Tenis - ATP Adelaide: niespodziewana porażka Kubota i Melo

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 15.01.2020, 11:47

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali z Maximo Gonzalezem i Fabrice'em Martinem 4:6 5:7, kończąc zmagania w tym turnieju na etapie ćwierćfinału. Argentyńsko-francuska para deblowa w następnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Ram/Salisbury - Koolhof/Mektić.

Na początku spotkania obydwie pary miały spore problemy ze swoim podaniem. Na pierwszych 5 gemów aż cztery zakończyły się przełamaniem. Pod koniec seta Gonzalezowi i Martinowi udało się zaliczyć jeszcze jednego brejka, dzięki czemu to oni ostatecznie zapisali na konto pierwszą partię wynikiem 6:4.

Druga odsłona rozpoczęła się niemal identycznie, jak poprzednia, gdyż już w początkowych gemach obie pary zanotowały po jednym przełamaniu. Następnie przebieg seta był dosyć wyrównany i zarówno Kubot i Melo, jak i Gonzalez i Martin, utrzymywali swoje podania. Niestety, podobnie jak w premierowej partii, argentyńsko-francuska para zanotowała brejka w końcówce seta, co dało zwycięstwo w tym secie 7:5 i triumf w całym meczu 2:0.

Maximo Gonzalez i Fabrice Martin muszą jeszcze czekać na to, z kim przyjdzie im się zmierzyć. Spotkanie, które wyłoni ich rywali, rozpocznie się dzisiejszej nocy, a zagrają w nim Rajeev Ram i Joe Salisbury oraz Wesley Koolhof i Nikola Mektić.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [2] - Maximo Gonzalez/Fabrice Martin (ARG/FRA) 4:6 5:7