Lozanna 2020 - YOG: dzień 6 [ZAPIS LIVE]
Lozanna 2020

Lozanna 2020 - YOG: dzień 6 [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Kamil Karczmarek
  • Data publikacji: 15.01.2020, 16:33

Po tym, jak Marcin Zawół zdobył złoty medal w biathlonowym sprincie, z niecierpliwością czekamy na dalszą część rywalizacji na Zimowych Igrzyskach Młodzieży (YOG). Szóstego dnia szczególnie czekamy na biathlonową sztafetę mieszaną i finały w hokejowych mikstach. Zawody drużynowe zakończą także zmagania w narciarstwie alpejskim i łyżwiarstwie szybkim.

 

Program dnia

Starty Polaków

Relacja na żywo

Kończymy kolejny dzień relacji z Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Na koncie biało-czerwonych pojawiły się aż trzy srebrne medale i jeden brąz! Jutro kolejny dzień sportowych emocji. Już teraz zapraszamy na kolejną relację z Lozanny. Dobrego wieczoru i do zobaczenia!

Łyżwiarstwo figurowe - Złoty medal w konkurencji drużyn mieszanych w łyżwiarstwie figurowym wywalczył Team Courage (24 pkt), w składzie: duet taneczny Utana Yoshida i Shingo Nishiyam, estońska solistka Arlet Levandi, Rosjanka Kseniia Sinitsyna oraz gruziński duet Alina Butaeva i Luka Berulava. Srebro powędrowało do Teamu Focus (22 pkt), brąz z kolei wywalczył Team Vision (18 pkt).

Łyżwiarstwo figurowe - Jesteśmy na półmetku rywalizacji solistów. Obecnie na prowadzeniu reprezentant Stanów Zjednoczonych Liam Kapeikis, którego program oceniony został na 117.28 pkt. Amerykanin należy do Teamu Hope, który obecnie plasuje się na piątym miejscu z czternastoma punktami. Przed nami ostatnia czwórka solistów, a zaraz po niej wszystko stanie się jasne i dowiemy się o tym, które drużyny staną na podium.

Skeleton - Na olimpijskim torze w St. Moritz trenowały także skeletonistki. Zuzanna Klocek dwukrotnie uzyskała 16. czas przejazdu. Tu rywalizacja o medale zaplanowana jest na 19 stycznia.

Łyżwiarstwo figurowe - Na tafli w hali Lausanne Skating Arena trwa rozgrzewka solistów. Jako pierwszy zaprezentuje się Matteo Nalbone z Włoch, który razem z Teamem Future zajmuje obecnie trzecie miejsce.

Saneczkarstwo - Dziś odbyły się kolejne sesje treningowe saneczkarzy na torze w St. Moritz. Anna Bryk w jedynkach byłą w seriach kolejno: 16., 16. i 12. Natomiast w dwójkach Kacper Imiołek i Łukasz Maćkała osiągnęli 3., 3. i 4. rezultat. Nasza dwójka liczyć się będzie w walce o medale. Zawody już w piątek.

Curling Jednak nie dokończyliśmy tej ostatniej partii, gdyż Japończycy od początku kontrolowali jej przebieg i nie było szans na cztery punkty dla Nowej Zelandii - mecz kończy się wynikiem 8:4. Jutro o 12:00 mecze o medale, czyli wielki finał Japonia - Norwegia oraz spotkanie o brąz Nowa Zelandia - Rosja

Hokej na lodzie - Zakończyły się pojedynki o złote medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie. Zarówno w rywalizacji dziewcząt jak i chłopców doszło do pogromów. Zieloni pokonali Czerwonych z Aleksem Mencem w składzie aż 10:4, a Żółte wygrały z Czarnymi Alicji Moty 6:1. Oznacza to, że mamy aż dwa srebrne medale!

Curling - Trzy punkty w partii numer siedem dla Norwegów i Rosjanie powiedzieli "pas" - 7:2 i to Norwegia jest pierwszym finalistą mixów na YOG 2020. W drugim półfinale Japonia o punkcik powięksa swoją przewagę i jest 8:4, ale tam Nowozelandczycy jeszcze walczą.

Łyżwiarstwo figurowe - Rywalizacja wśród solistek dobiegła końca. Na pierwszym miejscu uplasowała się Kseniia Sinitsyna z Rosji, której występ oceniono na 127.63 pkt. Zespół Rosjanki, Team Courage aktualnie zajmuje pierwsze miejsce posiadając łącznie 22 pkt. Do Lausanne Skating Arena powrócimy o 16:00 na rywalizację solistów. Wtedy też dowiemy się, która drużyna mieszana zdobędzie złoty medal.

Curling - Jeszcze walczą gracze z Antypodów. W partii numer sześć zdobywają dwa punkty i przy wynku 4:7 jeszcze tli się dla nich jakaś nadzieja. W drugim półfinale Norwegowie tracą jeden punkt ze swojej przewagi, ale nadal prowadzą z Rosją 4:2 - po dwa endy do końca.

Curling - Zdenerwowali się Japończycy na te śmiałe poczyniania Nowozelandczyków i postanowili notabene pozamiatać ten mecz. Cztery punkty dla Azjatów w partii numer pięć i w sumie już 7:2.

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami występy czterech solistek. Aktualnie na pierwszej pozycji Amerykanka Kate Wang, której występ oceniony został na 101.84 pkt. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych i jej Team Focus na ten moment razem z Teamem Courage mają po czternaście punktów.

Curling Po jednym punkcie w obu półfinałach, ale jakże inne znaczenie tego punktu w każdym z przypadków. Nowozelandczycy zbliżyli się do Japonii na 2:3, natomiast Rosjanie tracą kontakt z Norwegami i przegrywają już 1:4.

Curling - Umówili się czy co? Dwa razy po 3:1 na półmetku półfinałów - Japonia prowadzi z Nową Zelandią, a Norwegia z Rosją, ale jak pokazały ćwierćfinały, to jeszcze nic nie znaczy i możemmy mieć tutaj nadal sporo emocji

Łyżwiarstwo figurowe - Wracamy do Lausanne Skating Arena, gdzie rozpoczęła się właśnie rywalizacja solistek. Jako pierwsza zaprezentowała się reprezentantka Finlandii Nella Pelkonen, której występ oceniony został na 91.27 pkt. Finka należy do Teamu Determination, który aktualnie na drugiej pozycji z jedenastoma punktami.

Curling - W endach numer dwa w obu spotkaniach po dwa punkty. Japończycy wychodzą na prowadzenie 2:1 z Nową Zelandią, a Norwegowie 2:0 z Rosją.

Curling - Tylko jeden punkt w pierwszych endach meczów półfinałowych, a zdobyli go Nowozelandczycy, którzy prowadzą z Japonią 1:0. W meczu Rosja - Norwegia mamy 0:0.

Hokej na lodzie Za nami też rywalizacja o brązowe medale w obu turniejach - chłopców i dziewcząt. W tej drugiej rywalizacji zmierzyły się ze sobą Anna Kot w drużynie niebieskiej i Alicja Sowa w drużynie brązowej. Niebiescy triumfowali 6:4. Obecnie toczy się walka o złoto. W zmaganiach chłopców w drużynie czerwonej rywalizuje Aleks Menc, ale jego drużyna przegrywa 4:9 z Zielonymi. Słabo idzie też ekipie Czarnym u kobiet z Alicją Motą w składzie. Ta ekipa przegrywa 1:6 z Żółtymi.

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami rywalizacja par sportowych. Na pierwszej pozycji złoci medaliści Apollinariia Panfilova i Dmitry Rylov, którzy zaprezentowali przed publicznością fenomenalny program oceniony na 126.49 pkt. Rosjanie należą do Teamu Discovery, który aktualnie na drugim miejscu z dziesięcioma punktami. Na czele stawki ponownie Team Courage z czternastoma punktami. Chwila na czyszczenie lodowiska. Powrócimy z relacją o 14:30 kiedy na tafli pojawią się solistki.

Łyżwiarstwo szybkie - Za nami zmagania drużyn mieszanych w łyżwiarstwie szybkim i spieszymy z informacją, że mamy medal. Srebro razem z drużyną 16 zdobyła Daria Kopacz, która rywalizowała w swej ekipie obok Finki Laury Kivioji, Japończyka Motonagi Arito i Brytyjczykowi Theo Collinsowi.

Curling - Wracamy na curlingowe tory, gdzie przed nami półfinały turnieju mixów. Czy będzie tak samo emocjonująco, jak rano? Przed nami pojedynki Japonia - Nowa Zelandia oraz Rosja - Norwegia

Łyżwiarstwo figurowe - Na półmetku rywalizacji par sportowych prowadzenie obejmują Chińczycy Yuchen Wang i Yihang Huang z wynikiem 91.35 pkt reprezentujący Team Future. O jedną setną mniej posiadają Amerykanie Cate Fleming i Jedidah Isbell (91.34 pkt), którzy z kolei reprezentują Team Focus, który aktualnie na prowadzeniu z dziesięcioma punktami.

Łyżwiarstwo figurowe - Powracamy na taflę, gdzie rozpoczęła się rywalizacja par sportowych. Za nami pierwszy występ w wykonaniu duetu niemieckiego. Letizia Roscher i Luis Schuster ocenieni zostali na 78.24 pkt. Niemiecka para wchodzi w skład Teamu Hope, do którego należy również amerykański solista Liam Kapeikis, solistka z Francji Maia Mazzara oraz kanadyjski duet Miku Makita i Tyler Gunara. Na prowadzeniu wciąż Team Courage.

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami rywalizacja par tanecznych. Żaden duet nie zdołał pokonać Japończyków. Utana Yoshida i Shingo Nishiyama oraz ich Team Courage pozostają na pierwszej pozycji prowadząc ośmioma punktami. Aktualnie na drugiej pozycji Rosjanie Sofya Tyutyunina i Alexander Shustitskiy oraz ich Team Focus, którzy na swoim koncie mają siedem punktów. Obecnie trzeci najlepszy duet to Kanadyjczycy Natalie D'Alessandro i Bruce Waddel i Team Vision, którzy posiadają sześć punktów. Za niecały kwadrans powrócimy do dalszej rywalizacji drużynowej, gdzie na tafli zaprezentują się pary sportowe.

Curling - Jednak Japonia! Azjaci wygrywają 1:0 w dogrywce i cały mecz 5:4. W półfinałach o 14:00 zatem zobaczymy pojedynki Japonia - Nowa Zelandia i Rosja - Norwegia

Narciarstwo alpejskie - Złoto dla Finów i to w jakim stylu - wygrywają z Niemcami w wielkim finale 4:0. W małym finale remis 2:2, ale lepszy czas uzyskują Austraicy i to oni kończą zmagania z brązem.

Curling - Wow! Norwegowie prowadzili 5:0, potem przegrywali już 5:6 i .... wygrali ostatnią partię 3:0 i cały mecz z Włochami 8:6. Rosjanie przegrywali na dwa endy do końca ze Szwajcarią 3:5 i ... wygrali 7:5. Nowa Zelandia w miarę spokojnie pokonała Niemców 7:4. No i na koniec tru ... wisienka na torcie, czyli Kanada - Japonia 4:4 i dogrywka!

Łyżwiarstwo figurowe - Jesteśmy na półmetku rywalizacji par sportowych. Na prowadzeniu duet z Japonii Utana Yoshida i Shingo Nishiyama, którzy zdobyli 99.21 pkt. Tym samym Team Courage obejmuje prowadzenie. Podczas dzisiejszego dnia rywalizować będzie osiem drużyn. Skład każdej z nich jest mieszany. Team Courage to wspomniany duet japoński, a także Estońska solistka Arlet Levandi, Rosjanka Kseniia Sinitsyna oraz gruziński duet Alina Butaeva i Luka Berulava.

Narciarstwo alpejskie - I znamy rozstrzygnięcia półfinałów. Tutaj chyba małe niespodzianki, gdyż to Finowie i Niemcy wygrywają swoje półfinały po 3:1 i to oni zmierzą się w finale. O brąz powalczą Austria i Francja

Curling - Niewiarygodne są te ćwierćfinały! Co za zwroty akcji, co za emocje, co za mecze - dosłownie lód się pali! Włosi dokonują niemożliwego i już prowadzą 6:5 z Norwegią, Kanada wygrywa za dwa i wraca na prowadzenie 4:3 z Japonią, Rosja również za dwa i remisuje ze Szwajcarią 4:4, a Nowa Zelandia prowadzi 6:4 z Niemcami. Nic nie jest jasne przed ostatnimi endami.

Narciarstwo alpejskie - I znamy już czołową czwórkę turnieju drużynowego. Są to Niemcy (pokonali Szwajcarów lepszym łącznym czasem przy remisie 2:2), Austria (4:0 ze Szwecja), Francja (2:2 z USA) i Finlandia (3:1 z Norwegią). W półfinałach Niemcy zmierzą się z Austrią, a USA z Finlandią.

Biathlon - Koniec zmagań biathlonowych na YOG. Ostatnią konkurencję - sztafetę mieszaną - wygrywają Włochy przed Rosją (+43,7) i Francją (+1:28,6). Polacy kończą na 6. miejscu z 13 dobieranymi nabojami i stratą 2:37,1 do młodzieżowych mistrzów olimpijskich.

Curling - Co robią Włosi?!!! Od 0:5 do 5:5 i teraz to Norwegowie mają większy problem. W pozostałych meczach jest nie mniej ciekawie - Szwajcaria prowadzi 5:3 z Rosją, Nowa Zelandia 5:4 z Niemcami, a Japonia po przejęciu partii za da punkty 3:2 z Kanadą. Czas na ostatnie dwa endy

Łyżwiarstwo figurowe - Przenosimy się do Lausanne Skating Arena, gdzie już za moment rozpoczną się finały drużynowe. Na tafli jako pierwsze pojawią się pary taneczne, kolejno zaprezentują się pary sportowe, solistki oraz soliści. Trzy najlepsze drużyny staną na podium Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

Biathlon - Za nami ostatnie strzelanie. Na prowadzeniu utrzymują się Włosi przed Rosjanami i Francuzami. Norwegowie utrzymywali się przez większość biegu w czołówce, ale potem spadli na 5. lokatę. Polska na 6. miejscu z 13. dobieraniami! Oprócz nas z pierwszej 10-tki tylko liderujący Włosi i Ukraińcy nie mają karnej rundy.

Biathlon - Marcin Zawół nie zmienia naszej pozycji. 6. lokata i do kolejnych sztafet strata wynosi ponad minutę, bliska tego jest też przewaga nad 7. Ukrainą, wiec nasz złoty medalista przez większość swojej zmiany pobiegnie sam - to zawsze jest dość trudne zadanie.

Narciarstwo alpejskie - Za nami pojedynki w 1/8 finału drużynowych zmagań alpejczyków. Nie było wielkich sensacji i w ćwierćfinałach zobaczymy pary (startuje jedna dziewczynka i jeden chłopiec) ze Szwajcarii, Niemiec, Szwecji, Austrii, USA, Francji, Finlandii i Norwegii. Żaden z pojedynków nie zakończył się wynikiem 2:2, więc śmiało można powiedzieć, że drużyny te wygrały swoje pojedynki bez większych problemów.

Curling - Ależ to będą emocje! Wielkie emocje, cytując klasyka. Wielki comeback Włochów i przegrywają z Norwegami już tylko 4:5. Tak samo postępują Niemcy, którzy dogonoi Nową Zelandię i mamy 4:4. Rosjanie także przybliżyli się do półfinału, ale ciągle przegrywają 3:4 ze Szwajcarią, natomiast na prowadzenie wrócili Kanadyjczycy, prowadząc 2:1 z Japonią. Trzy endy do końca wszystkich spotkań

Biathlon - Fantastyczny start Jana Guńki. Przesuwamy się na 6. lokatę. Strata do dwóch kolejnych sztafet wynosi od 40 sekund do jednej minuty. Czy odrobi to nasz złoty medalista Marcin Zawół?

Biathlon - Mimo trzech dobierań Jana Guńki na jego drugim strzelaniu (mamy w sumie 11), znowu mamy awans. Polska jest już ósma, a strata zbliżyła się do granicy trzech minut. Nadal prowadzi Rosja przed Włochami i Norwegią. Te sztafety wyglądają tu zdecydowanie najlepiej.

Biathlon - Już jesteśmy w 10-tce! Jan Guńka utrzymał podobną stratę do czołówki, z jaką przejmował sztafetę, ale awansował. W tej chwili bilans naszej drużyny to 8 dobierań.

Biathlon - Zmieniamy na 11. miejscu ze stratą 3:13,8. Strata do pierwszej 10-tki wynosi 30 sekund. Będzie ciężko o dobry wynik...

Biathlon - Oj, znacznie wzrosła nasza strata do czołówki. Mimo, że Justyna Panterałka dobierała tylko dwukrotnie na drugim strzelaniu i nie mamy karnej rundy to lepszych jest 10 drużyn i strata do liderów wynosi już 2:53,7. Prowadzi Rosja przed Włochami i Norwegią.

Curling - Jesteśmy na półmetku meczów ćwierćfinałowych i robi się coraz ciekawiej! Odżyli lekko Włosi, któzy w końcu dobyli punkty i to od razu dwa, więc przegrywają ze Szwajcarami 2:5 i jeszcze tli się nadzieja na awans do czwórki. Do rywalli zbliżyli się również Niemcy, ale nadal to Nowa Zelandia prowadzi 4:2. Dwupunktowe prowadzenie odzyskali Szwajcarzy i oni są lepsi od Rosjan również w stosunku 4:2, natomiast swoje konto punktowe w końcu otworzyli Japończycy i w najbardziej wyrównanym meczu 14 finału remisują z Kanadą 1:1.

Narciarstwo alpejskie - Konczymy dziś zmagania alpejczyków, którzy na koniec powalczą o medale w zawodach drużyn mieszanych. Na starcie 16 ekip, które zmierzą się w klasycznej rywalizacji "drabinkowej", czyli przegrywający odpada. Niestety na starcie nie zobaczymy polskiej drużyny

Biathlon - Niezłe strzelanie Justyny Panterałki. Tylko jedno dobieranie na koncie Polki, co daje 0+6. To daje jednak dopiero 10. lokatę, ze stratą 1,5 minuty. Fajnie by było podgonić przed męskimi zmianami, bo te wyglądają na tych igrzyskach trochę mocniej od żeńskich i tam może być awans!

Biathlon - Nieźle Polka pobiegła ostatnią część swojej zmiany i odrobiła kilka sekund do czołówki. Daje to 11. miejsce ze stratą 1:09,8 do Rosjanki Mokhowej. Na drugim miejscu Bułgaria, trzecia lokata dla Norwegii.

Curling - Ależ demolka Norwegów na Włochach - jest już 5:0 po trzech partiach i chyba można powoli ogłaszać, że znamy pierwszego półfinalistę? Na dobrej drodze do czwórki nadal również są Nowo Zelandczycy, którzy wykorzystali przewagę ostatniego kamienia w partii numer trzy i powiększyli przewagę nad Niemcami do 4:1. Swoją przewagę roztrwonili natomiast Szwajcarzy i Rosjanie już z nimi remisują 2:2. Prawdziwą wojnę taktyczną mamy natomiast w ostatnim spotkaniu, gdzie ponownie wyzerowany end i nadal Kanda prowadzi z Japonią 1:0.

Biathlon - Oj, uchroniła się Polka przed karną rundą, ale trzy dobierane naboje dały kolejną stratę. Na ten moment nasza drużyna z ponad minutą straty na 12. miejscu!

Biathlon - Pierwsze strzelanie za zawodniczkami. Klaudia Topór na 9. miejscu z dwoma dobieraniami. Prowadzi Norwegia przed Bułgarią i Włochami.

Curling - Odrobili część strt Niemcy, wygrywając drugą partię 1:0 i zmniejszając przewagę rywali do wyniku 1:3. Teraz gorzej przedstawia się sytuacja Włochów, którzy z Norwegami przegrywają już 0:3 i wydaje się, że ta wczorajsza porażka z Czechami w ostatnim meczu fazy grupowej, to nie był tylko mały wypadek przy pracy. Swoją przewagę powiększyli również Szwajcarzy, którzy prowadzą z Rosjanami 2:0, a w meczu Kanada - Japonia partia na zero i wciąż 1:0 dla zespołu z Ameryki

Biathlon - Wczorajsze złoto w biegu sprinterskim Marcina Zawóła rozpaliło nasze nadzieje na kolejny świetny wynik. Przed nami rywalizacja sztafet mieszanych. Na starcie 25 drużyn. Polskę reprezentują Klaudia Topór, Justyna Panterałka, Jan Guńka i Marcin Zawół. Trzymamy kciukI!

Curling - Pierwsze partie za nami i w najlepszej sytuacji jest drużyna z Nowej Zelandii, która zdobyła aż trzy oczka i prowadzi z Niemcami już 3:0. W pozostałych spotkaniach po jednym punkcie dla Kanadyjczyków, Szwajcarów oraz Norwegów.

Curling - Witamy, witamy! Rozpoczynamy kolejny dzień relacji z YOG 2020. A zaczynamy od tego co tygrysy lubią najbardziej i nie chodzi nam wcale o same mecze curlingowe, ale o wkroczenie w fazę pucharową. Już o 10:00 rozpoczną się ćwierćfinały turnieju mixów, a pary przedstawiają się następująco: Kanada - Japonia, Nowa Zelandia - Niemcy, Rosja - Szwajcaria i Norwegia - Włochy.

Naszą relację rozpoczniemy około godziny 10:00

Kamil Karczmarek

Pasjonat sportu, a przede wszystkim igrzysk olimpijskich. Na portalu zajmuję się każdą odmianą kolarstwa, a także narciarstwem dowolnym, snowboardem, piłką ręczną i hokejem na lodzie.