Sarah Roy najlepsza na trzecim etapie Energy Women's Tour

• Data publikacji: 15.06.2018, 16:27

Australijka Sarah Roy wygrała trzeci etap kobiecego wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii. Liderką pozostała Amerykanka Coryn Rivera.

Na trasie etapu z Atherstone do Royal Leamington Spa o długości 151 kilometrów znalazły się dwie premie górskie. Zawodniczki specjalizujące się w jeździe po górach chciały wykorzystać podjazdy do zgubienia sprinterek. Atakowała m.in. Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing). Jednak ostatecznie doszło do sprinterskiej rozgrywki. Po zwycięstwo sięgnęła Australijka Sarah Roy. Kolarka grupy Mitchelton Scott wyprzedziła Giorgię Bronzini (Włochy, Cylance Pro Cycling) i Marianne Vos (Holandia, WaowDeals Pro Cycling).

W dużej grupie, która straciła do zwyciężczyni 2 sekundy znalazły się dwie reprezentantki Polski. Katarzyna Pawłowska (Team Virtu) zajęła 13. pozycję, a Katarzyna Niewiadoma była 28. Anna Plichta (Boels Dolmans Team) ze stratą 8 i pół minuty zajęła 86. miejsce. Liderką pozostała Coryn Rivera (Stany Zjednoczone, Team Sunweb). Druga ze stratą 16 sekund jest Marianne Vos, a trzecia ze stratą 20 sekund Danielle Rowe. Niewiadoma traci 45 sekund i jest 21. Pawłowska zajmuje 27. miejsce, a Plichta jest 81.