Skoki narciarskie - PŚ: austriackie podium, punkty Rajdy

• Data publikacji: 17.01.2020, 10:40

Austriaczka Eva Pinkelnig wygrała zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Zao. Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyła też Kinga Rajda, zajmując 23. miejsce.

Eva Pinkelnig zwyciężyła w japońskim Zao w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Reprezentantka Austrii osiągała w swoich próbach - 97,5 oraz 95,5 metra. Pozostałe miejsca na podium zajęły - Sara Takanashi i Chiara Hoelzl. Pierwsza z nich skakała 92,5 i 91,5 metra, zaś druga 90,5 oraz 92,5 metra.

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyła też Kinga Rajda (87 i 77 metrów), która po pierwszej serii zajmowała bardzo dobre 12. miejsce, ale w serii finałowej spadła na 23. pozycję. Druga z Polek, Anna Twardosz nie awansowała do drugiej serii.