Snowboard - PŚ: Oskar Kwiatkowski na 14. miejscu

• Data publikacji: 14.01.2020, 19:48

W Bad Gastein odbyły się drugie w sezonie zawody Pucharu Świata w snowboardowym slalomie równoległym. Wygrali Ramona Hofmeister i Daniele Bagozza. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Oskar Kwiatkowski, który zajął 14. miejsce.

W poprzedniej rundzie Pucharu Świata Oskar Kwiatkowski zajął 3. miejsce w slalomie gigancie równoległym w Scuol. Następne pucharowe zmagania odbyły się w austriackim Bad Gastein w slalomie równoległym, czyli teoretycznie słabszej konkurencji Polaka. W kwalifikacjach Kwiatkowski pokazał, że obecnie jest w świetnej formie i awansował do fazy pucharowej z 12. czasem. Michał Nowaczyk zajął 52. miejsce. Rywalem Oskara Kwiatkowskiego w 1/8 finału był lider Pucharu Świata, Roland Fischnaller. Polak prowadził wyrównaną walkę z Włochem, ale nieznacznie przegrał. Reprezentant Polski został sklasyfikowany na 14. miejscu. We włoskim finale niespodziewanie zabrakło Fischnallera, który w półfinale przegrał z Maurizio Bormolinim. W finale lepszy okazał się Daniele Bagozza. Bormolini popełnił kosztowny błąd już na drugiej bramce, a potem był zmuszony do zrezygnowania z walki o zwycięstwo. Tym samym Bagozza wygrał po raz drugi w karierze. Stefan Baumeister w wyścigu o trzecią pozycję pokonał Rolanda Fischnallera i przeszkodził włoskim snowboardzistom w zajęciu wszystkich miejsc na podium.

Niestety, w kwalifikacjach odpadły wszystkie cztery reprezentantki Polski. Najwyższe miejsce, 23. zajęła Weronika Biela. Aleksandra Król uplasowała się dwie pozycje niżej. Aleksandra Michalik była 42., a Maria Chyc 44. Czwarte zawody w sezonie (pierwsze w slalomie) wygrała Ramona Hofmeister, która umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji łącznej. W finale Niemka wygrała z Ester Ledecką. Reprezentantka Czech wystartowała dopiero po raz pierwszy w sezonie, bo do tej pory poświęcała się narciarstwu alpejskiemu. Trzecia była liderka slalomowego Pucharu Świata, Julie Zogg.