Tenis - WTA Adelaide: koniec przygody dla Rosolskiej i Collins

• Data publikacji: 14.01.2020, 13:37

Alicja Rosolska i Amerykanka Danielle Rose Collins przegrały w pierwszej rundzie debla, w turnieju WTA w australijskim Adelaide, z chińsko-amerykańską parą Xu Yi-Fan/Nicole Melichar - 5:7, 1:6.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, a żadna z par nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi. Gdy to się, którejś z nich udało, to odpowiedź rywalek była jednak natychmiastowa. Dopiero końcówka przyniosła rozstrzygnięcie i zwycięstwo Chinki i Amerykanki - 7:5.

Druga partia była już popisem gry w wykonaniu Melichar i Yi-Fan. Panie rozprawiły się z Alą i Danielle w 26 minut, dając im ugrać zaledwie jednego gema. To oznaczało porażkę polsko-amerykańskiego debla i odpadnięcie z dalszej rywalizacji.