Lozanna 2020 - Narciarstwo alpejskie: Austriak triumfuje w slalomie gigancie

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 13.01.2020, 16:15

W finałowym zjeździe slalomu najlepszy okazał się Austriak Philip Hoffmann, który wyprzedził reprezentantów Szwajcarii - Sandro Zurbruegga i Luca Roduita. Jedyny Polak w stawce - Bartłomiej Sanetra zajął 18. miejsce.

Hoffmann z roli faworyta spisywał się znakomicie od samego początku. W pierwszym zjeździe również nie miał sobie równych, wyprzedzając Szweda Adama Hofstedta i Słoweńca Martina Krizaja. Pozostali medaliści uplasowali się wtedy pod koniec pierwszej dziesiątki. Polak zajmował wówczas 26. pozycję.

W finale Austriak wygrał ze Szwajcarami o około 2.5 sekundy. Sandro Zurbruegg wyprzedził kolegę z reprezentacji o zaledwie 4 setne sekundy. Polak stracił do zwycięzcy 5 sekund i 54 setne sekundy.