Węgierski triumf w Drzonkowie

• Data publikacji: 15.06.2018, 17:00

Węgier Mihály Koleszár został mistrzem Europy juniorów młodszych w trójboju nowoczesnym. Na zawodach w Drzonkowie wyprzedził Czecha Mateja Pajtiego i Francuza Melvina Perriera. Polacy pomimo bardzo dobrej postawy na basenie zajęli miejsca poza pierwszą dwudziestką.

Świetnie zawody rozpoczął Cyprian Cybulski, który z czasem 2:06,16 zajął drugie miejsce w pływaniu, przegrywając o 3,03 s z Białorusinem Maksimem Fiadotką. Na piątym miejscu z również niezłym wynikiem 2:06,54 uplasował się Maciej Klimek. Piotr Ziółek w pływaniu uzyskał 14. czas (2:09,33), a Bartosz Michalczyk z rezultatem 2:13,79 był 25.

Na pierwszym strzelaniu Fiadotka utrzymał prowadzenie, jednak na drugie wbiegł już za Francuzem Mathisem Rochatem, a przed trzema reprezentantami Węgier. To właśnie dwóch z nich, Mihály Koleszár i Bence Szakály, opuściło strzelnicę na czele stawki, Rochat natomiast poprowadził grupę pościgową. Na ostatnim strzelaniu do walki o złoto włączył się Czech Matej Pajti, który w trakcie biegu wyprzedził Koleszára, jednak więcej sił na finisz zachował Węgier, który wyprzedził na ok. 100 metrów przed metą rywala i dobiegł do mety na pierwszym miejscu, pozostawiając Czechowi srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Francuz Melvin Perrier. Cyprian Cybulski zakończył zmagania na 23. miejscu, Bartosz Michalczyk był 30., Maciej Klimek 31., a Piotr Ziółek 46.