Skeleton - PŚ: Loelling wygrywa w Innsbrucku

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 17.01.2020, 17:15

Niemka Jacqueline Loeeling wygrała kolejne zawody Pucharu Świata skeletonistek, rozegrane w austriackim Innsbrucku.

Liderka Pucharu Świata w pierwszy przejeździe uzyskała dopiero czwarty czas, ale strata do najszybszej w tym ślizgu Austriaczki Janine Flock wynosiła zaledwie 0.05 sek. Między Niemką a Austriaczką "zmieściły się" jeszcze dwie sleltonistki - Rosjanka Elena Nikitina oraz Amerykanka Megan Henry. Ta niesamowicie wyrównana czwórka resztę stawki wyprzedzała już dość znacząco, o ponad 0.2 sek. Pierwszy ślizg był bardzo wyrównany. Pierwsza dwudziestka zmieściła się w 1 sekundzie róznicy czasowej.

W drugim ślizgu Loelling była najszybsza i wskoczyła na najwyższy stopien podium, umacniając sie na pozycji liderki Pucharu Świata. Drugi wynik zanotowała Flock i gospodarze imprezy mogli się cieszyć z podium swojej pupilki. Spore zaskoczenie na trzecim mijscu - zajęła je Amerykanka Megan Henry, która we wcześniejszych startach zajmowała miejsca w końcu pierwszej lub na początku drugiej dziesiątki. Dziś wytrzymała presję i z czwartm czasem drugiego ślizgu stanęła na podium. Spadła z niego Nikitina, która zawaliła drugi ślizg (10 wynik).

Kolejne miejsca przypadły w udziale Niemkom Tinie Hermann i Susanne Kreher oraz Kanadyjce Mireli Rahneva.

W Pucharze Świata Loelling wyprzedza Flock i Hermann.

Wyniki

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.