Lozanna 2020 - Narciarstwo alpejskie: Szwedzi najlepsi w slalomie

• Data publikacji: 14.01.2020, 16:30

Slalom był ostatnią indywidualną konkurencją narciarstwa alpejskiego na Zimowych Igrzyskach Młodzieży w Les Diablerets. Złote medale zdobyli Szwedzi Emma Sahlin i Adam Hofstedt. Bartłomiej Sanetra zajął 18. miejsce.

Liderką po pierwszym przejeździe slalomu dziewcząt była Lena Volken. Szwajcarka miała tylko 23 setne przewagi nad Emmą Sahlin. Trzecia była kolejna ze Szwedek Hanna Aronsson Elfman ze stratą 25 setnych. Jedyna reprezentantka Polski, Gabriela Hopek nie ukończyła przejazdu. W drugiej części doszło na zmiany na pierwszej pozycji. Emma Sahlin odrobiła z nawiązką stratę do Leny Volken. Reprezentantka gospodarzy zajęła 2. miejsce ze stratą 18 setnych. Podium uzupełniła Lara Klein ze stratą 43 setnych. Niemka awansowała z 5. miejsca.

Szwedzi zdobyli złoto także w rywalizacji chłopców. Adam Hofstedt wyraźnie prowadził już po pierwszym przejeździe. Ostatecznie reprezentant Szwecji wygrał z przewagą sekundy i 32 setnych. Srebrny medal zdobył Luc Roduit, który był na półmetku czwarty. Trzecie miejsce zajął drugi po pierwszym przejeździe Edoardo Saracco. Włoch wyprzedził dziesiątą część sekundy Oskara Gillberga. Triumfator slalomu giganta, Philip Hoffmann był na półmetku trzeci, ale potem wypadł z trasy. Bartłomiej Sanetra po pierwszej części zmagań był 26., ale awansował na 18. miejsce.