Snowboard - PŚ: Król i Kwiatkowski w drugiej dziesiątce

• Data publikacji: 15.01.2020, 14:29

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli 13. miejsce w zawodach drużynowego slalomu równoległego w ramach Pucharu Świata w Bad Gastein. Drugi polski duet - Weronika Biela i Michał Nowaczyk sklasyfikowani zostali na 23. pozycji.

Oba polskie miksty rozpoczęły rywalizację od preeliminacji i niestety zakończyły się one połowicznym sukcesem.Jako pierwsi na trasie zaprezentowali się Michał Nowaczyk i Weronika Biela. Ich rywalami byli Koreańczycy Haerim Jeong i Bogun Choi. Niestety to przeciwnicy uzyskali łączny lepszy czas i awansowali do kolejnej rundy.

Nieco lepiej poszło Aleksandrze Król i Oskarowi Kwiatkowskiemu. Nasi czołowi snowboardziści pokonali pierwszy japoński duet - Tsubaki Miki i Masaki Tshiba i znaleźli się w 1/8 finału. Tam musieli uznać wyższość późniejszym finalistom - Austriakom Claudii Riegler i Andreasowi Prommeggerowi.

Kwiatkowski i Król uplasowali się na 13. miejscu, Nowaczyk i Biela zostali sklasyfikowani na przedostatniej 23. pozycji. Zwyciężył pierwszy niemiecki mikst - Ramona Theresia Hofmeister i Stefan Baumeister.