Tenis - WTA Hobart: Linette już za burtą turnieju
wikimedia.commons

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 15.01.2020, 10:27

Magda Linette pożegnała się z turniejem WTA w Hobart na etapie 1/8 finału. Jej pogromczynią okazała się tenisistka z USA, Lauren Davis, która pokonała Polkę 6:4 6:4.

Polka miała za sobą ciężką przeprawę w pierwszej rundzie, gdzie po dwóch wyrównanych setach zakończonych tiebreakiem udało jej się pokonać byłą wielkoszlemową mistrzynię, Swietłanę Kuzniecową. Podbudowana tym zwycięstwem chciała kontynuować dobre występy, a jej kolejną rywalką była Lauren Davis.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od gry gem za gem, a tenisistki miały bardzo dobrą skuteczność przy swoich serwisach. W 7. gemie Amerykance udało się jednak przełamać serwis Polki i wyjść na prowadzenie 4:3. Linette szybko odłamała, jednak Lauren Davis odpowiedziała jej tym samym, a następnie tą przewagę przełamania utrzymała, dzięki czemu zapisała pierwszą partię na swoje konto.

W drugim secie Magda Linette już w 3. gemie straciła swoje podanie i wydawało się, że Amerykanka od tego momentu będzie pewnie kroczyć po zwycięstwo. Polce udało się jednak przełamać serwis Davis w 8. gemie, dzięki czemu wyrównała stan seta. Tenisistka pochodząca z Ohio zachowała jednak zimną krew i ponownie zanotowała brejka, a następnie zakończyła mecz przy swoim podaniu, wygrywając całe spotkanie 2:0.

W ćwierćfinale Lauren Davis zmierzy się z rozstawioną z numerem "4", Chinką Zhang Shuai.

Magda Linette (POL) [6] - Lauren Davis 4:6 4:6