Lozanna 2020 - YOG: dzień 10. [ Zapis LIVE]
Granada/Wikimedia Commons

Lozanna 2020 - YOG: dzień 10. [ Zapis LIVE]

  • Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 19.01.2020, 18:40

Niedziela w Lozannie to czas początku zmagań w najpopularniejszej zimowej dyscyplinie w Polsce. Adam Niźnik, Jan Habdas, Wiktoria Przybyła oraz Wiktoria Polanowska z pewnością będą chcieli udowodnić, że sukcesy Kamila Stocha czy Dawida Kubackiego mogą mieć swoich kontynuatorów w przyszłości. Na olimpijskich trasach zobaczymy też biegaczy oraz biegaczki narciarskie w sprintach, a przed publicznością w Sankt Moritz zaprezentuje się również polska skeletonistka.

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

Na dziś kończymy naszą relację z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie. Po kolejną porcję emocji związanych z występami biało - czerwonych sportowców i nie tylko, zapraszamy już jutro od samego poranka!

Hokej na lodzie - Zakończył się ostatni pojedynek ostatniego dnia rywalizacji hokeistów. I trzeba przyznać, że Amerykanie udowodnili, kto w tym meczu jest zdecydowanie lepsi. Ostatnia tercja obfitowała w bramki. Dla zawodników ze Stanów Zjednoczonych trafili Cutter Gauthier, Rutger McGroarty, Isaac Howard i Ryan Chesley. Nieco na otarcie łez, rozmiary porażki zmniejszył Louis Fullemann. Szwajcaria - USA 2:8

Hokej na lodzie - Druga tercja za nami. Na razie trafienie Nazara było ostatnim, jakie oglądaliśmy. Amerykanie wciąż prowadzą 4:1,a młodzi hokeiści odpoczywają przed ostatnimi 15 minutami tego pojedynku. Czy Szwajcarów stać na odrobienie strat? Przekonamy się za nieco ponad kwadrans.

Hokej na lodzie - Zakończyła się już pierwsza tercja spotkania Szwajcarów z Amerykanami. Zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych prowadzą już 4:1. W 11. minucie gry trafił z rzutu karnego Lane Hutson. Na początku drugiej tercji, która niedawno się rozpoczęła na 4:1 do siatki krążek wpakował Frank Nazar.

Hokej na lodzie - Ależ tempo tego meczu. Prawie jak we wczorajszym starciu Amerykanów z Finami. W 30 sekundzie na 1:0 dla Szwajcarów strzela Noah Greuter, po 2 minutach wyrównuje Isaac Howard, po kolejnych trzech ten sam zawodnik strzela na 2:1 dla USA. Howard w turnieju ma już 5 bramek!

Curling - I ostatni pojedynek curlingowy za nami. Maelle Vergnaud z Francji i Grunde Buraas z Norwegii choć przegrywali już 1:4 z Kim Sutor z Niemiec oraz Charlie Thomsonem ze Stanów Zjednoczonych to zdołali odwrócić losy tego spotkania i wygrać 7:5. Co to był za wieczór w Champéry Curling Arena. Kolejne pojedynki już jutro. Serdecznie zapraszamy!

Curling - Łotyszka Erika Bitmete i Japończyk Takumi Maeda wygrali ostatniego enda 1:0 i ostatecznie dwoma punktami wygrali mecz z Włoszką Federicą Ghediną i Słoweńcem Jakobem Omerzelem. Spotkanie rozstrzygnęło się wynikiem 6:4.

Hokej na lodzie - O 20:00 ostatnie spotkanie dnia w turnieju hokejowym. Gospodarze zagrają z USA.

Curling - Odwrócenie losów spotkania mieliśmy w pojedynku estońsko - rosyjskiego mikstu z szwajcarsko - węgierskim. Choć Ci pierwsi przegrywali już 0:4 to zdołali zwyciężyć 6:4. Co się dzieje w tej Lozannie?

Curling - Co za emocje w spotkaniu pomiędzy Leticią Cid z Brazylii i Huntera Walkera z Nowej Zelandii, a Kanadyjką Emily Deschenes i Hiszpana Oriola Gasto Jimeneza. Ten drugi mikst przegrywał już 1:9, ale w rewelacyjnym stylu odrobił straty i wygrał 10:9! Jesteśmy świadkami pięknej historii! Pozostałe pojedynki jeszcze trwają.

Curling - Po nieco dłuższej przerwie wracamy do Lozanny. Choć przeżyliśmy już emocje związane z występem biało - czerwonych to nie oznacza, że nie jest ciekawie. Trwają właśnie pojedynki duetów mieszanych i wiele się dzieje. Miksty są już po regulaminowej przerwie. Łotyszka Erika Bitmete i Japończyk Takumi Maeda remisują 4:4 z Włoszką Federicą Ghediną i Słoweńcem Jakobem Omerzelem, estońsko-rosyjski duet mieszany Katariina Klammer - Mikhaił Vlasenko przegrywają wyraźnie 0:4 z Xenią Schwaller iLorincem Tatarem ( Szwajcaria/Węgry). Leticia Cid z Brazylii i Hunter Walker z Nowej Zelandii gromią 9:1 Kanadyjkę Emily Deschenes i Hiszpana Oriola Gasto Jimeneza, a Maelle Vergnaud z Francji i Grunde Buraas z Norwegii przegrywają 1:4 z Kim Sutor z Niemiec oraz Charlie Thomsonem ze Stanów Zjednoczonych.

Skoki narciarskie - Srebro dla Słoweńca Marka Hafnara, brąz dla drugiego z Austriaków - Davida Haagena. Adam Niżnik kończy zawody na 7. pozycji. 23. miejsce zajął Jan Habdas.

Skoki narciarskie - Znamy już medalistów w skokach narciarskich chłopców. Mistrzem olimpijskim został prowadzący po pierwszej serii Austriak Marco Woergoetter, który w ostatnim skoku uzyskał 90 m i wyprzedził drugiego zawodnika o ponad 10 punktów.

Skoki narciarskie - Nie będzie polskiego medalu w skokach. Na pierwsze miejsce wskakuje Słoweniec Mark Hafnar, spychając Niżnika na 4. lokatę. Przed nami czołowa trójka po I serii.

Skoki narciarskie - Słoweniec Presecnik i Rosjanin Mankow skaczą dalej od Niżnika. Polak obecnie jest trzeci.

Skoki narciarskie - Jest prowadzenie Adama Niżnika! Polak skacze 82.5 m i na razie jest na pierwszym miejscu! Zostało sześciu skoczków.

Skoki narciarskie - W drugiej serii wszyscy zawodnicy skaczą z 8. belki. Wiatr na razie ciągle pod narty. Jeszcze 5 skoków i zobaczymy Adama Niżnika.

Skeleton - Tak jak przewidywaliśmy Zuzanna Klocek kończy konkurencję na 17 pozycji. Mistrzynią Igrzysk Młodzieżowych zostaje Rosjanka Anastasiia Tsyganova z Rosji, która po kapitalnym drugim ślizgu wyprzedziła dotychczasową liderkę, Niemkę Josefę Schellmoser, o 0.03 sek. Brąz dla kolejnej z Niemek, Sissi Schroedl.

Skoki narciarskie - 75 m Jana Habdasa w drugiej serii i aktualnie dopiero 10. miejsce. Polak spadnie więc w klasyfikacji generalnej.

Skoki narciarskie - Trwa druga seria konkursu chłopców, w której oglądamy wszystkich zawodników z serii pierwszej. Na razie prowadzi Kazach Tursunżanow. My czekamy na Jana Habdasa.

Curling - I koniec. Monika Wosińska i Likan Zhang wygrywają 8:2 i meldują się w 2. rundzie. Mamy tam zatem aż 4 pary z Polakami w składzie. Wszystkie mecze 2. rundy odbęda się już jutro

Curling - Przegrana partia numer siedem przez Wosińską i Zhanga 0:1, ale w całym meczu nadal prowadzą 8:2 i chyba już nic złego nie może im się stać

Hokej - Koniec! Kanada gromi Danię - 6:0 i inkasuje pewne punkty!

Biegi narciarskie - W rywalizacji szwedzko-norweskiej w gronie chłopców tym razem górą Szwedzi! Młodzieżowym mistrzem olimpijskim w sprincie zostaje Edvin Anger, a na kolejnych stopniach podium staną norwescy bracia: Nikolai i Aleksander Holmboe. Jutro biegacze narciarscy odpoczywają, a do rywalizacji wrócą we wtorek. Wtedy to odbędą się biegi na dystansach 5 i 10 km techniką klasyczną.

Skeleton - Chyba jednak Polka pozostanie na 17. pozycji. Kolejne bobsleistki wyprzedzają ją w klasyfikacji łącznej dwóch ślizgów. Na prowadzeniu aktualnie Belgijka Aline Pelckmans.

Biegi narciarskie - Siri Wigger z drugim złotem igrzysk! Szwajcarzy świętują! Srebro dla Norweżki Anny Heggen, a brąz dla Szwedki Maerty Rosenberg. Nieudany start drugiej reprezentantki Szwecji - Tove Ericsson była ostatnia w finale. Ona jednak najlepiej biega dystanse, a rywalizacja dystansowa dopiero przed nami.

Hokej - 35. minuta gry i drugie trafienie Verreaulta, 6:0 dla Kanady.

Curling - 1:0 i 2:0 w dwóch kolejnych partiach i w sumie 8:1 dla Zhanga i Wosińsksiej! Chyba już jest po meczu

Skeleton - Zuzanna Klocek po swoim przejeździe na pierwszym miejscu, z całą pewnością utrzyma więc 17. pozycję, a może ją nawet poprawi.

Narciarstwo dowolne - Zakończyły się finały skicrossu. Wśród dziewcząt wygrała Szwajcarka Marie Karoline Krista przed Czeszką Dianą Choleńską i Rosjanką Władysławą Baliukiną. W zawodach chłopców najlepszy był Szwed Erik Wahlberg, który wyprzedził Rosjan - Artema Bazhina i Andreja Gorbaczewa.

Biegi narciarskie - Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w rywalizacji sprinterskiej. Na podium młodzieżowych igrzysk w sprintach w przeszłości stały m.in. Szwedki Jonna Sundling i Johanna Haegstroem. Czy dziś medalowe tradycje w Kraju Trzech Koron podtrzymają Maerta Rosenberg i Tove Ericsson? Wiele na to wskazuje, choć o kolejny krążek igrzysk na pewno powalczy też Szwajcarka Wigger. Czy pozostałe zawodniczki pomieszają szyki faworytkom i wczorajszym medalistkom? Przed nami finał dziewcząt!

Biegi narciarskie - Kolejny szwedzko-norweski duet melduje się w finale sprintu. Tym razem najszybszy Albin Aastreom przed Nikolajem Holmboe, czyli wczorajsi medaliści z crossu nadal w formie. Drugi półfinał był wolniejszy, a co za tym idzie jako "szczęśliwi przegrani" w finale wystąpią Fin Stahlberg i Słoweniec Gros.

Hokej - Rozpoczęła się ostatnia tercja.

Skeleton - Zaczynamy drugi ślizg. Panie pojadą w kolejności odwrotnej do miejsc zajmowanych po pierwszym przejeździe, a więc Zuza Klocek zaprezentuje się jako czwarta, a Niemka Josefa Schellmoser jako ostatnia.

Biegi narciarskie - Pierwszy półfinał chłopców wygrał Szwed Edvin Anger przed Norwegiem Aleksandrem Holmboe. Tuż za nimi na metę wpadł Fin Aleksander Stahlberg, który ma dużą szansę na awans do finału z czasem. Na czwartym miejscu finiszował Słoweniec Anze Gros.

Biegi narciarskie - Ajaj! Trzecia zawodniczka w drugim półfinale ma lepszy wynik niż Karolina Kaleta. Polka zajmie więc w sprincie 7. miejsce i nie awansuje do finału. Szkoda. O medale powalczą Siri Wigger ze Szwajcarii, Anna Heggen z Norwegii i Johanna Udras z Estonii, które były najszybsze w drugim biegu półfinałowym.

Curling - I kolejne dwa punkty dla Moniki Wosińskiej i Likuna Zhanga! Na półetku jest bardzo dobrze, gdyż Polka z Chińczykiem prowadzą już 5:1.

Hokej - Druga tercja za nami i jest - 5:0 dla Kanady.

Biegi narciarskie - Szwedki górą. Pierwszy półfinał wygrywa Tove Ericsson (2:48.03) przed Maertą Rosenberg. Jako trzecia finiszuje Niemka Laura Dellit (+1.06), a czwarta jest Karolina Kaleta (+1.19). Polka ma szansę na awans do finału z czasem.

Skoki narciarskie - Koniec pierwszej serii. Na prowadzeniu mamy dwójkę Austriaków, trzeci jest Rosjanin Sadriejew. W drugiej serii obejrzymy obu Polaków - Adam Niżnik zajmuje 7., a Jan Habdas 14. miejsce.

Hokej - Na trzy minuty przed końcem drugiej części, piątą bramkę dla Kanady strzela Cedrick Guindon.

Biegi narciarskie - Karolina Kaleta w półfinale zmierzy się dwiema medalistkami igrzysk z wczoraj: Szwedkami Maertą Rosenberg i Tove Ericsson, dwiema Niemkami: Larą Dellit i Helen Hoffmann oraz Szwajcarką Mariną Kaelin. Stawka mocna, ale Polkę stać na awans do finału. Trzymamy kciuki!

Biegi narciarskie - Grono półfinalistów w sprincie chłopców uzupełnili Rosjanie: Ilia Triegubow i Nikita Pisariew (najlepsi w 5. ćwierćfinale) oraz Czech Mattias Vacek i Fin Veeti Pyykko ("lucky looserzy" z 3. biegu). A już za moment w 1. półfinale dziewcząt wystartuje Karolina Kaleta!

Skoki narciarskie - 85 m Adama Niżnika daje mu w tej chwili siódmą pozycję. Warto wspomnieć, że powrócono do ósmej belki. Mamy też zmianę na pozycji lidera. Został nim skaczący tuż przed Niżnikiem Austriak Marco Woergoetter (91.5 m).

Biegi narciarskie - Robert Bugara 5. w ćwierćfinale, odpada więc z dalszej rywalizacji. Do półfinałów awansowali wczorajsi medaliści: Nikolai Holmboe i Albin Aastroem.

Curling - Bardzo dobra partia posko-chińskiej pary! Wygrywają trzeciego enda 2:0 i obejmują prowadzenie 3:1 w całym meczu. Czyżby kolejny przedstawiciel Polski w najlepszej "24" turnieju?

Skoki narciarskie - Za chwilę skok Adama Niżnika. Na prowadzeniu wciąż Austriak David Haagen, który skakał dziś jako drugi. Jego nota to 123 punkty (88 m). Po jego próbę podniesiono belkę o jeden stopień.

Biegi narciarskie - Do grona półfinalistów w sprincie chłopców dołączają także Fin Alxander Stahlberg i Szwajcar Antonin Savary - najlepsi w 3. ćwierćfinale. Już za moment na trasie Robert Bugara!

Skeleton - Polka Zuzanna Klocek 17. w pierwszym ślizgu. Na czele Niemka Josefa Schellmoser, wyprzedzająca o 0.05 sek Rosjankę Anastasiię Tsyganovą i o 0.27 sek swoją rodaczkę Sissi Schroedl.

Hokej - Rozpoczęła się druga tercja!

Biegi narciarskie - Drugi ćwierćfinał wygrywa Norweg Aleksander Holmboe przed Niemcem Eliasem Keckiem.

Curling - Druga partia wzięta przez parę z Nowej Zelandii i Francji również w stosunku 1;0 i mamy w całym meczu remis 1:1.

Skoki narciarskie - Za nami skoki prawie połowy ze stawki 37 zawodników. Warunki sporo się pogorszyły, zawodnicy skaczą krócej, dzięki czemu Jan Habdas jest już pewny awansu do drugiej serii. Na razie zajmuje 5. miejsce.

Biegi narciarskie - W pierwszym ćwierćfinale chłopców pewnie zwycięża triumfator kwalifikacji - Edvin Anger ze Szwecji. Razem z nim awans do kolejnej fazy zmagań uzyskał Słoweniec Anze Gros.

Biegi narciarskie - Zanim do walki o finał sprintu przystąpi Karolina Kaleta przed nami ćwierćfinały chłopców. W czwartym biegu zobaczymy Roberta Bugarę. Rywalami Polaka będą m.in. wczorajsi medaliści z crossu: Norweg Nikolai Holmboe (złoto) i Szwed Albin Aastreoem (brąz).

Biegi narciarskie - Hanna Popko finiszuje na 4. miejscu w swoim biegu, ale czas jest zbyt słaby, by dać awans do półfinałów. W 1/2 zobaczymy najszybsze w 5. ćwierćfinale - Johannę Udras z Estonii i Sydney Palmer-Leger z USA. Jako "szczęśliwe przegrane" awans wywalczyły Norweżka Maria Melling i Szwajcarka Marina Kaelin z 3. biegu.

Skeleton - Dwanaście zawodniczek ma za sobą pierwszy przejazd, Na prowadzeniu Anastasiia Tsyganova z Rosji, Zuzanna Klocek jest 9.

Hokej - Po pierwszej tercji - 4:0 dla ekipy spod znaku "Klonowego liścia".

Skoki narciarskie - Przedłuża się konkurs skoczków, dopiero teraz swój skok oddał piąty w kolejności Jan Habdas. Polak uzyskał 82 m , co plasuje go obecnie na 3. pozycji.

Hokej - Nie zdążyli się Duńczycy otrząsnąć i dostali czwartą bramkę. Matthew Savoie w 14. minucie.

Biegi narciarskie - W czwartym biegu najlepsza okazała się mistrzyni olimpijska w crossie - Szwajcarka Siri Wigger. Oprócz reprezentantki gospodyń awans do półfinału wywalczyła Norweżka Anna Heggen. Przed nami ostatni ćwierćfinał dziewcząt z udziałem Hanny Popko. Trzymamy kciuki!

Hokej - Kolejne trafienie dla Kanady zalicza Antonin Verreault, 3:0.

Biegi narciarskie - Trzeci ćwierćfinał dziewcząt wygrała brązowa medalistka z wczorajszego crossu - Szwedka Tove Ericsson. Ona również będzie rywalizować w półfinale z Karoliną Kaletą. Drugą lokatę i bezpośredni awans do 1/2 finału zapewniła sobie również Niemka Germana Thannheimer.

Hokej - Druga bramka dla Kanady, tym razem na listę strzelców wpisuje się Adamo Fantilli.

Curling - I pierwsza partia dla pary polsko-chińskiej w stosunku 1:0 - oczywiście taki sam wynik w całym meczu, który potwa minimum osiem endów

Skeleton - Niezły przejazd Zuzanny Klocek - jej czas 1:15.23 daje jej aktualnie 4. miejsce.

Biegi narciarskie - W drugim ćwierćfinale niemiecki dublet. Do kolejnej fazy zawodów awansują Lara Dellit i Helen Hoffmann. Obie Niemki oraz Szwedka Rosenberg będą półfinałowymi rywalkami Karoliny Kalety.

Skoki narciarskie - Właśnie rozpoczął się konkurs chłopców. Już za chwilę skok Jana Habdasa. Drugi z biało-czerwonych - Adam Niżnik - wystartuje jako 28.

Hokej - Mamy otwarcie wyniku. Bramkę dla Kanady zdobywa w 5. minucie Justin Cote.

Curling - Czas na kolejne pojedynki 1. rundy turniejów par mieszanych i ostatni występ w tej fazie reprezentantki Polski. Monika Wosińska w parze z Likun Zhangiem zmierza się z Zoe Harman (Nowa Zelandia) i Merlinem Grosem Soubzmaigne (Francja). Czy będziemy mieli komplet Polaków w 2. rundzie?

Biegi narciarskie - Mamy to! Karolina Kaleta finiszuje 2 sekundy za Maertą Rosenberg ze Szwecji i pewnie kwalifikuje się do półfinału sprintu z 2. miejsca! Brawa dla Polki!

Skeleton - Na torze w St. Moritz rozpoczyna się rywalizacja skeletonistek. Wśród nich, z 3. numerem startowym pojedzie Zuzanna Klocek. Jej wyniki z treningów dają nadzieję na miejsce w środku stawki.

Hokej - I rozpoczęli!

Biegi narciarskie - Wracamy do Valee de Joux, gdzie za moment rozpoczną się ćwierćfinały sprintów łyżwą dziewcząt. W pierwszym biegu kibicujemy Karolinie Kalecie, którą na pewno stać na awans do półfinału w tej konkurencji!

Hokej - Już za chwilę rozpocznie się mecz Duńczyków z Kanadyjczykami.

Bobsleje - Rumunka Georgeta Popescu mistrzynią YOG w monobobach. Na drugim miejscu Słowaczka Viktoria Cernanska, a na trzecim Niemka Celine Harms!

Bobsleje - Czołowa szóstka pierwszego ślizgu jeszcze na górze. Na prowadzeniu aktualnie Szwajcarka Emily Kilburn.

Bobsleje - Trwa już drugi przejazd w monobobach dziewcząt. Zawodniczki startują w kolejności odwrotnej do miejsc zajmowanych po pierwszym przejeździe. Tak więc do najmocniejszych zawodniczek jeszcze kilka chwil.

Biegi narciarskie - Zakończyły się kwalifikacje sprintu łyżwą chłopców - na mecie 86. młodych biegaczy. Robert Bugara awansuje do cwierćfinałów z dobrym 12. wynikiem i stratą 12 sekund do najszybszego w stawce Szweda Edvina Angera. Piotr Sobiczewski ostatecznie 54., a Sebastian Bryja 69. O 14:00 biegi ćwierćfinałowe dziewcząt z dwiema Polkami.

Biegi narciarskie - 60. zawodników na mecie, a Robert Bugara wciąż 11. Polak na pewno wystąpi w kolejnej fazie zawodów. Poznaliśmy też składy ćwierćfinałów dziewcząt, które rozpoczną się o 14:00. W pierwszym biegu zobaczymy Karolinę Kaletę. Jej rywalkami będą m.in. wicemistrzyni olimpijska w crossie i triumfatorka kwalifikacji - Maerta Rosenberg ze Szwecji oraz Rosjanka Daria Niepriajewa - młodsza siostra jednej z najlepszych biegaczek świata (11. miejsce w eliminacjach). Hanna Popko pobiegnie w ostatnim - piątym - ćwierćfinale.

Narciarstwo dowolne i snowboard - Nie będzie dzisiaj zawodów we slopestyle'u. Z powodu złej pogody zostały przeniesione na jutro na godzinę 15:00.

Biegi narciarskie - 35. zawodników na mecie, a Sebastian Bryja i Piotr Sobiczewski już poza czołową 30-tką... Biało-Czerwoni chyba musieli mieć jakieś problemy na trasie sprintu. Na pocieszenie zostaje nam Robert Bugara, który utrzymuje niezłą pozycję i aktualnie jest 11. Wydaje się, że zobaczymy Polaka w ćwierćfinałach.

Skoki narciarskie - 84 metry Szpynewej I tylko 79,5 Pagnier! Rosjanka mistrzynią! Brąz dla Stepanki Ptackovej z Czech. Przybyła na miejscu 26., Polanowska na 33.

Biegi narciarskie - Nie najlepsze informacje z kwalifikacji sprintu chłopców. Na mecie 20. zawodników, w tym wszyscy trzej reprezentanci Polski. Robert Bugara w tej chwili jest 10. i czeka na rozwój wypadków, a Piotr Sobiczewski i Sebastian Bryja zamykają stawkę z bardzo dużymi stratami. Lideruje Szwed Edvin Anger z wyraźną przewagą nad rywalami.

Hokej na lodzie - W trzeciej tercji nie oglądaliśmy już bramek. Zatem Japonki wygrywają mecz 5:1 i z pierwszego miejsca w grupie B awansują do półfinału. Szwajcarki mimo porażki też zagrają o medale, ale z drugiego miejsca w grupie.

Bobsleje - Pierwszy ślizg za nami. Na prowadzeniu Rumunka Georgeta popescu, która wyprzedza Niemkę Celine Harms o 0.24 sek i Słowaczkę Viktorię Cernavską o 0.39 sek. Drugi ślizg rozpocznie się o 13:15.

Biegi narciarskie - Do kwalifikacji sprintu łyżwą chłopców przystąpi 87. biegaczy. W tym gronie zobaczymy trzech Polaków: Roberta Bugarę (nr 10.), Piotra Sobiczewskiego (11.) i Sebastiana Bryję (15.). Wczoraj eliminacje w crossie przeszedł tylko Sobiczewski. Wierzymy, że dziś będzie lepiej!

Biegi narciarskie - Zakończyły się kwalifikacje dziewcząt w sprincie. Hanna Popko ostatecznie 23. - mamy więc dwie reprezentantki Polski w ćwierćfinałach. Karolina Kaleta 10. Eliminacje wygrała Maerta Roesenberg ze Szwecji przed Szwajcarką Siri Wigger i Estonką Johanną Udras. Karolina Kukuczka zajęła 44. miejsce w stawce 82. juniorek. Za chwilę start eliminacji chłopców.

Skoki narciarskie - Do drugiej serii dopuszczono wszystkie 33 zawodniczki. Polanowska nie poprawiła się uzyskała tylko 53,5 metra. Przybyła awansuje nieco, gdyż skoczyła 15,5 metra dalej.

Bobsleje - Na torze w St. Moritz rozpoczęła się rywalizacja w monobobach kobiet bez udziału Polek.

Biegi narciarskie - Hanna Popko melduje się na mecie z 21. wynikiem dnia (+8.71). Ten rezultat powinien dać awans do ćwierćfinałów, bo na starcie - poza kilkoma wyjątkami - pozostały teoretycznie słabsze zawodniczki. Ale żeby powiedzieć to ze 100% pewnością trzeba jeszcze poczekać.

Hokej na lodzie Po dwóch tercjach Japonki gromią Szwajcarki 5:1.

Biegi narciarskie - Zgodnie z przewidywaniami Karolina Kukuczka szybko wypada poza TOP 30. Karolina Kaleta po biegu 40. zawodniczek zajmuje 10. pozycję. Czekamy na Hannę Popko.

Curling - Na tor curlingowy wrócimy o godzinie 14 i będziemy się emocjonować startem Polki Moniki Wosińskiej w parze z Chińczykiem Likunem Zhangiem.

Biegi narciarskie - Niestety, słaby występ Karoliny Kukuczki. Druga z naszych reprezentantek zajmuje 28. miejsce w gronie 30. biegaczek, które są aktualnie na mecie. Strata Polki do Maerty Rosenberg to ponad 17 sekund i nie ma szans na utrzymanie się w czołowej 30-stce. Dla Kukuczki najważniejszy będzie jednak wtorkowy bieg na dystansie 5 km klasykiem.

Curling - Zakończyły się również dwa pozostałe pojedynki. Para chińsko-turecka Tong Liu i Selahattin Esser okazała się lepsza od duetu hiszpańsko-szwajcarskiego Any Vazquez Marcos i Jana Iseli'ego, triumfując 12:7. Brytyjka Robyn Mitchell i Czech Frantisek Jiral pokonali 8:5 Słowenkę Sarę Rigler i Niemca Benny'ego Kappa.

Biegi narciarskie - Dobre biegi Estonki Johanny Udras i Niemki Lary Dellit, dają tym zawodniczkom miejsca w ścisłej czołówce - aktualnie to 3. i 4. wynik kwalifikacji. Karolina Kaleta spada na 9. lokatę, ale to wciąż wysokie miejsce.

Curling - Uff.. Udało się. Robert Kamiński i Koreanka Youbeen Park skorzystali z opcji Power Play w ostatnim endzie i wygrali go 1:0, a cały mecz 8:7. Polsko-koreański duet zameldował się w drugiej rundzie turnieju par mieszanych.

Biegi narciarskie - Dobry start Karoliny Kalety! Na mecie 15 zawodniczek, a Polka jest aktualnie 6. Jej strata do liderki ze Szwecji jest niewielka: +2.86 sek. Choć to dopiero początek kwalifikacji już możemy powiedzieć, że Polka na pewno wystąpi w ćwierćfinałach.

Hokej na lodzie Japonki po pierwszej tercji prowadzą 2:0.

Biegi narciarskie - 10 zawodniczek już na mecie. Na prowadzeniu medalistki z wczoraj - Maerta Rosenberg (2:46.28) przed Siri Wigger (+0.35) i Tove Ericsson (+1.65). Czekamy na Karolinę Kaletę!

Curling - Tymczasem mamy złe informacje z pojedynku Roberta Kamińskiego i Youbeen Park. Ich rywale triumfowali w siódmym endzie 4:0 i doprowadzili do remisu po 7.

Curling - Zakończył się pierwszy z czterech meczów curlingu w porannej sesji. Duet Laura Nagy (Węgry) i Nathan Young (Kanada) pokonał 11:5 Szwedkę Lisę Norrlander i Duńczyka Kiliana Thune.

Biegi narciarskie - Na liście startowej sprintu łyżwą dziewcząt 83 biegaczki. Jako pierwsza na trasę wyruszy wczorajsza złota medalistka Siri Wigger. Karolina Kaleta ma nr 14., Karolina Kukuczka 28., Hanna Popko - 47. Ściskamy kciuki za awans Polek do ćwierćfinałów!

Skoki narciarskie - Wiktoria Przybyła wystąpi w drugiej serii. Na półmetku Polka jest 27. Prowadzi Francuza Josephine Pagnier po skoku długości 82 metrów. Za nią, z dość wyraźną stratą, Anna Szpynewa z Rosji i Julia Muehlbacher z Austrii.

Biegi narciarskie - Zmagania w biegach juniorki i juniorzy młodsi zainaugurowali wczoraj rywalizacją w crossie. Mistrzami olimpijskimi zostali Szwajcarka Siri Wigger i Norweg Nikolai Holmboe. Dziś w programie sprinty techniką dowolną. Medaliści z soboty na pewno ponownie będą się liczyć w rywalizacji. My natomiast trzymamy kciuki, by lepiej spisali się Biało-Czerwoni. Wczoraj najlepsze miejsce zajęła Hanna Popko, która była 18. Karolinie Kalecie w awansie do finału przeszkodziła... skocznia tuż przed metą. Dziś na trasie nie będzie już tego typu dodatkowych atrakcji, mamy więc nadzieję, że Polacy przysporzą nam sporych emocji. Początek kwalifikacji sprintu dziewcząt o 11:30.

Curling - Dobra passa Kamińskiego i Park trwa. Szósty end wygrali za jeden punkt i odskoczyli rywalom na cztery punkty.

Narciarstwo dowolne - Rozpoczęły się zmagania w skicrossie dziewcząt. Nieco później do rywalizacji przystąpią chłopcy. Do końcowych rozstrzygnięć pozostało jeszcze bardzo dużo czasu.

Narciarstwo dowolne i snowboard - Warunki pogodowe nie sprzyjają rozgrywaniu dzisiejszych konkurencji. Slopestyle narciarzy i snowboardzistów został przeniesiony najwcześniej na 12:30, a skicross jest opóźniony. Co ciekawe, wczoraj w Nakisce zawody Pucharu Świata w tej konkurencji wygrał Reece Howden, czyli mistrz YOG z Lillehammer.

Curling - Bardzo dobra piąta partia w wykonaniu polsko-koreańskiej pary. Kamiński i Park ustawili dwa kamienie w domu najbliżej środka i powiększyli swoje prowadzenie na 6:3.

Skoki narciarskie - Prowadzi Rosjanka Anna Szpynewa, która skoczyła 85 metrów.

Hokej na lodzie - Rozpoczyna się kolejny dzień turnieju hokejowego. Na początek zagrają Szwajcaria i Japonia w turnieju kobiet. Obie drużyny zapewniły sobie już awans do półfinału, teraz zagrają o pierwsze miejsce w grupie B.

Skoki narciarskie - Wiktoria Przybyła również skacze przeciętnie. Tylko 63,5 metra i aktualnie zaledwie 19. miejsce.

Curling - Ależ nagła zmiana akcji. Robert Kamiński i Koreanka Youbeen Park wygrali czwartego enda aż 4:0 i na przerwę schodzą z prowadzeniem 4:3.

Skoki narciarskie - Tylko 55,5 metra Polanowskiej. Na razie ostatnia pozycja i niestety to się chyba nie zmieni.

Curling - W trzecim endzie znów skromne 1:0 dla Amerykanki i Włocha. Robert Kamiński i Koreanka Youbeen Park nie potrafią wykorzystać prawa do ostatniego zagrania i przegrywają już 0:3.

Skoki narciarskie - Za chwilę rozpocznie się konkurs indywidualny dziewcząt. Zobaczymy w nim Wiktorię Polanowską i Wiktorię Przybyłę. Miejmy nadzieję, że Polki spiszą się lepiej niż w zakończonej niedawno serii próbnej.

Curling - Para Tschumakow/de Zanna przejęła partię za jeden punkt i powiększyła prowadzenie do wyniku 2:0.

Curling - Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale polsko-koreańskiego duetu. Po pierwszym endzie Amerykanka i Włoch są na skromnym prowadzeniu 1:0.

Curling - Rozpoczął się właśnie mecz Roberta Kamińskiego w parze z Koreanką Youbeen Park w turnieju par mieszanych. Ich rywalami jest para amerykańsko-włoska Alina Tschumakow i Francesco de Zanna.

Narciarstwo dowolne i snowboard - Dzień dobry! Zapraszamy na naszą relację z kolejnego dnia igrzysk! Jako pierwsze zaplanowane są kwalifikacje w slopestyle'u na nartach oraz snowboardzie. Jak podają organizatorzy zmagania zaplanowane na 9:30 ze względu na złą pogodę będą opóźnione i rozpoczną się najwcześniej o 10:30.

Relację z aren 10. dnia rywalizacji na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie rozpoczniemy przed godziną 10.