Snowboard - PŚ: Ameryka Północna rządzi w Laax

• Data publikacji: 17.01.2020, 14:42

Julia Marino ze Stanów Zjednoczonych oraz Sebastien Toutant z Kanady zwyciężyli w kolejnych zawodach Pucharu Świata w snowboardowym slopestyle'u. Reprezentanci Polski nie startowali.

Śnieżna aura panująca w Szwajcarii przywitała najlepszych snowboardzistów specjalizujących się w konkurencji slopestyle'u. Zawodnicy rywalizowali w pięknej scenerii, ale nie dostosowali się zbytnio poziomem do panujących warunków.

Wiele snowboardzistów i snowboardzistek miało problemy, by w szczególności przejechać czysty pierwszy przejazd. To rzutowało także na drugi, gdzie zawodnicy nie mogli zademonstrować pełni swoich umiejętności. W zmaganiach kobiet najlepsza okazała się Amerykanka Julia Marino, która jako jedyna uzyskała notę powyżej 80 punktów w sześciosobowej stawce. Na drugim miejscu z wynikiem 76,95 pkt zajęła Japonka Reira Iwabuchi, a najniższym stopniu podium stanęła Brytyjka Katie Ormerod z ponad 17-punktową stratą do zwyciężczyni.

Takich wyraźnych różnic nie oglądaliśmy wśród panów. Bardzo dobrze spisali się zwłaszcza zawodnicy zza Oceanu Atlantyckiego. Zwyciężył reprezentant Kraju Klonowego Liścia Sebastien Toutant, który uzyskał w swoim najlepszym przejeździe 87,25 pkt. Tuż za nim uplasowała się dwójka Amerykanów. Drugi był Redmond Gerard, a trzeci Justus Henkes.