Snowboard - PŚ: Oskar Kwiatkowski 6. w Rogli

• Data publikacji: 18.01.2020, 15:40

Kolejny świetny występ zanotował Oskar Kwiatkowski. Polski snowboardzista odpadł w ćwierćfinale i zajął 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w Rogli.

Kwalifikacje giganta w Rogli przebrnął jeden z dwóch Polaków. Michał Nowaczyk odpadł, zajmując 42. miejsce. Oskar Kwiatkowski uplasował się na 9. miejscu, uzyskując taki sam czas jak Tim Mastnak. To właśnie Słoweniec był rywalem Polaka w 1/8 finału. Wyścig był wyrównany i zakończył się zwycięstwem Kwiatkowskiego z przewagą jednej setnej nad reprezentantem gospodarzy. Następnie reprezentant Polski zmierzył się ze zwycięzcą kwalifikacji i liderem Pucharu Świata, Rolandem Fischnallerem. Polak podobnie, jak ostatnio w Bad Gastein przegrał z Włochem, ale tylko o 17 setnych. Ostatecznie Kwiatkowski zajął 6. miejsce i jest to jeden z jego lepszych wyników w karierze. We włoskim finale Edwin Coratti wygrał z Fischnallerem, a w rosyjskim małym finale Vic Wild pokonał Dmitrija Łoginowa.

Ester Ledecka po raz pierwszy w sezonie wystartowała w zawodach giganta na snowboardzie. Mistrzyni olimpijska sięgnęła po zwycięstwo. W finale z trasy wypadła Ramona Hofmeister. Polki odpadły w kwalifikacjach. Weronika Biela zajęła 21. miejsce, a Aleksandra Król była 24., Aleksandra Michalik 30., a Maria Chyc 33.