiczewski 34, a Sebastian Bryja 52.

Curling - W końcu jakieś punkty dla polsko-chińskiej pary, która wygrywa trzeciego enda 1:0. Niestety w całym meczu nadal spokojnie, bo 3:1, prowadzą rywale

Hokej na lodzie - Ilya Rogovski otwiera wynik. Rosjanie obronili się przed przewagą Finów, wyprowadzili zabójczy kontratak.

Biegi narciarskie - Bugara na mecie na 9. pozycji, prawie półtorej minuty straty do Tregubova.

Biegi narciarskie - Po 7,5 kilometrach sprawa złota wydaje się wyjaśniona, bo Tregubov ma ponad 40 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem, ostra będzie walka o kolejne pozycje, bo różnice między miejscami 2-6 są minimalne.

Hokej na lodzie - Minęło 15 sekund i Rosjanin Miroshnichenko już na ławce kar.

Curling - Niestety Wosińska i Zhang przegrywają drugiego enda wynikiem 0:2 i w całym meczu jest juz 0:3 dla rywali. Treba wziąć się do roboty!

Biegi narciarskie - Piotr Sobiczewski notuje 14. czas na mecie w tym momencie.

Biegi narciarskie - Połowa biegu za nami, coraz większą przewagę ma Tregubov, Robert Bugara ma 18. wynik.

Biegi narciarskie - Na mecie prowadzi Rosjanin Loktinov. Niestety słabo radzi sobie Sebastian Bryja, który po 3/4 etapu jest dopiero 40.

Biegi narciarskie - Osłabnął Aastroem, stawce przewodzi teraz po 3,7 kilometra Rosjanin Tregubov, na tym etapie Bugara ma 20. czas.

Biegi narciarskie - W połowie dystansu Piotr Sobiczewski jest na razie 16, a Sebastian Bryja 43. Robert Bugara po 3,7 kilometra jest 16.

Biegi narciarskie - Na trasę wybiegli już wszyscy sportowcy, można więc przyjąć, że zaczął się korespondencyjny pojedynek po medale. Na razie prowadzi w nim Szwed Aastroem o cztery sekundy przed Finem Stahlbergiem.

Hokej na lodzie - Już za chwilę drugi półfinał chłopców. Zagrają w nim Rosjanie i Finowie. Faworytem Sborna, ale tak naprawdę żaden wynik nie będzie tu niespodzianką.

Curling - Pierwszy end dla Czeszki i Szweda za jeden punkt.

Biegi narciarskie - Robert Bugara ostrożnie rozkłada siły i jest 19. po pierwszym odcinku.

Biegi narciarskie - Piotr Sobiczewski wprawdzie traci coraz więcej czasu do lidera, ale jego pozycja wygląda coraz bardziej obiecująco, po 3,7 kilometra jest 11.

Curling - Monika Wosińska i Chińczyk Zhang Likun rozpoczynają walkę o awans do czołowej szóstki turnieju mikstów. Ich rywalami Czeszka Kristyna Farkova i Axel Landelus ze Szwecji.

Biegi narciarskie - A Sebastian Bryja 21... Polacy zaczęli bardzo spokojnie.

Biegi narciarskie - Ruszył już Piotr Sobiczewski. Na pierwszym punkcie pomiarowym jest 16. ze stratą 11 sekund do Primeta...

Biegi narciarskie - Primet legitymuje się naprawdę dobrym czasem, bo wciąż przewodzi stawce w połowie dystansu.

Snowboard - I już pędzimy z drugim przejazdem finałowym.

Snowboard - Pierwszy finał za nami. Na prowadzeniu Japończyk Ruka Hirano - 94.66 pkt. Dalej jest jego brat Kaishu oraz Kanadyjczyk Liam Brearley.

Biegi narciarskie - Na razie na wszystkich punktach pomiarowych do połowy dystansu prowadzi Francuz Primet.

Biegi narciarskie - Początek listy startowej to zawodnicy z tak egzotycznych krajów jak Tajlandia czy Chile, które raczej nie kojarzą się z biegami narciarskimi. Pierwszy z Polaków pobiegnie z numerem 57, będzie to Piotr Sobiczewski.

Narciarstwo dowolne/Snowboard - Finał halfpipe'u w snowboardzie lekko opóźniony, a tymczasem ćwierćfinały w drużynowym crossie łączonym.

Biegi narciarskie - Właśnie wystartowały zmagania chłopców na 10 kilometrów klasykiem.

Snowboard - Za kilka chwil rozpocznie się pierwszy finał w halfpipe chłopców.

Hokej na lodzie - Cóż tam się działo! Kanadyjczycy oczywiście wycofali bramkarza i grali w sześciu przeciwko czterem, mieli szanse, ale Amerykanie skontrowali i za pierwszym razem nie trafili do pustej bramki! Kanadyjczycy spróbowali jeszcze raz, ale i tym razem się nie udało. W ostatniej sekundzie meczu krążek trafił do kanadyjskiej bramki po strzale przez całe boisko. Amerykanie w finale! Kanada powalczy o brąz!

Hokej na lodzie -Kara dla Franka Nazaara. czas dla Kanadyjczyków.

Narciarstwo dowolne - Nic się już nie zmieniło. Andrew Longino ze złotem! Srebro dla Huntera Careya, a brąz dla Lucy Harringtona.

Hokej na lodzie - Mała bójka kończy się wykluczeniem po jednym zawodniku z każdej z druzyn

Hokej na lodzie - Mamy bramkę kontaktową! Nate Danielson strzela dla Kanadyjczyków przy przewadze na tafli jednego hokeisty. Ależ emocje nas jeszcze czekają!

Hokej na lodzie - Zaczynamy ostatnie 15 minut meczu. Kanadyjczycy muszą postawić wszystko na jedna kartę.

Narciarstwo dowolne - A przed nami decydujący, trzeci przejazd!

Narciarstwo dowolne - Bez zmian na czele, po drugim starcie. Jedynie tyle, że Longino uzyskał lepszy wynik - 90,66 pkt.

Hokej na lodzie -Kończy się druga tercja przy prowadzeniu Amerykanów 2:0. Czy Kanadyjczycy są w stanie odwrócić losy meczu po przerwie?

Biegi narciarskie - Wszystkie są już na mecie, pora więc na krótkie podsumowanie. Złoto dla fantastycznie dziś biegnącej Szwedki Maerty Rosenberg, która wyprzedziła Szwajcarkę Wigger o prawie 13 sekund. Brąz zdobywa Amerykanka Kramer, najlepsza z Polek Hanna Popko była 18, Karolina Kaleta 20, Karolina Kukuczka 21. O 13 rozpoczną się zmagania panów na 10 kilometrów.

Narciarstwo dowolne - I już rozpoczyna się drugi finał.

Narciarstwo dowolne - Po pierwszym przejeździe, na prowadzeniu, z notą - 87,66 pkt. jest Kanadyjczyk Andrew Longino. Za jego plecami są Hunter Carey z USA oraz Luca Harrington z Nowej Zelandii.

Biegi narciarskie - Karolina Kaleta 14. na mecie, jeszcze spadnie o kilka pozycji. Najlepszą z Polek okazała się zatem Hanna Popko.

Biegi narciarskie - Wigger próbuje, ale już 13 sekund straty do Rosenberg i trochę ponad kilometr do końcowej linii.

Curling - Chana Beitone i Nikołaj Łysakow pokonali 10-5 Annę Lasmanę i Williama Beckera. Tymczasem Junhang Pei i Vit Chabicovsky wygrali 8-2 z Lizą Gregori i Maximilianem Winzem.

Hokej na lodzie - Trzy minuty, które wstrząsnęły Kanadą. Najpierw wynik otworzył Frank Nazar, najlepszy chyba z zawodników amerykańskich w przekroju całego turnieju, po dwóch minutach "poprawił" Issac Howard w okresie gry w przewadze. Mamy więc 2:0 i Amerykanie są bliscy awansu do finału.

Biegi narciarskie - Wszystkie biegaczki mają już połowę trasy za sobą, Rosenberg powiększa przewagę na Wigger do 12 sekund.

Biegi narciarskie - Karolina Kukuczka 6. na mecie tuż za Hanną Popko.

Biegi narciarskie - Niesamowity bieg zalicza Szwedka Rosenberg, Siri Wigger ma do niej 8 sekund straty. Niestety nie za dobrze daje sobie radę Karolina Kaleta, która ma w połowie dystansu prawie 40 sekund straty.

Biegi narciarskie - Karolina Kaleta dziesiąta na pierwszym punkcie, Hanna Popko już spadła na drugą pozycję, Kukuczka jest piąta na 1,3 kilometra przed metą.

Hokej na lodzie - Kanadyjczycy ostatnie sekundy pierwszej i początek drugiej tercji zagrali w przewadze jednego zawodnika. Mimo ostrzału amerykańskiej bramki wynik jest nadal bezbramkowy.

Biegi narciarskie - Karolina Kukuczka poprawia swoją pozycję, w połowie jest na ten moment szósta, metę jako liderka osiąga Hanna Popko. Czekamy teraz na to co pokażą kolejne zawodniczki.

Narciarstwo dowolne - Przed nami 1 finałowy przejazd chłopców w halfpipe.

Biegi narciarskie - A Hanna Popko powiększa przewagę nad rywalkami na 1,3 kilometra przed metą, po niej jest jednak jeszcze 30 zawodniczek.

Biegi narciarskie - Karolina Kukuczka 16. na pierwszym punkcie pomiarowym, Polka biegnie z numerem 61.

Curling - Udało się nieco zmniejszyć straty polsko-brytyjskiej parze, ale nie zmienia to faktu, że po siedmiu endach mecz dobiegł końca. Szmidt i Renkin przegrali 2-9 z Kobayashi i Tuazem.

Biegi narciarskie - Hanna Popko przyśpieszyła! W połowie dystansu jest liderką.

Curling - Jeśli chodzi o pozostałe trwające spotkania, to sporą przewagę po sześciu endach nad Słowenką Gregori i Szwajcarem Winzem mają Chinka Pei i Czech Chabicovsky. Prowadzą 6-2. Wyrównane jest trzecie ze spotkań. Frantuzka Beitone i Rosjanin Łysakow prowadzą z Łotyszką Lasmane i Nowozelandczykiem Beckerem tylko 7-5.

Biegi narciarskie - Na razie końcową linię z najlepszym czasem przekroczyła Estonka Kool, na trasie jest jednak jeszcze wiele znakomitych zawodniczek.

Biegi narciarskie - Popko zaczęła spokojnie. po 1,2 kilometra jest 11. z stratą 9 sekund do liderki.

Biegi narciarskie - Pierwsze zawodniczki są już na mecie, a na trasę wyruszyła już Hanna Popko.

Hokej na lodzie - Pierwsza tercja za nami. Tercja bezbramkowa.

Curling - Blue Tuesday Klaudii Szmidt i Jamie'ego Rankina? Sześć endów za nami, a na tablicy wyników już 1-9. Po wyrównanym początku odkąd Mina Kobayashi i Leo Tuaz zdobyli 4 punkty w czwartej części spotkania, mecz stał się bardzo jednostronny.

Hokej na lodzie - Fajne tempo ma ten mecz, miło się patrzy na grę obu drużyn. Bramek jednak nie ma.

Biegi narciarskie - W czołówce robi się niezwykle ciasno, różnice między zawodniczkami wynoszą dziesiąte części sekundy.

Biegi narciarskie - Na pierwszym etapie najlepszym czasem legitymuje się na razie Chinka Dong.

Snowboard - W drugim przejeździe eliminacyjnym najlepszy wynik Szwajcara Giana Biele dał mu drugie miejsce w klasyfikacji łącznej, wciskając się między braci Hirano. Wyniki znacząco poprawili też Kanadyjczyk Liam Brearley i Amerykanin Kolman Lecroy. Przejazdy finałowe około 13.

Curling - W coraz trudniejszej sytuacji polsko-brytyjski duet. Po pięciu endach przegrywa już 1-7.

Biegi narciarskie- Na trasie umieszczone zostały trzy punkty pomiarowe, pierwszy po 1200 metrów od startu. Już na tym etapie rywalizacji widać, jak ogromna różnica występuje pomiędzy niektórymi zawodniczkami.

Narciarstwo dowolne - Zakończyły się eliminacje w halfpipe chłopców. W czołowej trójce nie zaszły zmiany. Najlepsze wyniki osiągnęli Luca Harrington z Nowej Zelandii, Hunter Carey z USA i Kanadyjczyk Andrew Longino. Przejazdy finałowe po 11:40. Zakończył się też pierwszy przejazd eliminacyjny dziewcząt. Tu najlepiej zaprezentowała się Jennie-Lee Burmansson. Szwedka uzyskała wynik 85.66.

Curling - No to mają Polka i Brytyjczyk kłopot. Czwarty end przegrywają 0:4 i na półmetku z ich perspektywy wynik brzmi: 1:6. Nie będzie łatwo tej straty odrobić.

Hokej na lodzie - Już za chwilę rozpoczynamy półfinał turnieju chłopców, w którym czeka nas klasyk nad klasyki, bo jakże inaczej nazwać starcie USA z Kanadą? Emocje gwarantowane!

Curling - Trzeci end wygrany 1:0 przez Szmidt i Rankj. Polka i Brytyjczyk tracą do rywali już tylko punkt.

Curling - Drugi end kończy się identycznym wynikiem, jest więc już 0:2 z perspektywy polsko-brytyjskiego duetu.

Snowboard - Pierwsza seria eliminacyjna zakończoina sukcesem azjatyckim. Majlepiej zaprezentował się Ruka Hirano (93.00), minimalnie słabiej jego brat, Kaishu (84.66). Trzeci wynik stał się dziełem Koreańczyka Lee Hyun Jun. Tu także za chwilę zawodnicy będą mieli okazje poprawić swoje osiągnięcia.

Narciarstwo dowolne - W pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym najlepszy Amerykanin Hunter Carey z wynikiem 81.66. Tuż za nim z wysokimi także notami za świetne, czyste przejazdy Luca Harrington z Nowej Zelandii oraz Andrew Longino z Kanady. Już za chwilę druga seria.

Curling - Pierwszy end przejęty za jeden punkt przez Japonke i Francuza.

Curling - Rozpoczyna się mecz pary polsko-brytyjskiej Klaudia Szmidt/Jamie Rankin z Miną Kobayashi z Japonii i Leo Tuazem z Francji.

Narciarstwo dowolne - W tym samym czasie odbędą się eliminacje halfpipe w narciarstwie dowolnym. I tu także Polakom nie będziemy mogli kibicować.

Snowboard - W tej dyscyplinie na poranek zaplanowano eliminacje w halfpipe chłopców. To piękna konkurencja, aż szkoda, że nie zobaczymy w niej reprezentantów Polski.

Rozpoczynamy leniwie naszą dzisiejszą, przedostatnią relację z YOG w Lozannie.

Konrad Lubaszewski – Poinformowani.pl

Konrad Lubaszewski

Student, maratończyk, fan sportów wszelakich.