187 dni do Tokio: Argentyna rozpoczyna eliminacje do Igrzysk od zwycięstwa nad Kolumbią

• Data publikacji: 19.01.2020, 12:12

Reprezentacja Argentyny do lat 23 w piłce nożnej pokonała reprezentację Kolumbii 2:1 w meczu pierwszej kolejki przedolimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w strefie południowoamerykańskiej (CONMEBOL).

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 7. minucie prowadzenie dla Kolumbii zdobył Jorge Carrascal. Kibice na Estadio Hernán Ramírez Villegas w Pereirze nie cieszyli się zbyt długo z tego prowadzenia. Bowiem już w 11. minucie Alexis Mac Allister wyrównał wynik spotkania. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy już więcej bramek.

Dwukrotni mistrzowie olimpijscy z Aten 2004 i Pekinu 2008 wyszli na prowadzenie 6. minut po przerwie za sprawą precyzyjnego strzału Adolfo Gaicha. Piłkarze Kolumbii do końca meczu starali się doprowadzić do remisu, niestety dla gospodarzy bramkarz argentyński był w dobrej formie i nie dał się już zaskoczyć. W 87. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska musiał zejść strzelec pierwszej bramki dla Argentyny czyli Mac Allister.

W drugim meczu grupy A Chile wysoko pokonało reprezentację Ekwadoru 3:0. Mecze grupy B rozpoczną się jutro.

Dwie najlepsze drużyny w każdej grupie awansują do kolejnej czteroosobowej grupy, z której dwie najlepsze zakwalifikują się do Igrzysk w Tokio.