Lozanna 2020 - Saneczkarstwo: Polacy tuż za podium w dwójkach!

• Data publikacji: 17.01.2020, 12:25

Bardzo dobrze rozpoczął się dla nas 8. dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbywają się w Lozannie. W rywalizacji saneczkowych dwójek Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała zajęli czwarte miejsce, ocierając się o medal. Zwyciężyli Niemcy Moritz Jaeger i Valentin Steudte.

Już po pierwszym ślizgu można było wierzyć, że nasi reprezentanci zakończą rywalizację na podium. Plasowali się, bowiem na trzeciej pozycji. Ich strata do prowadzących Niemców Moritza Jaegera i Valentin Steudte wynosiła, co prawda aż 0,643 s, a do Łotyszy Kasparsa Rinksa i Ardisa Liepinsa 0,496 s i mało prawdopodobne wydawało się, że biało - czerwoni będą w stanie powalczyć o coś więcej. Pozostała więc w zasadzie obrona trzeciego miejsca, gdyż za plecami Imiołka i Maćkały plasowali się bardzo dobrzy Rosjanie Mikhaił Karnaukhov i Iurii Chirva.

Niestety czarny scenariusz się sprawdził. Reprezentanci "Sbornej" rewelacyjnie pojechali w drugim ślizgu i objęli po nim prowadzenie. Jak się później okazało był to najlepszy czas uzyskany w ogóle podczas dzisiejszej rywalizacji. Polacy pojechali prawie o sekundę wolniej niż ich rywale o najniższy stopień podium i nie zdołali ich wyprzedzić. Łotysze i Niemcy nie zrobili "przysługi" biało - czerwonym, nie popełnili żadnego poważnego błędu i faktem stało się, że Kacper Imiołek oraz Łukasz Maćkała znajdą się na czwartym miejscu.

Dubletem zawodniczek naszych zachodnich sąsiadów zakończyły się zmagania saneczkarek. Zwyciężyła Merle Malou Fraebel przed swoją rodaczką Jessicą Doren Degenhardt. Na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Diana Łoginowa. Wśród startujących mieliśmy również swoją przedstawicielkę. Anna Bryk po pierwszym przejeździe zajmowała 18. miejsce, lecz w drugim ślizgu uzyskała nieco lepszy czas, co pozwoliło w ostatecznym rozrachunku przesunąć się jej na 16. pozycję.