Lozanna 2020 – YOG: dzień 9. [ZAPIS LIVE]
Fil.Al from Comox, Canada - Sweden, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Lozanna 2020 – YOG: dzień 9. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 18.01.2020, 20:37

Co łączy Jonnę Sundling, Anamariję Lampić, Anastazję Siedową, Johannę Haegstroem i Moę Lundgren? Wszystkie stawały na podium zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich i wszystkie w przeszłości zdobywały medale młodzieżowych igrzysk olimpijskich. Kto pójdzie w ich ślady? Dziś na trasach w Szwajcarii o pierwsze medale powalczą biegaczki i biegacze, a także kombinatorzy norwescy. Po świetnym starcie polskiej dwójki męskiej, która wczoraj otarła się o podium w saneczkarstwie, dziś przed nami wyścigi jedynek chłopców i dwójek dziewcząt. Trzymamy kciuki, by Biało-Czerwoni powiększyli dorobek medalowy polskiej reprezentacji! Kibicujcie razem z nami!

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

Tym pięknym widowiskiem zakończył się długi, ciekawy dzień w Lozannie. Jutro czekają nas kolejne emocje. Startujemy z rana od sportów na świeżym powietrzu, dzień zakończymy jak dziś, w hokejowej hali. Zapraszamy na nasze relacje!

Hokej na lodzie - Ależ to było widowisko. Godne "normalnych" igrzysk. Amerykanie wygrywają 7:5. Finom będą się śnić pierwsze dwie minuty meczu, kiedy stracili dwie bramki. Gdyby wyszli na mecz bardziej skoncentrowani, wynik mógłby być zupełnie inny. Jutro o 20 Amerykanie zagrają ze Szwajcarią, Finowie z gospodarzami zmierzą się w poniedziałek.

Hokej na lodzie KONIEC! Amerykanie cieszą się jakby wygrali finał!

Hokej na lodzie - I kara dla USA!

Hokej na lodzie - Bez bramkarza Finowie!

Hokej na lodzie 68 sekund. Czas dla Finów.

Hokej na lodzie - Amerykanie bronią Częstochowy!

Hokej na lodzie - NIEBYWAŁE!!!!!! W 30 sekund Finowie strzelają dwie bramki - Jere Jassila po objechaniu bramki i Santeri Sulku w zamieszaniu podbramkowym. Jest 7:5 dla Amerykanów, trener Paluch bierze czas! Do syreny 200 sekund!

Hokej na lodzie - Charlie Stramer z drugą bramką w tym meczu. Amerykanie prowadzą już 7:3. Tu się już nic niespodziewanego nie wydarzy.

Hokej na lodzie - Zapaśniczy chwyt, a w zasadzie duszenie w wykonaniu Kemella w obronie własnego bramkarza. Sędziowie ten popis docenili karą indywidualną, a reszta zawodników obu drużyn skorzystała z okazji i przekazała sobie "serdeczne pozdrowienia". Scenki rodem z NHL.

Hokej na lodzie - Pól tafli przejechał Isaac Howard i na koniec delikatnie puścił krązek między parkanami Leinonena. 6:3 i chyba Amerykanie już przesądzili wygraną w tym meczu. Do końcowej syreny sześć minut.

Hokej na lodzie - Gdyby Finowie byli skuteczniejsi, nie przegrywaliby tego meczu. W trzeciej tercji strzelali na bramkę rywali siedmiokrotnie, ale wciąż przegrywają 3:5.

Hokej na lodzie - Bezmyślnie faulują Amerykanie i może ich to drogo kosztować. Przez kilkadziesiąt sekund Finowie zagrają w pięciu przeciw trzem!

Hokej na lodzie - Jest! Santeri Sulku w podbramkowym zamieszaniu wciska krążek do siatki. Już tylko dwie bramki przewagi Amerykanów.

Hokej na lodzie - Ledwo jedna kara się skończył, kolejny Amerykanin na ławce kar.

Hokej na lodzie - Rozpoczynamy ostatnią tercję meczu Finlandia - USA. Przez 60 sekund w przewadze jeszcze Finowie.

Hokej na lodzie - Kończymy tercję przy wyniku 5:2 i osłabieniu Amerykanów. Ta część gry bardzo wyrównana, obie drużyny oddały po 10 strzałów w światło bramki rywali. Jednak skuteczniejsi Amerykanie mają trzy bramki przewagi. Przyjemnie się patrzy na grę obu drużyn. Poziom jest niebotyczny.

Hokej na lodzie - Isaac Howard podwyższa amerykańskie prowadzenie na 5:2. Po kilku chwilach obie drużyny w osłabieniu. Łącznie w drugiej tercji sędziowie udzielili już siedmiu półtoraminutowych kar.

Hokej na lodzie - Ależ ostro grają Amerykanie. Kara za karą. Najpierw Ryan Chesley, a potem Frank Nazar na ławce kar, jednak Finowie nie zdobywają bramki kontaktowej.

Hokej na lodzie - Spod niebieskiej linii Elmeri Laakso i już tylko 2:4. Przepiękna bramka!

Hokej na lodzie - Finowie w przewadze. Wykorzystają to?

Hokej na lodzie - Jest czwarta bramka dla USA. Jej autorem Frank Nazar.

Hokej na lodzie - Znowu Amerykanie w przewadze.

Hokej na lodzie - Jakim cudem to nie wpadło??? Ależ zamieszanie pod fińską bramką, ale wciąż 3:1.

Hokej na lodzie - Zaczynamy drugą tercję. Amerykanie jeszcze przez 70 sekund z liczebną przewagą na tafli.

Hokej na lodzie - Ostatnie sekundy pierwszej tercji Amerykanie grali w przewadze, ale nie podwyższyli prowadzenia. Na kapitalnym poziomie stoi to spotkanie. Twarda walka, wysokie tempo, bramki, przepychanki - jest tu wszystko, za co kochamy hokej na lodzie.

Hokej na lodzie - Otrząsnęli się Finowie z przewagi Amerykanów. Najpierw zagrali w przewadze, a chwilę potem Elmeri Laakso otworzył ich zdobycz bramkową. 10 minut gry i jest 3:1 dla USA.

Hokej na lodzie - No i już 3:0. Finowie wyglądają na takich, którzy nie wiedzą co się dzieje. Jak tak dalej pójdzie, to będzie dwucyfrówka.

Hokej na lodzie - O rany! 75 sekund gry a Amerykanie prowadzą już 2:0. Dwie akcje i dwie bramki - najpierw Charlie Stramer, po chwili Gavin Brindley pokonują Topiasa Leinonena.

Hokej na lodzie - Na zakończenie tego obfitującego w wydarzenia dnia czeka nas hokejowa uczta, czyli mecz turnieju chłopców USA - Finlandia. Początek o 20. Zostańcie z nami!

Curling - Ależ końcówk w wykonaniu polsko-szwedzkiej pary!!! Przegrywali już 6:9 na dwa endy do końca, ale w przed ostatniej partii wygrali 3:0, a w ostatniej wywalczyli decydujące oczko! Dominik Schmidt i Nilla Hallstroem w drugiej rundzie YOG 2020!

Curling - Ależ wymiana ciosów na torze curlingowym ,gdzie rywalizuje Dominik Szmidt. Polak ze swoją szwedką koleżanką przegrał trzecią partię 0:3, ale w czwartej wygrali 2:0 i na półmetku spotkania przegrywają 4:5, więc jeszcze nic straconego!

Hokej - I ostatnia syrena właśnie wybrzmiała. Japonia - Czechy - 4:1!

Hokej - Tak jest, to już jest po obiedzie. Czwarty gol dla Japonek, a jego autorką znów Ito.

Curling - Bardzo ładna odpowiedź duetu z Dominikem Szmidtem! Polak wraz ze swoją partnerką zdobywa dwa oczka i mamy 2:2 po dwóch endach!

Hokej - Goool dla Japonii! Minami Kamada chyba przesądza o losach tego starcia, nieco ponad półtorej minuty do końca.

Curling - Źle się to zaczyna dla polsko-szwedzkiej pary. Pierwsza partia 0:2 dla rywali.

Curling - Rozpoczynamy kolejną sesję meczów 1. rundy turnieju par i my skupimy się na jednym pojedynku, w którym zobaczymy Polaka - Dominika Szmidta. Nasz zawodnik w parze ze Szwedką Nillą Halstroem zmierzą się z Carmen Perez Arą (Hiszpania) i Johannesem Scheuerlem (Niemcy). Jedną naszą zawodniczkę mamy już w drugiej rundzie. Czy Szmidt również tam się znajdzie?

Hokej - Tuż przed końcem drugiej tercji Japonki wychodzą na prowadzenie, po trafieniu Hiny Shimomukai.

Hokej - Pięć minut po wznowieniu gry, gola wyrównującego dla Japonii zdobywa Makoto Ito.

Hokej - Przed nami druga tercja starcia Japonek z Czeszkami.

Hokej - Koniec pierwszej tercji, póki co skromne prowadzenie naszych południowych sąsiadek.

Hokej - Mamy pierwsze trafienie w tym meczu. Prowadzenie Czeszkom daje w 3. minucie Tereza Pistekova.

Hokej - I zaczęło się przedostatnie dzisiejsze spotkanie.

Hokej - Za chwilę kolejny mecz, w którym Japonki zmierzą się z Czeszkami.

Hokej - Koniec! Rosjanie wygrywają z Kanadą - 6:2, po drugim dziś trafieniu Malova.

Curling - Za nami kolejne cztery pojedynki w pierwszej rundzie turnieju par miezanych. Do kolejnej rundy awansowały pary: włlosko-hiszpańska, łotewsko-nowozelandzka, francusko-rosyjska i niemiecko-węgierska. O 18:00 kolejne pojedynki, w których zobaczymy parę Dominik Szmidt i Nilla Hallstroem, którzy zmierzą się z ekipą hiszpańsko-niemiecką

Hokej - Druga tercja za nami. Rosja - Kanada 5:2.

Kombinacja norweska - Mateusz Jarosz nie zdołał utrzymać miejsca w czołowej dziesiątce. W biegu stracił ponad minutę do najlepszych i ostatecznie zajął 14. miejsce. Bartłomiej Klimowski uplasował się na 17. lokacie.

Kombinacja norweska - Austria rządzi w kombinacji norweskiej na YOG w Lozannie. Stefan Rettenegger nie stracił wypracowanej przewagi i sięgnął po złoty medal. Walkę o srebro wygrał Fin Perttu Reponen. Na najniższym stopniu podium stanie Norweg Sebastian Oestvold.

Kombinacja norweska - Cztery kilometry za zawodnikami. Nadal na czele jest Stefan Rettenegger i jego przewaga jest już wyraźna. O pozostałe dwa miejsca na podium powalczą: Norweg Sebastian Oestvold, Francuz Matteo Baud i Fin Perttu Reponen. Mateusz Jarosz spadł na 10. lokatę, a Bartłomiej Klimowski biegnie na 16. pozycji.

Hokej - Kanada zmniejsza straty. W 25. minucie trafia Denton Mateychuk.

Snowboard - W drugiej próbie Melissa Peperkamp uzyskała notę 91,75 i wyprzedziła Evy Poppe. W ostatnim przejeździe zawodów Belgijka pojechała znakomicie (94,00), powróciła na prowadzenie i zdobyła złoty medal. Srebro dla Peperkamp, a brąz dla Szwajcarki Bianci Gisler (78,25).

Kombinacja norweska - Po pierwszych dwóch kilometrach Austriak powiększył przewagę nad Norwegiem Oestvaldem do 14 sekund. Na trzecie miejsce awansował Fin Perttu Reponen i traci 24 sekundy. Mateusz Jarosz spadł na 9. miejsce, a jego strata to już ponad 50 sekund. Bartłomiej Klimowski jest 14.

Hokej - Dwie szybkie bramki z obu stron - Ilya Kvocho i Adamo Fantilli - 5:1 dla Rosji aktualnie.

Kombinacja norweska - Zawodnicy wystartowali. Na trasie są już obaj Polacy.

Kombinacja norweska - O 14:45 wystartuje pierwszy z zawodników w rywalizacji chłopców. Bedzie nim lider po skokach Austriak Stefan Rettenegger. 30 sekund po nim wyruszy ósmy po skokach Mateusz Jarosz, a po 18 kolejnych sekundach na trasie pojawi się Bartłomiej Klimowski.

Hokej - Zaczyna się druga tercja.

Hokej - Koniec pierwszej tercji, Rosja prowadzi póki co - 4:0.

Hokej - Kolejne trafienie dla Rosjan. Tym razem, na listę strzelców wpisuje się Vyacheslav Malov.

Hokej - Matvei Michkov po raz drugi i jest już - 3:0 dla Sbornej.

Snowboard - Rozpoczął się finał slopestyle'u dziewcząt. Po pierwszym z trzech przejazdach prowadzi Belgijka Evy Poppe (88,75) przed Holenderką Melissą Peperkamp (79,25) i Japonką Hinari Asanumą (75,00).

Biegi narciarskie - Norweg Nikolai Holmboe ze złotem w crossie chłopców (4:09.97)! Srebro i brąz dla reprezentantów Szwecji: Edvina Angera (+1.77) i Albina Aastroema (+3.54). Amerykanin Koch na 4. miejscu (+5.10). To już koniec rywalizacji biegaczy narciarskich na dziś. Kolejne zmagania juniorów młodszych w biegach już jutro - zobaczymy rywalizację w sprintach techniką dowolną, tym razem już bez dodatkowych atrakcji i przeszkód na trasie. Mamy nadzieję, że w niedzielę Polacy spiszą się lepiej.

Kombinacja norweska - Z tej pięcioosobowej grupki na ostatniej rundzie najmocniejsza była Austriaczka Lisa Hirner i to ona sięgnęła po złoto. Trzy sekundy za nią linię mety przekroczyła Japonka Ayane Miyazaki. Na trzeciej pozycji finiszowała Niemka Jenny Nowak. Norweżki osłabły i nie liczyły się w walce o medale.

Hokej - 2:0! Ivan Miroshnichenko podwyższa prowadzenie naszych wschodnich sąsiadów w 9. minucie.

Hokej - Mamy gola dla Rosji - Matvei Michkov autorem trafienia w 7. minucie gry.

Kombinacja norweska - Po pierwszej 2 km rundzie Jenny Nowak dopędziła i przegoniła Norweżkę Bjoerseth. Za nimi z niedużą stratą biegną: druga z Norweżek Gyda Westvold Hansen, Austriaczka Lisa Hirner i Japonka Ayane Miyazaki. To te zawodniczki rozstrzygną między sobą walkę o medale.

Hokej - Aktualnie trwa drugie starcie - Kanady z Rosją. Póki co bez bramek.

Hokej - Za nami już jedno spotkanie turnieju mężczyzn, w którym Szwedki rozbiły Niemki - 7:2.

Short track - Polacy odpadli już na początku zawodów i później rozegrana została walka o pierwsze medale na krótkim torze. Znamy już triumfatorów na 1000 metrów. Wśród dziewcząt dublet Koreanek - Whi Min Seo przed Chanseo Kim. Brąz dla Kanadyjki Florence Brunelle. Wśród chłopców na czele także dwójka łyżwiarzy z Korei - Sungwoo Jang i Jeongmin Lee, a trzeci był Chińczyk Kongchao Li.

Biegi narciarskie - W rywalizacji chłopców najlepiej prezentują się Szwedzi i Norwegowie. Być może faworytów pogodzi amerykański "rodzynek" w finale - Will Koch. Czas na medalowe rozstrzygnięcia.

Kombinacja norweska - Pierwsze zawodniczki są już na trasie. Za 4 km przekonamy się kto wywalczy zloty medal.

Biegi narciarskie - Siri Wigger młodzieżową mistrzynią olimpijską w crossie dziewcząt i pierwszą w historii YOG-ów Szwajcarką z medalem w biegach! Faworytka gospodarzy wytrzymała presję i zwyciężyła z czasem 4:39.95. Za nią finiszowały dwie Szwedki: Maerta Rosenberg (+0.77) i Tove Ericsson (+1.15). Na czwartej pozycji Amerykanka Sydney Palmer-Leger, ale jej strata do złotej medalistki to już prawie 10 sekund.

Kombinacja norweska - Już za chwilę do biegu ruszą dziewczyny specjalizujące się w kombinacji norweskiej. Jako pierwsza na trasę ruszy Norweżka Thea Minyan Bjoerseth, 10 sekund po niej wystartuje Niemka Jenny Nowak, a 20 Japonka Ayane Miyazaki.

Biegi narciarskie - Do finału crossu dziewcząt awansowało 8 pierwszych zawodniczek kwalifikacji. Kto zdobędzie medale? Gospodarze kibicują Siri Wigger, a szwedzką medalową passę na YOG-ach spróbują poddtrzymać Tove Ericsson i Maerta Rosenberg. Czy ktoś przeszkodzi faworytkom? Zaraz się przekonamy.

Biegi narciarskie - Trzeci półfinał wygrywa Amerykanin Will Koch przed Rosjaninem Ilją Triegubowem. Stawkę finalistów crossu chłopców uzupełniają: Szwajcar Antonin Savary (1. bieg), Fin Alexander Stahlberg (2. bieg) i dwaj reprezentanci Słowenii: Jost Mulej (2. bieg) i Anze Gros (3. bieg).

Biegi narciarskie - Drugi półfinał i kolejny szwedzko-norweski duet na czele. Do finału kwalifikują się Aleksander Holmboe z Norwegii i Albin Aastroem ze Szwecji.

Biegi narciarskie - Pierwszy półfinał chłopców wygrywa Szwed Edvin Anger przed Norwegiem Nikolaiem Holmboe. Piotr Sobiczewski dopiero 9., ze stratą +16.47 do lidera. Tym samym Polak odpada z rywalizacji. Nie poprawimy wyniku sprzed czterech lat, kiedy to Mateusz Haratyk wystąpił w finale crossu.

Biegi narciarskie - Od razu po dziewczętach rozpoczęły się półfinały chłopców. Na trasie już Piotr Sobiczewski, który rywalizuje z triumfatorem kwalifikacji Norwegiem Nikolaiem Holmboe, Szwedem Edvinem Angerem (6.), Niemcami: Eliasem Keckiem (7.) i Simonem Jungiem (12.), Szwajcarem Antoninem Savarym (13.), Włochem Simone Mastrobattistą (18.), Ukraińcem Oleksandrem Lisigorem (19.), Estończykiem Andersem Veerpalu (25.) i Rosjaninem Aleksiejem Łoktinowem (30.). Trzymamy kciuki!

Narciarstwo dowolne - Zwycięstwo Kelly Sildaru w slopestyle'u. Estonka popełniła błędy w ostatniej próbie, ale wygrała z wynikiem 93,75. Zbliżyła się do niej Eileen Gu. Chinka w ostatnim przejeździe otrzymała notę 93,25 i wyprzedziła Jennie-Lee Burmansson.

Biegi narciarskie - Stawkę finalistek crossu uzupełniają najlepsze w 3. wyścigu półfinałowym Tove Ericsson ze Szwecji i Anna Heggen z Norwegii. Awans do finału z czasem uzyskała Norweżka Maria Melling (2. półfinał) i trzy reprezentantki Niemiec: Helen Hoffmann (1. półfinał) oraz Germana Thannheimer i Laura Dellit (3. półfinał).

Biegi narciarskie - Z drugiego półfinału do biegu medalowego kwalifikują się Szwedka Maerta Rosenberg i Amerykanka Sydney Palmer-Leger. Obie uzyskały lepszy czas niż Siri Wigger w pierwszym biegu. Co za tym idzie - Hanna Popko straciła szanse na awans z czasem do finału crossu - w drugiej serii aż 7 biegaczek miało lepszy rezultat niż Polka.

Biegi narciarskie - Pierwszy półfinał dziewcząt w crossie wygrywa faworytka - Siri Wigger ze Szwajcarii z czasem 4:53.7. Niespełna sekundę za nią na metę wpada Rosjanka Jewgienia Krupnicka (+0.8). Obie biegaczki są już w finale. Polki, niestety, spisały się słabo. Hanna Popko finiszowała na 6. miejscu (+22.94) i ma jeszcze teoretyczne szanse na awans z czasem - jeśli rywalki z trzecich miejsc w kolejnych dwóch półfinałach pobiegną słabiej. Karolina Kaleta była 9. ze stratą +28.76.

Narciarstwo dowolne - Kelly Sildaru poprawiła jeszcze swoją notę na 93,75 i umocniła się na prowadzeniu. Druga nadal jest Burmansson, a trzecia Gu. Przed nami ostatni przejazd.

Biegi narciarskie - Obie Polki - Karolina Kaleta i Hanna Popko - wystąpią w 1. biegu półfinałowym. Rywalkami naszych zawodniczek będą: zwyciężczyni kwalifikacji Szwajcarka Siri Wigger, Niemka Helen Hoffmann (6. miejsce), Rosjanka Jewgienia Krupnicka (7.), Finka Eevi-Inkeri Tossavainen (12.), Estonka Johanna Udras (18.), Rosjanka Ilwuza Gusmanowa (19.), Szwajcarka Bianca Buholzer (25.) i Finka Tuuli Raunio (30.). Stawka bardzo mocna, a bezpośrednio do finału kwalifikują się dwie najszybsze zawodniczki. Półfinały w crossie mamy trzy, a grono finalistek uzupełnią 4 biegaczki z najlepszymi czasami.

Hokej na lodzie - Rozpoczął się turniej chłopców. W pierwszym meczu Szwedzi pewnie wygrali 7:2 z Niemcami.

Narciarstwo dowolne - Najpierw poręcze, potem skocznie i znowu poręcze. Tak wygląda trasa slopestyle'u dla narciarek i snowboardzistek. Rozpoczął się finał dziewcząt na nartach. Po pierwszym z trzech przejazdów prowadzi Kelly Sildaru z notą 91,50. Mówi się, że na YOG pojawiają się przyszłe gwiazdy sportu, a Estonka jest już mistrzynią. Druga jest Jennie-Lee Burmansson, a trzecia Eileen Gu.

Biegi narciarskie - Wszyscy zawodnicy już na mecie. Kwalifikacje crossu chłopców wygrał Norweg Nikolai Holmboe. W półfinałach zobaczymy Piotra Sobiczewskiego, który miał 24. czas (+23.41) w stawce 85. biegaczy. Sebastian Bryja ostatecznie 33., a Robert Bugara 37. O 13:00 w biegach półfinałowych wystartują dziewczyny, a wśród nich Karolina Kaleta i Hanna Popko.

Biegi narciarskie - Sebastian Bryja podziela los kolegi z reprezentacji i też wypada z czołowej "trzydziestki". W półfinale zobaczymy zatem tylko Piotra Sobiczewskiego, który aktualnie jest 24.

Biegi narciarskie - Niestety, Robert Bugara wypada z TOP 30. Lepsze czasy notują dwaj zawodnicy z Włoch. Sebastian Bryja spada na 28. lokatę i też nie jest jeszcze pewny startu w półfinale.

Biegi narciarskie - W tej chwili możemy powiedzieć, że w półfinałach na pewno pobiegnie Sobiczewski. Bryja (aktualnie 25.) i Bugara (29.) muszą jeszcze poczekać.

Saneczkarstwo - Jak wytrzymywać nerwowe końcówki pokazują Niemki. Jessica Degenhardt i Vanessa Scheider bezapelacyjnie zwyciężają w Sankt Moritz. Srebro dla Kanadyjek, a nieco szczęśliwy brąz dla Łotyszek. Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska na piątej lokacie.

Saneczkarstwo - Drugie po pierwszym przejeździe Rosjanki ledwo ratują się przed upadkiem. Będzie awans Polek w klasyfikacji.

Biegi narciarskie - 50 biegaczy na mecie, trzech Polaków wciąż w "trzydziestce" - Sobiczewski 19., Bryja 23., Bugara 26. Czołówka bez zmian, czekamy na pozostałych rywali.

Saneczkarstwo - Amerykanki Chan i Weiler popełniają kosztowny błąd w końcówce i to Kanadyjki są już pewne krążka.

Saneczkarstwo - Niestety, zarówno Łotyszki jak i Kanadyjki zdecydowanie lepsze od Polek. Na górze już tylko trzy ekipy.

Short track - Mateusz Krzemiński zderzył się z rywalem podczas swojego wyścigu i zajął ostatnie, 4. miejsce z dużą stratą. Tym samym nie ma już naszych reprezentantów w rywalizacji na 1000 metrów.

Biegi narciarskie - Problemy z aparaturą pomiarową w kwalifikacjach crossu chłopców. Wyniki zostały zmienione i chyba teraz są prawidłowe. Sytuacja wygląda następująco. Na mecie 30 zawodników. Na prowadzeniu dwóch braci z Norwegii: Nikolai Holmboe (4:10.66) przed Aleksandrem Holmboe (+4.90). Trzeci jest Amerykanin Will Koch (+6.67). Na mecie już także wszyscy reprezentanci Polski. Piotr Sobiczewski aktualnie 16. (+23.41), Sebastian Bryja 20. (+26:38), Robert Bugara 23. (+28.20). Wszyscy z szansami na występ w półfinale, choć musimy czekać na rozwój sytuacji.

Saneczkarstwo - Najlepszy do tej pory przejazd drugiego ślizgu w wykonaniu Polek. Nasze reprezentantki obejmują prowadzenie z ponad sekundową przewagą nad saneczkarkami ze Słowacji.

Saneczkarstwo - Czeszki, Rumunki i Ukrainki za Słowaczkami. Miejmy nadzieję, że Domowicz i Piwkowska zdetronizują Petrikovą i Trembosovą.

Saneczkarstwo - Para Petrikova/Trembosova ze Słowacji poprawia swoje miejsce po nie najlepszym starcie w pierwszym ślizgu. Ciekawe na wyprzedzenie ilu duetów wystarczy przejazd naszych południowych sąsiadek.

Saneczkarstwo - Zawodniczki w Sankt Moritz już gotowe na drugi przejazd. Rozpoczną Mołdawianki, a jako szóste zaprezentują się Polki.

Kombinacja norweska - O 14 do biegu na 4 km ruszą dziewczyny, a o 14:45 chłopcy pobiegną na dystansie 6 km.

Kombinacja norweska - Bardzo dobry skok Mateusza Jarosza. Nasz zawodnik uzyskał 86 metrów i zajął ósme miejsce, tracąc przed biegiem 30 sekund do lidera. Bartłomiej Klimowski wyruszy na trasę jako dwunasty 48 sekund za Austriakiem Stefanem Retteneggerem, który okazał się najlepszy na skoczni. Osiem sekund traci do niego Norweg Sebastian Oestvold, a 15 Amerykanin Niklas Malacinski.

Kombinacja norweska - Austriak Stefan Rettenegger objął prowadzenie po skoku na 90 metr.

Biegi narciarskie - Na starcie kwalifikacji chłopców 86 zawodników. W tym gronie jest trzech reprezentantów Polski, którzy mogą pokusić się o niezłe wyniki. Z nr 10 na trasę wyruszy Robert Bugara, a tuż za nim pobiegnie Piotr Sobiczewski. Chwilę później zobaczymy Sebastiana Bryję (15.) Trzymamy kciuki za awans do półfinałów! Jako pierwszy w stawce wystartuje najlepszy obecnie junior młodszy świata - Fin Alexander Stahlberg. Reprezentant Suomi woli jednak biegi dystansowe, więc ciężko powiedzieć, jak zaprezentuje się w crossie.

Kombinacja norweska - Na drugie miejsce po probie na odległość 85,5 metra wskoczył Amerykanin Niklas Malacinski. Bartłomiej Klimowski w tej chwili zajmuje ósme miejsce.

Biegi narciarskie - Wszystkie biegaczki dotarły do mety. Z awansu do półfinałów cieszą się dwie reprezentantki Polski: Karolina Kaleta (13. miejsce) i Hanna Popko (24.). Karolina Kukuczka ostatecznie została sklasyfikowana na 35. miejscu. Zwyciężyła Szwajcarka Siri Wigger przed Szwedkami: Maertą Rosenberg i Tove Ericsson. Półfinały dziewcząt od 13:00, a już za moment początek kwalifikacji chłopców.

Kombinacja norweska - Nowym liderem jest Norweg Sebastian Oestvold, który poszybował na odległość 89,5 metra i wyprzedza Andersena o siedem sekund.

Kombinacja norweska - Francuz Marco Heinis skoczył 84 metry w słabszych warunkach i jest sklasyfikowany na drugiej pozycji. Bartłomiej Klimowski spadł na czwartą lokatę.

Narciarstwo dowolne - Warto dodać, że trwają zawody Pucharu Świata w slopestyle'u w Seiseralm, więc organizatorzy zawodów nie dogadali się. Dlatego też brawo dla narciarek, na czele z Kelly Sildaru, że zdecydowały się na przyjazd do Szwajcarii. Przypomnijmy także, że 4 lata temu w snowboardowym slopestyle'u wygrała Chloe Kim, która teraz specjalizuje się w halfpipie i jest mistrzynią olimpijską, świata oraz XGames.

Kombinacja norweska - Znakomity skok Niemca Jana Andersena na 89 metr i rzecz jasna pewne prowadzenie. Bartłomiej Klimowski po skokach dziewięciu zawodników jest trzeci.

Biegi narciarskie - Na mecie 60 z 80. biegaczek. Karolina Kaleta wciąż 13., Hanna Popko 22. W TOP 10 mamy Szwajcarkę, dwie Szwedki, dwie Norweżki, dwie Niemki, Rosjankę, Amerykankę i Austriaczkę.

Snowboard - Za nami także kwalifikacje w snowboardowym slopestyle'u. Awans wywalczyło 12 z 22 zawodniczek, a najlepsza była Belgijka Evy Poppe. Na starcie zabrakło faworytki Anniki Morgan, która wczoraj wystartowała w finale Pucharu Świata w Laax. Finał o 14:00, a decydująca faza narciarskiego slopestyle'u o 12:20.

Kombinacja norweska - Na starcie nie pojawił się Amerykanin Carter Brubaker. Bartłomiej Klimowski skoczył 83,5 metra i zajmuje aktualnie drugie miejsce ze stratą dwóch sekund do Austriaka Severina Reitera, który skoczył metr dalej.

Narciarstwo dowolne - Zakończyły się kwalifikacje slopestyle'u. Nie było niespodzianki. Wygrała Kelly Sildaru z wynikiem 95,50. Znakomita Estonka jest zdecydowaną faworytką do złota. Druga była Eileen Gu (83,25), a trzecia Jennie-Lee Burmansson (79,25).

Biegi narciarskie - Dobry bieg najmłodszej w naszej kadrze Hanny Popko! Polka finiszuje jako 20. ze stratą 40 sek. do Wigger. Jest szansa na półfinał. Niestety, chwilę później poza TOP 30 wypada Karolina Kukuczka. Karolina Kaleta jest 13. i prawdopodobnie nikt już jej nie wyprzedzi, bo na starcie pozostały teoretycznie najsłabsze biegaczki.

Kombinacja norweska - Pierwszy zawodnik Iacopo Bartolas z Włoch osiągnął 79,5 metra.

Short track - Już za moment eliminacje chłopców. Liczymy na awans Mateusza Krzemińskiego, który pojedzie w piątym biegu.

Kombinacja norweska - Wracamy na skocznię, gdzie swoją rywalizację rozpoczynają chłopcy. Wśród 30 zawodników jako czwarty zaprezentuje się Bartłomiej Klimowski, a ostatni na liście startowej jest Mateusz Jarosz.

Curling - Polka i Brytyjczyk powiększyli jeszcze swoją przewagę i para Fakhurdtinova/Melo przy stanie 2:8 rezygnuje z dalszej rywalizacji.

Saneczkarstwo - Domowicz i Piwkowska przejechały trasę adekwatnie do swoich aktualnych możliwości. Szóste miejsce to zdecydowanie sprawiedliwa lokata i szansa na atak w drugim ślizgu. Ten startuje już w południe.

Biegi narciarskie - Na mecie już także druga z Polek, Karolina Kukuczka. Polka finiszuje z 24. czasem (+44.53) i raczej nie ma szans na awans do dalszej fazy rywalizacji. Karolina Kaleta w międzyczasie spadła na 12. lokatę. W czołówce bez zmian - prowadzi Wigger przed dwiema Szwedkami.

Saneczkarstwo - Słabe rezultaty Rumunek i Mołdawianek. Oby z trudnościami toru lepiej poradziły sobie Polki, które już na starcie.

Saneczkarstwo - Na mecie pojawiły się Kanadyjki oraz Łotyszki. Czasy tych duetów wystarczają jednak tylko na czwarte i piąte miejsce.

Biegi narciarskie - Karolina Kaleta finiszuje z 7. wynikiem, mając 24 sekundy straty do Siri Wigger. Aktualnie na mecie jest 15 zawodniczek. Czas Polki powinien dać spokojny awans do półfinałów.

Biegi narciarskie - Kolejne kandydatki do podium meldują się na mecie. Szwedka Maerta Rosenberg jest słabsza od Siri Wigger tylko o 2 sekundy. Trzecie miejsce dla kolejnej reprezentantki Kraju Trzech Koron, Tove Ericsson (+10 sek.). Na mecie jest także Rosjanka Daria Niepriajewa, młodsza siostra Natalii. Po biegu 10 zawodniczek Rosjanka jest 8. i ma 43 sekundy straty do liderki. Czekamy na Karolinę Kaletę.

Saneczkarstwo - Na trzecią pozycję, za Rosjanki, wskoczył właśnie zespół Chan/Weiler z USA. Strata Amerykanek do prowadzących jest jednak wyraźna.

Short track - Polki wystartowały już w dwóch pierwszych wyścigach eliminacji. Niestety, pożegnały się już z rywalizacją, zajmując ostatnie miejsca. Hanna Sokołowska finiszowała za Koreanką Whi Min Seo i Włoszką Elisą Confortolą, a Maria Dobosz za Słowaczką Petrą Rusnakową i Węgierką Barbarą Somogyi.

Curling - Szybki meldunek z hali, w której zawody rozgrywają curlingowe miksty. Klaudia Szmidt w parze z Brytyjczykiem Jamie Rankinem wygrywają po pięciu endach z rosyjsko/brazylijskim duetem 7:2.

Biegi narciarskie - Szwajcarka Siri Wigger dociera do mety jako pierwsza z czasem 4:43.91. Wygląda na to, że tegoroczna trasa crossu jest długa, kręta i pełna niespodzianek. 17 sekund straty do Szwajcarki notuje inna z faworytek - Amerykanka Sydney Palmer-Leger.

Saneczkarstwo - Bez większych niespodzianek, po przejeździe trzech duetów na prowadzeniu Niemki Degenhardt/Schneider.

Saneczkarstwo - Na tor wyjechały już kobiece dwójki. Jako ostatnie w stawce, czyli jedenaste, zaprezentują się na torze w Sankt Moritz Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska.

Short track - Czas na pierwszy dzień rywalizacji w short tracku. Dzisiaj zostaną rozdane medale na 1000 metrów. W kwalifikacjach dziewcząt zobaczymy Hannę Sokołowską i Marię Dobosz.

Biegi narciarskie - Na liście startowej kwalifikacji dziewcząt mamy 80 zawodniczek. 30 najszybszych awansuje do kolejnej fazy, czyli trzech biegów półfinałowych. W szerokim gronie faworytek jest także Polka Karolina Kaleta, młodsza siostra startującej w Pucharze Świata Weroniki. Karolina pojawi się na trasie jako pierwsza z naszych biegaczek - z nr 14. Nieco później zobaczymy dwie pozostałe Biało-Czerwone: Karolinę Kukuczkę (nr 28) i Hannę Popko (47.). Rywalizację zainauguruje największa nadzieja gospodarzy na medal w biegach - 16-letnia Siri Wigger.

Biegi narciarskie - O pierwsze medale w biegach narciarskich zawodniczki i zawodnicy powalczą w crossie. To nowa konkurencja - ekstremalny sprint na trasie z przeszkodami - która po raz pierwszy rozegrana została cztery lata temu podczas młodzieżowych igrzysk w Lillehammer. Wówczas złoto w rywalizacji dziewcząt zdobyła Szwedka Moa Lundgren, która coraz śmielej poczyna sobie w seniorskiej rywalizacji. W dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w Nowym Mieście zajęła 8. miejsce. Kto pójdzie w jej ślady? Za niespełna 10 minut start kwalifikacji dziewcząt. Trzymamy kciuki za Polki!

Saneczkarstwo - Marcin Kiełbasa kończy rywalizację na 12. miejscu, czyli wyższym niż kazałyby myśleć rezultaty rozgrywanych w Szwajcarii treningów.

Saneczkarstwo - Niesamowite jest to, co wyczynia dziś w Sankt Moritz Gints Berzins. Najlepsze czasy obu przejazdów i to on sięga po złoto igrzysk w Lozannie. Srebro dla Pavla Repilova, a brąz dla Timona Grancagnolo.

Saneczkarstwo - Doskonały przejazd Repilova. Zobaczymy czy wystarczy on na Łotysza Berzinsa.

Saneczkarstwo - Wyczyn Kunze powtarza jego rodak Timon Grancagnolo, który jest już pewien medalu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

Saneczkarstwo - Psacal Kunze z Niemiec nie wystartował może najlepiej, ale na dystansie pokonał wszystkich rywali i to on okupuje na razie pierwszą lokatę z wyraźną przewagę nad Rinksem.

Saneczkarstwo - Rywalizacja weszła w decydującą fazę. Każdy z zawodników na razie radzi sobie z presją i obejmuje prowadzenie. To należy aktualnie do Łotysza Rinksa.

Kombinacja norweska - O 11:30 na skoczni zobaczymy chłopców. Na starcie stanie 30 kombinatorów, w tym dwóch Polaków: Bartłomiej Klimowski i Mateusz Jarosz.

Kombinacja norweska - Szybko poszło. Wszystkie 23 zawodniczki oddały swoje skoki. Na prowadzeniu przed biegiem jest Norweżka Thya Minyan Bjoerseth, która ma 13 sekund przewagi nad Jenny Nowak z Niemiec i 26 nad Japonką Ayane Miyazaki.

Saneczkarstwo - Chińczyk Bao gorszy od Polaka. Zdecydowanie lepszy natomiast czas prowadzącego Rosjanina Bondareva.

Snowboard - Równoległe z narciarskim slopestylem rozgrywany jest snowboardowy slopestyle dziewcząt. Trwają kwalifikacje, ale bez udziału Polek. Jest jednak polski akcent. Głównym sędzią zawodów jest Jacek Milas.

Kombinacja norweska - Próba Austriaczki Lisy Hirner na 86 metr daje jej czwarte miejsce ze stratą 31 sekund do prowadzącej Bjoerseth.

Saneczkarstwo - Marcin Kiełbasa już na mecie. Łączny czas 1.50.577 nie pozwala co prawda wyprzedzić prowadzącego Gruzina, ale daje pewną drugą lokatę i całkiem realną szansę na awans o jedną, dwie pozycje.

Kombinacja norweska - Japonka Ayane Miyazaki również osiągnęła odległość 84 metrów i wskoczyła na trzecie miejsce. Jej strata do liderki wynosi 26 sekund.

Saneczkarstwo - Bardzo dobra próba Oleha Pylypiva z Ukrainy. Chwilę później jeszcze lepszy przejazd starszego z braci Matchedliani.

Kombinacja norweska - Dwie zawodniczki wylądowały na 84 metrze. Niemka Jenny Nowak zajmuje drugie miejsce ze stratą 13 sekund do Bjoerseth, a druga z Norweżek Gyda Westvold Hansen jest trzecia i traci 38 sekund.

Kombinacja norweska - Po skokach ośmiu zawodniczek prowadzi Norweżka Thea Minyan Bjorseth, która skoczyła 87 metrów. Pozostałe zawodniczki nie doleciały do 80 metra.

Saneczkarstwo - Amerykanin Hunter Harris obejmuje prowadzenie w stawce z prawie 0,5-sekundową przewagą nad Nowozelandczykiem Burke. Przed nami jednak występy coraz lepszych zawodników.

Kombinacja norweska - Rozpoczęła się właśnie rywalizacja w skokach dziewcząt. Na starcie mamy 23 zawodniczki, ale nie ma wśród nich reprezentantek Polski.

Saneczkarstwo - Saneczkarze z dalszych lokat rozpoczęli już drugą część rywalizacji. Na czołowych pozycjach dwaj zawodnicy z Chińskiego Tajpej, Yeh Meng-Jhe i Yang Shih-Hsun.

Krótka zapowiedź co czeka nas dziś w Lozannie.

Narciarstwo dowolne - Charakterystyka technicznych konkurencji narciarstwa dowolnego i snowboardu wskazuje nam to, że w maksymalnym wieku umożliwiającym start na YOG (18 lat) można mieć na swoim koncie już duże sukcesy. Takim przykładem jest Kelly Sildaru, która za chwilę wystartuje w kwalifikacjach narciarskiego slopestyle'u, a w poprzednim roku została mistrzynią X-Games w tej konkurencji. 17-letnia Estonka wygrała już kilka zawodów Pucharu Świata, jest mistrzynią świata w halfpipie i także największą gwiazdą YOG. Rywalkami Sildaru mogą być Szwedka Jennie-Lee Burmansson i Chinka Ailing Eileen Gu.

Saneczkarstwo - Organizatorzy zaplanowali start drugiej serii na 9:45.

Saneczkarstwo - Bardzo solidny ślizg naszego reprezentanta. Rezultat 55,301 daje po przejeździe wszystkich zawodników 12. lokatę. Na czołowych miejscach bez zmian: Łotysz Berzins przed Rosjaninem Repilovem i Niemcem Grancagnolo.

Saneczkarstwo - Marius Goncear z Mołdawii notuje najsłabszy dotychczas czas pierwszego ślizgu. Na torze prezentuje się teraz Chińczyk Yang z Tajpej, po nim natomiast na starcie zobaczymy Marcina Kiełbasę.

Saneczkarstwo - Na liście startowej brakuje już nazwisk, które realnie mogłoby zagrozić Berzinsowi. Prezentują się za to zawodnicy z egzotycznych saneczkarsko krajów. Trwa przejazd Chińczyka, po nim przyjdzie kolej na Nowozelandczyka, Bośniaka czy Mołdawianina.

Saneczkarstwo - Imponujący przejazd Gintsa Berzinsa z Łotwy. Czas 54,036 pozwala mu objąć prowadzenie.

Saneczkarstwo - Kolejny z saneczkarzy zza naszej zachodniej granicy zbliża się do prowadzącego Rosjanina. Timon Grancagnolo traci do Repilova ćwierć sekundy.

Saneczkarstwo - Na torze Sankt Moritz prezentują się teraz najmocniejsze nacje. Drugą lokatę obejmuje Niemiec Pascal Kunze. Chwilę później tuż za nim plasuje się Austriak Florian Tanzer.

Saneczkarstwo - Repilov zgodnie z przewidywaniami obejmuje prowadzenie z ponad 0,7 sekundy przewagi.

Saneczkarstwo - Na trasie już jeden z faworytów dzisiejszej rywalizacji Pavel Repilov. Rosjanin to brat aktualnego lidera seniorskiego Pucharu Świata Romana.

Saneczkarstwo - Trzej saneczkarze już na mecie. Prowadzi Matthew Greiner z USA przez braćmi Mtchedliani z Gruzji.

Saneczkarstwo - Zawodnicy już przygotowani do startu rywalizacji jedynek. Z numerem 27 przystąpi do zawodów Marcin Kiełbasa - jedyny nasz reprezentant w stawce.

Naszą relację z 9. dnia młodzieżowych igrzysk w Lozannie zaczniemy ok. 8:30. Zapraszamy!

Inga Świetlicka

Miłośniczka sportu, kultury i podróżowania. Rusofil, mól książkowy oraz kibic polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków.