Lozanna 2020 - YOG: dzień 8. [ZAPIS LIVE]
Wikimedia Commons

Lozanna 2020 - YOG: dzień 8. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 17.01.2020, 20:39

Po siedmiu dniach rywalizacji w Lozannie Polacy maja już na koncie pięć medali. W piątek o poprawienie tego dorobku może być trudno, bo biało-czerwonych będziemy oglądać jedynie na torze saneczkowym.

 

Relacja na żywo

To już koniec dzisiejszej relacji. Dziś nie działo się w Lozannie zbyt wiele, ale po tygodniu olimpijskiej rywalizacji wszystkim potrzebna byłą chwila oddechu. Jutro wracamy do rywalizacji "pełną parą": biegi narciarskie, narciarstwo dowolne, saneczkarstwo, kombinacja norweska, short track, snowboard - w tych wszystkich dyscyplinach rozdane zostaną medale. Dodatkowo mecze curlingowe, hokejowe, treningi skoczków, bobsleistów. Będzie się działo! Oczywiście my będziemy na Was czekać z naszą codzienną całodzienną olimpijską relacją LIVE! Dobrej nocy!

Hokej na lodzie - No i po drugiej serii wszystko się wyjaśnia. Lucie Gruntova pudłuje, Alina Marti pudłuje, Szwajcarki wygrywają serię dodatkową 2:0, a mecz w protokole kończy się wygraną 1:0 za 2 punkty.

Hokej na lodzie -Po pierwszej serii 1:0 dla gospodyń.

Hokej na lodzie -Koniec regulaminowego czasu gry. Łącznie 33 razy obie drużyny oddawały strzały w światło bramki rywalek, ale nie przerodziło się to choćby w jednego gola. A zatem dogrywka na rzuty karne.

Hokej na lodzie - Trzy minuty do końcowej syreny, Czeszki w przewadze przy bezbramkowym stanie na tablicy wyników.

Hokej na lodzie - Czeszki sporo fauluję, więc gospodynie igrzysk mają okazje gry w przewadze, ale wciąż nie zamienia się to na zdobycze bramkowe.

Hokej na lodzie - Zaczynamy 3. tercję przy przewadze liczebnej Szwajcarek.

Hokej na lodzie - W drugiej tercji więcej z gry i więcej szans na skuteczny strzał na bramkę miały Szwajcarki. Ani razu jednak krążek nie przekroczył linii bramkowej. Zatem bezbramkowo i 15 minut gry przed nami. Czyżby w drugim dziś meczu triumfatora miały wyłonić rzuty karne?

Hokej na lodzie - Wciąż bezbramkowo, teraz Szwajcarki grają w przewadze.

Hokej na lodzie - Nina Harju na ławce kar. Szansa dla Czeszek na objęcie prowadzenia.

Hokej na lodzie - Kończy się powoli pierwsza tercja drugiego dzisiejszego meczu hokejowego. Po 15 minutach gry w meczu Czechy - Szwajcaria (grupa B) mamy bezbramkowy remis. Czeszki mają zdecydowaną przewagę, ale na razie są nieskuteczne.

Hokej na lodzie Szwedki wygrywają po rzutach karnych 3:2 ze Słowaczkami!

Hokej na lodzie Odpowiedź brzmi nie! Zatem już w pierwszym pojedynku tego turnieju będziemy oglądać rzuty karne!

Hokej na lodzie Szwedki grają teraz w podwójnym osłabieniu, a do końca pozostało mniej niż dwie minuty, czy Słowaczki zdołają trafić do siatki?

Hokej na lodzie Nieprawdopodobnie zaostrzyło nam się to spotkanie, po dziewięciu minutach trzeciej tercji, już czwarta zawodniczka została ukarana karą 90-sekundowego wykluczenia. Zarówno liczba kar, jak i wynik są jednakowe, wciąż Szwedki remisują ze Słowaczkami 2:2.

Hokej na lodzie Spokojny początek trzeciej tercji, jednak miejmy nadzieję, że żadna z drużyn nie zamierza zadowolić się remisem i zobaczymy jeszcze bramki w tym spotkaniu.

Hokej na lodzie Nic już więcej nie obejrzymy w drugiej tercji, do trzeciej zespoły przystąpią przy wyniku 2:2.

Hokej na lodzie Strzelczyni pierwszej bramki dla Szwecji została odesłana na ławę na 90 sekundową karę. W tym czasie jej koleżanki potrafiły jednak skutecznie bronić się w osłabieniu i wynik nie uległ zmianie.

Hokej na lodzie Szwedki wykorzystują grę w przewadze i doprowadzają do wyrównania! Po słabym początku, to zawodniczki ze Skandynawii są teraz stroną dyktującą warunki gry, jest 2:2.

Hokej na lodzie Trwają początkowe minuty drugiej tercji i to Szwedki częściej goszczą pod bramką rywalek.

Hokej na lodzie Końcowe sekundy pierwszej tercji i mamy bramkę kontaktową! Klara Kenttala jako pierwsza Szwedzka zawodniczka wpisała się na listę strzelczyń w tym turnieju, mamy 1:2 dla Słowacji.

Hokej na lodzie Szwedki coraz częściej dochodzą do sytuacji strzeleckich, jednak na razie nie przekłada się to na rezultat spotkania.

Hokej na lodzie Słowaczki nie zwalniają tempa, wykorzystały grę w przewadze i prowadzą już 2:0, autorką bramki została Tereza Belkova.

Hokej na lodzie Pierwsze 120 sekund spotkania rozpoczęło się od huraganowych ataków Słowaczek, które aż trzykrotnie uderzały na bramkę, w tym raz skutecznie, dzięki czemu prowadzą ze Szwedkami 1:0.

Hokej na lodzie Już o godzinie 17:00 zmagania w grupie A sześciozespołowego turnieju dziewcząt rozpocznie spotkanie Szwedek ze Słowaczkami.

Skeleton - Dwa treningi skeletonistek za nami. Zuzanna Klocek uzyskała na nich 16. i 17. miejsce.

Skoki narciarskie - W drugiej sesji treningowej najlepszy Danil Sadreev z Rosji (86 m). Adam Niżik tym razem ląduje na 77 m i klasyfikowany jest na 9. miejscu. Słabszy skok Jana Habdasa (77.5 m) daje mu 17. miejsce. Trzecia sesja treningowa została odwołana.

Skoki narciarskie - W pierwszej sesji treningowej Jan Habda skoczył 79 m i sklasyfikowany został na 4. miejscu. Adam Niznik dzięki wynikowi 69 m zajął 17. lokatę. Słoweniec Jernej Presecnik był najlepszy (78.5 m).

Skoki narciarskie - Dwa skoki treningowe mają za sobą specjalistki od skoków narciarskich. Wiktoria Polanowska była 24. 29. i . Wiktoria Przybyła zajęła miejsca 23. i 18. Pierwszą sesję wygrała Słowenka Pia Mazi, drugą Japonka Yuna Kasai.

Kombinacja norweska - Jutro rozpocznie się rywalizacja o medale w kombinacji norweskiej. Dzisiaj odbyły się treningi na skoczni normalnej. Wśród pań brakuje reprezentantek naszego kraju, a najdalej skakała Norweżka Thea Minyan Bjorseth, która jest jedną z faworytek pierwszych w historii YOG zawodów w kombinacji dziewcząt. W treningach chłopców najlepiej radzili sobie być może następcy Erica Frenzela i Jasona Lamy Chappuisa. Dwa treningi wygrał Niemiec Jan Andersen, a w trzecim najlepszy był Francuz Marco Heinis. Dobrze zaprezentował się Mateusz Jarosz, który był 5., 12. i 8. Bartłomiej Klimkowski zajął 18., 18. i 5. miejsce. Przypomnijmy, że 4 lata temu medale w kombinacji zdobyli: Ben Loomis, Ondrej Pazout, Sofia Tichonowa, Einar Luraas Oftebro czy Marius Lindvik. W 2012 roku triumfował Tomas Portyk przed Ilkką Herolą i Go Yamamoto.

Saneczkarstwo - Tak jak przewidywaliśmy Niemcy Jaeger i Steudte nie popełnili żadnego błędu w drugim przejeździe i zwyciężyli w rywalizacji saneczkowych dwójek. Taki rezultat oznacza, że na podium nie znajdą się biało - czerwoni Imiołek i Maćkała.

Saneczkarstwo - Niestety Polacy również słabsi od reprezentantów Sbornej. Bardzo trudno będzie pokonać Łotyszy i Niemców, przed którymi ostatnie próby.

Saneczkarstwo - Duet Varga/Majercak ze Słowacji za Rosjanami. Na górze już Imiołek i Maćkała.

Saneczkarstwo - Doskonały przejazd Rosjan. To Karnaukhov i Chirva będą głównymi rywalami Polaków w walce o medal.

Saneczkarstwo - Na dole już Słoweńcy i Bułgarzy. Największe emocje dla nas rozpoczną się jednak od startu Rosjan.

Saneczkarstwo - Już za niespełna trzy minuty start drugiego przejazdu dwójek w Sankt Moritz.

Kombinacja norweska - Szybki meldunek ze skoczni, na której trenują dziś kombinatorzy. Mateusz Jarosz piąty, a Bartłomiej Klimkowski osiemnasty w pierwszej z trzech zaplanowanych na dziś sesji.

Saneczkarstwo - Drugi przejazd, w którym Polacy powalczą o obronę medalowej pozycji rozpocznie się już 10 minut przed południem.

Saneczkarstwo - Ukraińcy Mikyievych oraz Babura ponad pół sekundy gorsi od Polaków. Imiołek i Maćkała na trzeciej pozycji po pierwszym ślizgu.

Saneczkarstwo - Rosjanie Karnaukhov/Chirva prowadzili na całej długości toru, ale błąd w końcówce uplasował ich nawet za Polakami. Jawi się więc wielka szansa na podium Polaków po pierwszym przejeździe.

Saneczkarstwo - Gorszy czas od reprezentantów Polski notują Amerykanie. Chwilę później znacznie lepiej radzą sobie jednak Łotysze Rinks/Liepins.

Saneczkarstwo - Imiołek i Maćkała szybko znajdują pogromców. Niemcy Jaeger/Steudte są jednak stawiani w roli faworytów do złota szwajcarskich igrzysk.

Saneczkarstwo - Polacy osiągają rezultat 54.824. Zobaczymy na ile pozwoli on w 11-zespołowej stawce.

Saneczkarstwo -Rywalizację dwójek zaczniemy od mocnego uderzenia. Z pierwszym numerem startowym bowiem polski duet Kacper Imiołek/Łukasz Maćkała.

Saneczkarstwo - Dublet Niemek! Na prowadzeniu umocniła się Merle Malou Fraebel, która zdobyła złoty medal. Druga ze stratą ponad 2 dziesiątych była Jessica Degenhardt. Podium uzupełniła Rosjanka Diana Łoginowa. Anna Bryk zakończyła zawody na 16. miejscu.

Saneczkarstwo - Na prowadzeniu Caitlin Nash z Kanady, a na gorze już tylko trzy zawodniczki. Czy zawodniczka z Ameryki Północnej zdoła wedrzeć się na podium ?

Saneczkarstwo - Włoszka Putzer kończy marsz w górę naszej saneczkarki. Chwile później doskonały czas kolejnej z zawodniczek Italii Nadii Falkensteiner.

Saneczkarstwo - Anna Bryk pnie się w klasyfikacji. Zarówno Nowozelandka Cox jak i Słowaczka Trombosova osiągają gorsze rezultaty.

Saneczkarstwo - Najlepszy jak na razie ślizg w wykonaniu Polki. Nasza saneczkarka ma ponad pół sekundy przewagi nad drugą Słowaczką.

Saneczkarstwo - Zaprezentowała się już Czeszka Cezikova, a to oznacza że za moment na starcie pojawi się Anna Bryk.

Saneczkarstwo - Saneczkarki rozpoczęły już swoje drugie próby. Po przejeździe trzech zawodniczek na prowadzeniu Słowenka Kovacic.

Saneczkarstwo - Występ Elli Cox z Nowej Zelandii kończy pierwszy ślizg, po którym na 18. lokacie plasuje się jedyna Polka w stawce - Anna Bryk. Na prowadzeniu Niemka Fraebel przed Rosjanką Loginową i koleżanką z kadry Degenhardt. Start drugiego przejazdu zaplanowano na 9:40.

Saneczkarstwo - Kolejne saneczkarki również nie imponują formą. Zarówno Norweżka Tangnes jak i Japonka Ishikava osiągają czasy gorsze od Bryk.

Saneczkarstwo - Słabo rozpoczęła swój przejazd Anna Bryk. Błędy popełnione na początku kosztowały sporo prędkości i nasza zawodniczka zajmuje na razie ostatnie 16. miejsce.

Saneczkarstwo - Za nami grupa zawodniczek z najmocniejszych krajów. Występy saneczkarek reprezentujących kraje z mniejszymi tradycjami w saneczkarstwie rozpocznie Słowaczka Trembosowa. Zaraz po niej zobaczymy Polkę.

Saneczkarstwo - Zaatakowała też druga z reprezentantek naszych zachodnich sąsiadów. Jessica Dagenhardt plasuje się na trzeciej lokacie ze stratą 0,160 sekundy do prowadzącej.

Saneczkarstwo - Mamy zmianę na pierwszej pozycji. Marie Fraebel z Niemiec udowodniła, że nie bez przyczyny stawiana jest w gronie faworytek.

Saneczkarstwo - Nie za wiele zmieniły występy dwóch Kanadyjek i Włoszek. Żadna z saneczkarek nie potrafi zbliżyć się znacząco do prowadzącej.

Saneczkarstwo - Po przejeździe trzech zawodniczek na prowadzeniu bez niespodzianek Daria Loginowa. Rosjanka osiągała bardzo dobre rezultaty w treningach.

Saneczkarstwo - Już za moment wystartuje rywalizacja dziewcząt na olimpijskim torze w Sankt Moritz. W gronie 24 zawodniczek będziemy mieli tez naszą reprezentantkę. Z 16 numerem zaprezentuje się Anna Bryk.

Początek relacji o godzinie 8:30.