Lozanna 2020 - YOG: dzień 7. [ZAPIS RELACJI LIVE]
Wikimedia Commons

Lozanna 2020 - YOG: dzień 7. [ZAPIS RELACJI LIVE]

  • Dodał: Rafał Walter
  • Data publikacji: 16.01.2020, 07:30

Szósty dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży przyniósł nam aż cztery medale, choć każdy z nich, mimo że cieszy, został zdobyty w konkurencjach mieszanych, gdzie Polacy rywalizowali wraz z kolegami z innych krajów. Liczymy na kolejne "krążki" młodych biało - czerwonych sportowców, a na te mamy szanse w biegach masowych łyżwiarzy szybkich. Oprócz tego czekają nas decydujące zmagania curlerów oraz treningi specjalistów od jazdy w rynnie, czyli bobslejów, skeletonu i saneczkarstwa.

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

Dziś dość krótki dzień z relacją LIVE z 3. Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Zapraszamy na jutro!

Curling - Koniec spotkania! Ostatni dodatkowy end finałowego spotkania Norwegia - Japonia wygrywają Skandynawowie i to do nich powędrują złote medale. Srebro dla Japonii, brąz dla Rosji!

Curling - Tymczasem koniec meczu o 3. miejsce! Brązowy medal dla drużyny mieszanej z Rosji, która pokonała Nową Zelandię 9:5.

Curling - ALEŻ HISTORIA! Ostatnim kamieniem Japonia doprowadza do wyniku 4:4! Będziemy mieli ekstra end. Czy Japończycy odwrócą ten mecz?

Curling - Bardzo dobry end Norwegów, którzy umieścili dwa kamienie blisko środka i potem kontrolowali sytuację. 4:2 dla Skandynawów. W meczu o brązowy medal po sześciu endach 9:4 dla Rosjan.

Curling - Sześć endów w meczu o brązowy medal za curlerami. 9:4 prowadzi Rosja z Nową Zelandią i chyba już nie wypuści tego prowadzenia!

Curling - I mamy remis! Japończycy odrabiają pozostały punkt straty. 2:2, więc zostały dwa endy do końca i zaczynamy grę od nowa.

Łyżwiarstwo szybkie - Za nami ostatnia konkurencja w wykonaniu panczenistów. Start masowy dla Chinki Binyu Yang, która wyprzedziła Czeszkę Zuzanę Kursową i Włoszkę Katię Filippi.

Curling - Cztery endy za Rosją i Nową Zelandią. Wynik 8:2 na korzyść "Sbornej". W finale jesteśmy po pięciu endach, ale nadal nic nie jest pewne. Japończycy zmniejszyli straty - jest tylko 1:2.

Curling - Rozpoczął się już piąty end w meczu finałowym. Powolutku do triumfu zbliża się reprezentacja Norwegii, która prowadzi, ale tylko 2:0.

Łyżwiarstwo szybkie - Za nami finał chłopców w starcie masowym. Zwycięzcą został Motonaga Arito, który wcześniej triumfował na 1500 metrów. Podium uzupełnili Kolumbijczyk Diego Amaya Martinez i Rosjanin Paweł Taran. Niebawem finał dziewcząt, także bez polskich reprezentantek.

Curling - Nie poddaje się jeszcze Nowa Zelandia w starciu o brąz. Reprezentacja rodem z Oceanii odrobiła dwa punkty straty i już przegrywa "tylko" 2:6.

Curling - Trwa już end czwarty finału, a na tablicy wyników nadal niezmiennie 1:0 dla Norwegów. Na razie ten finał czeka na to, żeby się rozkręcić.

Curling - Dopóki kamień w grze... Wygląda jednak na to, że reprezentacja Rosji zawiesi sobie na szyi brązowe medale. Prowadzenie tej reprezentacji z Nową Zelandią 6:0 nie pozostawia wątpliwości.

Łyżwiarstwo szybkie - Drugi półfinał dla Chinki Binyu Yang. Marta Dobrowolska zajęła 11. miejsce i podobnie jak pozostali Polacy nie awansowała do finału. Wyścigi medalowe niedługo odbędą się bez udziału polskich panczenistów.

Curling - Drugi end zakończony w meczu finałowym. Znowu nie było punktowej rewelacji, ale tym razem jedno oczko wędruje na konto Skandynawów.

Saneczkarstwo - W dwójkach dziewcząt Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska uzyskały 8., 4. i 5. czas przejazdów, przy czym kilka par zrezygnowało z dzisiejszych treningów. Tu także rywalizacja o medale zaplanowana jest na sobotę.

Curling - Pierwszy end w meczu o brązowy medal zdecydowanie dla Rosji, która ogrywa Nową Zelandię 3:0.

Łyżwiarstwo szybkie - Daria Kopacz zakończy igrzyska jedynie z medalem w zawodach drużyn mieszanych. Dzisiaj odpadła w półfinale mass startu, zajmując 14. pozycję. Półfinał wygrała Soomin Kang z Korei Południowej. Za chwilę czwarta i ostatnia już polska szansa na awans do finału, czyli Marta Dobrowolska.

Curling - Po pierwszym endzie w meczu o złoto. Ani jedna ani druga drużyna nie pokusiła się o zdobycz punktową. Kamienie były konsekwentnie wybijane i ostatecznie w okręgu nie znalazł się żaden z nich.

Łyżwiarstwo szybkie - Czas na półfinały dziewcząt. W pierwszym pojedzie Daria Kopacz, a w drugim Marta Dobrowolska.

Saneczkarstwo - Na torze w St. Moritz trwają treningi saneczkarzy. Wśród jedynkarzy Marcin Kiełbasa uzyskał dziś wśród 28 trenujących 19., 13. i 15. czas. Zawody już w sobotę.

Curling - Już za około 10 minut początek medalowych zmagań w curlingu. W turnieju drużyn mieszanych o 3. miejsce zmierzą się Rosja i Nowa Zelandia, a o złoto zagrają Japonia i Norwegia!

Łyżwiarstwo szybkie - Bez reprezentantów Polski w finale startu masowego. Michał Kopacz nie zdobył punktów i był dopiero 14. Podobnie jak Filip Hawrylak odpadł z rywalizacji. Zwycięzcą wyścigu był reprezentant gospodarzy i następca Livio Wengera, Flavio Gross. Półfinały dziewcząt za około 15 minut.

Łyżwiarstwo szybkie - Filip Hawrylak nie awansował do finału startu masowego. Reprezentant Polski zajął 11. miejsce w półfinale bez punktów. Awans wywalczyła najlepsza ósemka. Wygrał Motonaga Arito z Japonii. Rozpoczyna się drugi półfinał z udziałem Michała Kopacza.

Łyżwiarstwo szybkie - Przypomnijmy, że 4 lata temu w mass starcie triumfowali Koreańczycy Kim Min-seok i Park Ji-Woo, którzy dwa lata później wzięli udział w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Kim zdobył srebrny medal olimpijski w wyścigu drużynowym i brązowy na 1500 metrów.

Łyżwiarstwo szybkie - Jako pierwsi w półfinałach wystartują chłopcy. W pierwszym wyścigu dnia zobaczymy Filipa Hawrylaka. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta.

Dzień dobry! Zaczynamy kolejny dzień Zimowych Igrzysk Młodzieży! Dzisiaj program startów nie jest zbyt bogaty, ale mimo to będzie ciekawie. Po raz ostatni na torze w Sankt Moritz rywalizować będą panczeniści, którzy wystartują w młodej i widowiskowej konkurencji startu masowego. Zapraszamy!