Lozanna 2020 - YOG: dzień 5. [ZAPIS LIVE]

Lozanna 2020 - YOG: dzień 5. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 14.01.2020, 18:06

Przed nami piąty dzień zmagań polskich sportowców na Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (YOG) w Lozannie. Nadal czekamy na pierwszy medal i być może doczekamy się go w alpejskim slalomie, gdzie wystartują Gabriela Hopek i Bartłomiej Santera. Do sprinterskiej rywalizacji przystąpią biathlonistki oraz biathloniści, a curlingowa drużyna powalczy o awans do fazy pucharowej w "świętej wojnie" z Rosją. Serdecznie zapraszamy na naszą koleją relację ze szwajcarskich aren. 

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

No to kończymy kolejny dzień relacji z Lozanny - dzień wyjątkowy bo okraszony pierwszym medalem dla Polski i to od razu medalem złotym. Zbliżamy się do półmetka YOG 2020, ale na pewno nie oznacza to, że zwalniamy! Wręcz przeciwnie. Widzimy się już jutro rano. Dobrego wieczoru i spokojnej nocy!

Curling - Znamy zatem pary ćwierćfinałowe, które już jutro o 10:00 powalczą o półfinały. Przedstawiają się one tak: Kanada - Japonia, Nowa Zelandia - Niemcy, Szwajcaria - Rosja i Włochy - Norwegia. Zwycięzcy z pierwszych dwóch par utworzą pierwszy półfinał, a zwycięzcy z dwóch ostatnich par spotkają się w półfinale numer dwa. Walka o awans do finału także już jutro o godzinie 14:00

Curling - No i Niemcy wykorzystali przewagę ostatniego kamienia. Nie bawili się nawet w jakieś zerowanie partii czy zachowawcze 1:0. Wygrali ostatnią partię 2;0 i cały mecz 8:6, meldując się w najlepszej ósemce turnieju mixów.

Curling - Co za wymiana ciosów w wykonaniu Niemców i Węgrów. Kolejny comeback Madziarów i przed ostatnią partią mamy 6:6! Ale to Niemcy przystąpią do niej z handicapem ostatniego zagrania, więc ciągle to oni są bliżej fazy pucharowej. Pozostałe mecze zakończyły się po siódmych endach - Chińczycy przegrali z Danią 3:9, a Czesi na pożegnianie z turniejem pokonali Włochów 6:1. Dla zawodników z Półwyspu Apenińskiego to jednak żadna tragedia, gdyż i tak wygrali zmagania w grupie D.

Curling - Mocna odpowiedź Niemców, którzy wywalczyli dwa oczka w partii numer sześć i prowadząc 6:4 znowu są bardzo blisko ćwierćfinału. Z walki o niego wypisali się natomiast Chińczycy, oddając partię Duńczykom w stosunku 0:4 i w całym meczu jest 2:9. Czesi z Włochami na 1:0, więc chyba i tutaj jest po meczu, gdyż wynik brzmi 6:1. Natomiast oficjalnie po meczu jest w spotkaniu Szwajcarów z Brazylią. Co prawda Kanarki wygrały szóstą partię, ale przed dwoma ostatnimi przegrywali 2:10 i podziękowali za dalszą grę. Szwajcaria wygrywa więc grupę B z kompletem zwycięstw.

Curling - Już wydawało się, że Niemcy witają się z gąską, już myślą, jak jutro pokonać Nową Zelandię, a tu cyk ... i trzy punkciki dla Węgrów w partii numer pięć i mamy remis 4:4, czyli walka o ćwierćfinał zaczyna się od nowa. No może nie aż w takim stopniu, jak przed meczami, gdyż chyba ostatecznie wypadają z niej Chńczycy, którzy przegrywają z Duńczykami już 2:5. Co w dwóch pozostałych meczach? Szwajcarzy nadal wyżywają się nad Brazylią, prowadząc już 10:1, a Włosi zdobyli swój pierwszy punkt i przegrywają z Czechami 1:5. Do końca wszystkich meczów pozostały po trzy endy

Curling - FENOMENALNY end w wykonaniu Szwajcarów. Helweci wygrywają 5:0 i prowadzą z Brazylią już 8:1, więc można spodziewać się, że ten mecz zakończy się przed czasem. Coraz bliżej fazy pucharowej są Niemcy, którzy wygrali kolejną partię i prowadzą z Węgrami 4:1. Chińczycy zbliżyli się do Duńczyków i przegrywają juz tylko 2:3, natomiast Czesi dokładają kolejny punkcik i rozbijają Włochów już 5:0

Curling - Wyraźnie nieskoncentrowani do tego ostatniego meczu przystąpili Włosi, gdyż przegrywają z Czechami już 4:0. Coraz bliżej ćweirćfinału Niemcy, którzy prowadzą 3:1 z Węgrami. W pozostałych meczach grupy B również 3:1 - Szwajcaria prowadzi z Brazylią, a Duńczycy z Chinami.

Curling - Chińczycy chyba bez wiary w awans i wykorzystują to Duńczycy, którzy prowadzą z nimi 3:0. Bardzo ważne dwa punkty także dla Niemców, aktualnie prowadzących z Węgrami 2:1. Szwajcarzy spokojnie odskakują Brazylijczykom, prowadząc 3:0, a w meczu Włochy - Czechy wyzerowana partia i nadal 3:0 dla tych drugich.

Curling - Bardzo dobry pierwszy end dla Czechów, którzy niespodziewanie prowadzą z Włochami aż 3:0. W grupie B w każdym meczu po jednym oczku - Węgrzy prowadzą z Niemcami, Szwajcaria z Brazylią, a Dania z Chinami po 1:0.

Curling - Na koniec 5. dnia zmagań w Lozannie wracamy na curlingowe tory, gdzie przed nami ostatnia sesja mixów. Czeka na nas ostatni pojedynek w grupie D, w którym Włosi zmierzą się z Czechami i będzie to już mecz "towarzyski", gdyż ci pierwsi na pewno wygrają grupę, a drudzy już dziś zakończą zmagania. Dużo ciekawiej będzie w grupie B. Tu Szwajcaria zagra z Brazylią i to będzie mecz o najniejszym ciężarze gatunkowym, gdyż Szwajcarzy (4-0) już zapewnili sobie pierwsze miejsce w stawce, a Brazylijczycy (0-4) na pewno zajmą ostatnie miejsce. W pozostałych dwóch meczach Niemcy (3-1) zagrają z Węgrami (2-2) oraz Chińczycy (2-2) z Dunczykami (1-3). Kto ma największe szanse na 2. miejsce w grupie? Raczej Niemcy, którym wystarczy wygrana z Węgrami. Węgrzy awansują do 1/4, jeśli wygrają z Niemcami co najmniej dwoma punktami, lub jednym, ale więcej niż 7:6. W najgorszej sytuacji są Chińczycy, którzy muszą wygrać z Danią i liczyć, że Węgrzy pokonają Niemców jednym punktem, ale niżej niż 7:6, czyli 6:5, 5:4, 4:3 itd. Będzie ciekawie!

Obecnie na arenach Lozanny mamy przerwę w rywalizacji. Powrócimy do Szwajcarii przed 18

Curling - Zakończyła się kolejna sesja turnieju drużyn mieszanych. W grupie C uzyskano następujące wyniki: Turcja - Słowenia 4:2, Norwegia - Francja 11:6, Wielka Brytania - Nowa Zelandia 9:7. W grupie D natomiast Szwecja wygrała z USA 8:3. Ostatnia kolejka o 18:00. Wtedy poznamy zestawienie ćwierćfinałów.

Narciarstwo alpejskie - Ostateczne wyniki: 1. Adam Hofstedt (Szwecja), 2. Luc Roduit (Szwajcaria), 3. Edoardo Saracco (Włochy). Bartłomiej Sanetra ostatecznie awansował do czołowej dwudziestki, zajął miejsce 18.

Narciarstwo alpejskie - Ostatecznie Szwed Adam Hofstedt wygrywa slalom mężczyzn!

Narciarstwo alpejskie - Szwajcar Luc Roduit na prowadzeniu.

Narciarstwo alpejskie - Przed nami czołowa dziesiątka. Prowadzi Włoch Marco Abbruzzese.

Narciarstwo alpejskie - Połowa pierwszej trzydziestki już na mecie. na prowadzeniu Loius Latulippe z Kanady. Bartłomiej Sanetra jest ósmy.

Narciarstwo alpejskie - Sanetra z czasem 1:20.99 jest na razie trzeci po przejeździe siedmiu zawodników. Szanse na awans do czołowej dwudziestki raczej niewielkie.

Narciarstwo alpejskie - Już za kilka minut drugi przejazd slalomu chłopców. jako piąty pojedzie Bartłomiej Sanetra.

Biathlon - Dzisiejszą rywalizację zdominowały Rosjanki. Złoto dla Aleny Mokhowej, srebro wędruje do Anastasii Zenovej, brąz dla Austriaczki Anny Andexer. Z Polek najlepiej spisała się 10. Klaudia Topór. Na 58. miejscu rywalizację kończy Justyna Panterałka, 61. miejsce dla Anny Nędzy-Kubiniec.

Biathlon - Justyna Panterałka na drugim strzelaniu dwa razy spudłowała, co w tej chwili dało jej dopiero 60. pozycję po strzelaniu i 51. lokatę na mecie. Rywalizacja zbliża się do końca. Za chwilę podamy oficjalne wyniki.

Hokej na lodzie - Mamy Polaka w finale turnieju chłopców. Czerwoni z Aleksem Mencem wygrywają z Brązowymi 9:7. Anna Kot z Niebieskimi przegrała z drużyną Żółtych 5:7. Tak więc w finale mężczyzn Czerwoni (Aleks Mencel) kontra Czarni, o trzecie miejsce zagrają Niebiescy i Brązowi. U dziewcząt w finale zobaczymy Czarne z Alicją Motą w walce z Czarnymi. O najniższe podium powalczą Brązowe (Alicja Sowa) i Niebieskie (Anna Kot). MAMY WIĘC UDZIAŁ W TRZECH MEDALACH! Mecze medalowe jutro.

Biathlon - Anna Nędza-Kubiniec na mecie - w tej chwili 36. lokata. Justyna Panterałka podczas pierwszej wizyty na strzelnicy spudłowała tylko raz. Niedawno Polka była na drugim strzelaniu, ale jeszcze nie znamy jej wyniku.

Narciarstwo alpejskie - I wszystko jasne! Młodzieżową mistrzynią olimpijską w slalomie zostaje Szwedka Emma Sahlin (1:29.82). Srebro dla liderki po 1. przejeździe, czyli Leny Volken ze Szwajcarii. Zawodniczka gospodyń nie wytrzymała presji i na ostatnich metrach popełniła błąd, który pozbawił ją złotego medalu - ostatecznie przegrała ze Szwedką o 0.18 sek. Brązowy krążek dla Niemki Lary Klein (+0.43). Teraz do rywalizacji przystępują najsłabsze zawodniczki 1. przejazdu i w klasyfikacji nic już się nie zmieni.

Biathlon - No cóż, nie wygląda to dobrze w przypadku Anny Nędzy-Kubiniec. Polka zalicza na strzelnicy kolejne trzy niecelne strzały i z 6 zajmuje dopiero 45. miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Z trasy wypadła 4. po pierwszym przejeździe Austriaczka Amanda Salzgeber - złota medalistka YOG w kombinacji. Laurę Klein zmieniła na prowadzeniu Szwedka Emma Sahlin, która tym samym zapewniła sobie medal. Do zakończenia rywalizacji pozostały już tylko 2 alpejki z czołówki.

Bobsleje - W St. Moritz odbyły się treningi bobsleistów. W dwóch seriach Oskar Langowski w gronie 18 "monobobistów" zajmował 14. i 13. miejsce.

Narciarstwo alpejskie - I Finka spada z podium. Na górze pozostało 5 zawodniczek z czołówki, a aktualnie na czołowych pozycjach Niemka Lara Klein, Szwedka Wilma Maklund i reprezentantka Andory Carla Mijares Ruf.

Narciarstwo alpejskie - Najlepszy czas 2. przejazdu (44.47) uzyskuje Finka Rosa Pohjolainen i to ona obejmuje prowadzenie z rezultatem 1:30.92. Srebrna medalistka ze slalomu giganta czeka teraz, co zrobi 10 zawodniczek, które były najszybsze dziś rano w 1. przejeździe slalomu.

Biathlon - Na razie słabo wypada Anna Nędza-Kubiniec, która na pierwszym strzelaniu spudłowała trzykrotnie i jest dopiero 38. Klaudia Topór spadła już na mecie na 6. lokatę w gronie 26 zawodniczek.

Hokej na lodzie - Czerwoni wychodzą na dwubramkowe prowadzenie 7:5. Żólte prowadzą z Niebieskimi 5:1. Zbliżamy się ku końcowi obu meczów.

Narciarstwo alpejskie - Zmiany w czołówce klasyfikacji. Aktualnie na prowadzeniu Austriaczka Maria Niederndorfer (1:32.16) przed Amerykanką Nicolą Rountree-Williams. Francuzka Dahon spadła na 3. lokatę.

Narciarstwo alpejskie - Z trasy slalomu przed chwilą wypadła Amelie Klopfenstein, która we wszystkich poprzednich konkurencjach alpejskich w Lozannie stała na podium. Szwajcarka zdobyła dotychczas dwa złota i brąz, ale nie powiększy już medalowego dorobku. Po przejazdach 10. zawodniczek na prowadzeniu Francuzka Alizee Dahon.

Biathlon - Straciła jeszcze na ostatniej rundzie biegowej Klaudia Topór. 34,3 sekundy za Niemką przybiega Polka. Na mecie 9. zawodniczek.

Hokej na lodzie - W meczu chłopców mamy remis - Brązowi i Czerwoni mają na koncie po cztery bramki. U dziewcząt prowadzą Żółte 2:0. Pierwsze tercje za nami.

Biathlon - Bardzo dobry start Klaudii Topór! Polka na pierwszym strzelaniu była bezbłędna, na drugim miała jedno pudło i na razie traci do Niemki Johanny Puff 17 sekund.

Narciarstwo alpejskie - 47 młodych alpejek przystąpi za chwilę do drugich przejazdów w slalomie. W rywalizacji zabraknie niestety reprezentantki Polski Gabrieli Hopek, która wypadła z trasy w pierwszym przejeździe .

Biathlon - Po emocjach związanych ze złotym medalem Marcina Zawoła w biegu mężczyzn, pora na start kobiet. Czy Klaudia Topór (numer 6), Anna Nędza-Kubiniec (numer 52) i Justyna Panterałka (numer 72) nawiążą do sukcesów swojego kolegi z reprezentacji? Zobaczymy!

Hokej na lodzie - Rozpoczynamy drugie starcia półfinałowe. Wśród chłopców Czerwoni z Aleksem Mencem w składzie zagrają z Brązowymi, wśród dziewcząt Niebieskie z Anną Kot staną na przeciwko Żółtych.

Saneczkarstwo - Na torze w St. Moritz odbyły się treningi saneczkarzy. Nasza dwójka dziewcząt Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska uzyskały 11. 8. i 5. wynik w trzech seriach. Słabiej jeździł Marcin Kiełbasa - był 25. i dwa razy 14.

Hokej na lodzie - Drużyna Czarnych wygrywa 11:7!Alicja Mota i jej koleżanki zagrają o złoto. Alicja Sowa zaś z brązowymi stanie jutro do walki o medale brązowe. W meczu półfinałowym chłopców Zieloni wygrali z Czarnymi 7:3 i zagrają w finale.

Hokej na lodzie - Dwie tercje za nami. Czarne prowadzą z Brązowymi 9:6. Alicja Mota bliska finału!

Hokej na lodzie - Zacięte spotkanie dziewcząt. Brązowe prowadzą z Czarnymi 5:4. W meczu chłopców Czarni prowadzą z Zielonymi 2:1.

Curling - Niestety przykre mamy informacje z Champery Curling Arena. Polacy w siódmym endzie zmniejszyli straty do Rosjan, kolejna partia została wyzerowana i to przeciwnicy zwyciężyli 5:2. Na kolejne zmagania curlerów zapraszamy na godzinę 14:00.

Skialpinizm - Długo nie było oficjalnych wyników, ale w końcu są i możemy Wam je podać. Sztafetę mieszaną wygrali gospodarze Igrzysk - Szwajcarzy, którzy zwyciężyli z czasem 35,07. Na drugim miejscu uplasowali się Francuzi, a na trzecim Hiszpanie.

Narciarstwo alpejskie - Koniec pierwszego przejazdu. Ukończyło go 53 zawodników. W czołowej trójce Hofestedt przed Saracco i Hoffmannem. Bartłomiej Sanetra jest 26. Drugi przejazd o 15:00.

Hokej na lodzie - W meczu dziewcząt już cztery bramki. Po dwie mają na koncie Brązowe i Czarne. U chłopców bezbramkowo.

Hokej na lodzie - W samo południe rozegrane zostaną dwa półfinały turnieju drużyn mieszanych 3x3. Wśród chłopców zagrają Czarni z Zielonymi, a wśród dziewcząt Czarne z Alicją Motą w składzie z Brązowymi, w których gra druga z Polek - Alicja Sowa? Która z naszych hokeistek zapewni sobie co najmniej srebro? Przekonamy się przed 13.

Biathlon - Marcin Zawół złotym medalistą YOG, ale inni Polacy też nie zaliczyli złego występu. 13. miejsce Jana Guńki i 15. Konrada Badacza podczas sprincie w Lozannie!

Narciarstwo alpejskie - Bartłomiej Sanetra z czasem 39.65 na razie na 26. pozycji. Niezły start Polaka.

Curling - Dosłownie przed chwilą curlerzy z Łotwy i Estonii poddali swoje pojedynki, więc ze zwycięstwa cieszyć się mogą Japończycy i Kanadyjczycy. Na placu boju pozostały więc zespoły Rosji i Polski.

Curling - Wciąż trwają jednak pozostałe spotkania. Dla nas najważniejszy jest pojedynek Polaków z Rosjanami. Niestety nie wygląda to dobrze. Piąty end został wyzerowany, a w szóstym to kamień przeciwników był najbliżej środka i Rosjanie prowadzą już 5:1. Kanadyjczycy wygrywają z Estonią 10:2, a Japończycy 9:4 z Łotwą.

Curling - Na szóstym endzie zakończył się pojedynek Hiszpanii z Koreą Południową. Curlerzy z Półwyspu Iberyjskiego zdecydowali się poddać dwa kolejne endy i przegrali 2:10.

Biathlon - BĘDZIE ZŁOTO! Rosjanin przegrał z Polakiem! Marcin Zawół pierwszym polskim medalistą w Lozannie!

Biathlon - Jeszcze nie cieszmy się ze złota. Co prawda Norweg Vegard Thon miał nad naszym zawodnikiem po ostatnim strzelaniu 2,3 sekundy przewagi, a stracił na mecie 18 sekund, ale jest jeszcze Rosjanin Denis Irodov, który ma przewagi 6,6 sekundy. Jak on sobie poradzi na ostatnim odcinku trasy?

Narciarstwo alpejskie - Pierwsza trzydziestka ma za sobą pierwszy przejazd slalomu. W czołowej trójce Hofestedt przed Saracco i Hoffmannem. Tu się raczej nic nie zmieni. Czekamy na przejazd Bartłomieja Sanetry z numerem 43.

Biathlon - Drugie strzelanie Konrada Badacza przyniosło dwa pudła. W sumie ma on na koncie trzy i jest 8. Może to być lokata gdzieś w okolicach Jana Guńki.

Biathlon - Świetny też początek Konrada Badacza, który na pierwszym strzelaniu spudłował tylko jeden raz i jest 11. Na mecie nadal prowadzi Zawół, na 9. lokacie plasuje się w tej chwili Jan Guńka. Złoto coraz bliżej!

Narciarstwo alpejskie - Zmiana w czołowej trójce. Edoardo Saracco z Włoch z czasem 36.81 wskakuje na drugą pozycję. Prowadzi Hofestedt, trzeci jest Hoffmann. 25 zawodników na mecie, aż 8 nie ukończyło konkurencji.

Curling - Zakończył się piąty end w spotkaniach Korei Południowej z Hiszpanią oraz Łotwy z Japonią. Chwilę radości mają młodzi curlerzy z Półwyspu Iberyjskiego, bowiem zdobyli swój pierwszy punkt w tej konfrontacji. Łotysze z kolei zmniejszyli swoje straty do zawodników z Kraju Kwitnącej Wiśni i przegrywają teraz 4:7.

Biathlon - Prowadzi Marcin Zawół! Jest bardzo duża szansa na złoto, bo Polak ma 21,3 sekundy przewagi nad Campbellem Wrightem z Australii! Na mecie 46 zawodników!

Narciarstwo alpejskie - Na trzecie miejsce wskoczył Luc Roduit ze Szwajcarii. czterech alpejczyków nie ukończyło przejazdu.

Biathlon - Cztery strzały celne Marcina Zawoła na drugim strzelaniu, tylko jedno pudło! Polak prowadzi! Jest szansa na medal!

Narciarstwo alpejskie - Ośmiu zawodników już na mecie. Prowadzi nadal Hofestedt przed Austriakiem Philipem Hoffmannem i Francuzem Baptiste Sambuisem.

Curling - Czwarte endy za nami. Niestety biało - czerwoni przegrali tym razem aż za 2 punkty i w całym meczu przegrywają już 1:4. Ku końcowi zbliża się już chyba pojedynek Korei z Hiszpanią. Koreańczycy wygrywają już 10:0 i tylko kataklizm mógłby im odebrać zwycięstwo. W innych spotkaniach Kanadyjczycy prowadzą z Estonią 7:1, a Japończycy ogrywają 7:2 Łotyszy.

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczyna si pierwszy przejazd slalomu chłopców. Bartłomiej Sanetra pojedzie z numerem 43. Na raze na prowadzeniu Adam Hofstedt ze Szwecji.

Biathlon - Kapitalna sprawa! Marcin Zawół prowadzi po pierwszym strzelaniu! Polak był bezbłędny i na tym etapie rywalizacji wyprzedza Ukraińca Stepana Kinasha! Będzie gorąco przed drugą próbą!

Skialpinizm - Za kilka chwil powinna się rozpocząć sztafeta mieszana w ramach skialpinizmu. Na starcie mamy 11 drużyn - 8 zespołów narodowych i trzy mieszane: Europę i dwie światowe. Jest to ostatnia konkurencja, w której zostaną rozdane medale w skialpinizmie.

Biathlon - Jan Guńka już na mecie. Polak z czterema pudłami jest na 4. miejscu ze stratą 20,6 sekundy do prowadzącego Włocha Marco Barale. Na trasę wybiegł już Marcin Zawół!

Curling - Polacy wygrywają trzeci end 1:0 i jest już tylko 2:1 dla Rosji. W takim samym stosunku, co Polacy, end wygrali również Estończycy, ale oni minimalnie zmniejszyli swoje straty do Kanady. Jest 6:1 dla Kraju Klonowego Liścia. W innych spotkaniach Koreańczycy wygrywają 6:0 z Hiszpanią, a Łotwa przegrywa z Japonią 2:4.

Biathlon Niestety dużo słabsze drugie strzelanie Jana Guńki. Polak nie trafił do tarczy trzykrotnie i raczej nie ma szans na powtórzenie bardzo dobrego wyniku z biegu indywidualnego.

Biathlon Jan Guńka z jednym pudłem na pierwszym strzelaniu, ale Polak biegnie bardzo dobrze i na tym etapie rywalizacji traci tylko 7,6 sekundy do Ukraińca Kinasha.

Narciarstwo alpejskie Gabriela Hopek nie ukończyła pierwszego przejazdu i nie będzie sklasyfikowana. Tak więc na czele Szwajcarka Lena Volken, na drugim miejscu ze stratą 0.03 sek Szwedka Emma Sahlin, a trzecia kolejna Szwedka Hanna Aronsson-Elfman ze stratą 0.27 sek. Drugi przejazd zaplanowano na 13:45. O 11:00 pierwszy przejazd slalomu mężczyzn.

Curling - Rosjanie wygrywają drugi end 2:0 i prowadzą 2:0. Kanada gromi Estonię 6:0, a Korea prowadzi z Hiszpanią 3:0.

Biathlon Dziś trzeci dzień rywalizacji biathlonowej na YOG. Pora na sprinty. Zaczynamy od mężczyzn, w których reprezentować nas będą Jan Guńka (numer 13), Marcin Zawół (numer 52) i Konrad Badacz (numer 81).

Narciarstwo alpejskie Tak jak przypuszczaliśmy w czołówce pierwszego przejazdu slalomu nic się nie zmienia.

Curling - Pierwszy end w meczu Polaków z Rosją wyzerowany.

CurlingRozpoczyna się mecz Polaków z Rosją. Nasza drużyna nie ma już szans na ćwierćfinał, jednak walczy o jak najwyższą pozycję w grupie A. Grają też Korea z Hiszpanią, Kanada z Estonią i Łotwa z Japonią.

Narciarstwo alpejskie - Końcówka pierwszej trzydziestki ma duże kłopoty z pokonaniem trudnej trasy slalomu. Sześć zawodniczek wypadło już z trasy, a te które dojeżdżają do mety tracą sporo do czołowej trójki. Wydaje się, że kolejność przed drugim przejazdem raczej się już nie zmieni. Na czele Szwajcarka Lena Volken, na drugim miejscu ze stratą 0.03 sek Szwedka Emma Sahlin, a trzecia kolejna Szwedka Hanna Aronsson-Elfman ze stratą 0.27 sek. Czekamy teraz na przejazd Polki, Gabrieli Hopek, to za około 25 minut.

Narciarstwo alpejskie - Pierwsza dwudziestka zawodniczek za nami. Volken przed Sahlin i Arnosson-Elfman.

Narciarstwo alpejskie - Zmiana na pozycji liderki - obecnie na prowadzeniu reprezentantka gospodarzy Lena Volken z czasem 45.22.

Narciarstwo alpejskie - Wciąż trzy Szwedki na prowadzeniu.

Narciarstwo alpejskie - Trzy Szwedki na czele. Sahlin przed Hanną Arnosson-Elfman oraz Wilmą Marklund.

Narciarstwo alpejskie - Emma Sahlin ze Szwecji na razie na prowadzeniu z czasem 45.25

Narciarstwo alpejskie - Na początek dnia pierwszy przejazd slalomu dziewcząt. Z numerem 55. zobaczymy Gabrielę Hopek, faworytki pojadą jednak na początku.

Witamy w relacji z kolejnego dnia igrzysk młodzieżowych w Lozannie. Pozostaniemy z Wami do wieczora i będzie się działo wiele ciekawego. Zapraszamy!

Naszą relację rozpoczniemy o 9:30

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.