Lozanna 2020 - YOG: dzień 4. [ZAPIS LIVE]
© WCF

Lozanna 2020 - YOG: dzień 4. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Rafał Walter
  • Data publikacji: 13.01.2020, 17:18

Trzeci dzień III Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie nie przyniósł nam radości w postaci medalu. Może początek tygodnia będzie pod tym względem lepszy? Nasi reprezentanci będą rywalizować w łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie alpejskim, hokeju na lodzie oraz curlingu. Zapraszamy na godzinę 10, kiedy to rozpoczniemy naszą relację!

 

Program dnia

Starty Polaków

Relacja na żywo

Kończymy naszą relację z czwartego dnia igrzysk. Jutro kolejne wielkie emocje - ostatni mecz curlerów, półfinały hokeja, dwa slalomy i biathlonowe sprinty. Zapraszamy. Startujemy o 9:30. Dobrej nocy

Hokej na lodzie No to wszystko jasne. Brązowe wygrywają z Żółtymi 10:6, Czarne pokonują Zielone 9:4. W półfinałach zagrają Czarne (Alicja Mota) z Brązowymi (Alicja Sowa), a Żółte z Niebieskimi (Anna Kot). Cała trójka Polek zagra o medale! Piękne zakończenie dnia!!

Hokej na lodzie - Końcówka obu meczów. Czarne - Zielone 9:4, Brązowe - Żółte 10:4. Alicja Sowa bliska półfinału!

Hokej na lodzie Kończą się powoli drugie tercje. Czarne prowadzą z Zielonymi 7:4, a Brązowe z Żółtymi 8:4.

Hokej na lodzie - Trwają już drugie tercje. Brązowe wciął wygrywają czterema bramkami - 6:2, Czarne prowadzą z Zielonymi 4:3. Przy takim wyniku to Brązowe są w półfinale wraz z Czarnymi, Niebieskimi i Żółtymi.

Hokej na lodzie - Mocny początek Brązowych, które prowadzą już 4:0. Zielone remisują z Żółtymi 2:2.

Curling - W spotkaniu Norwegii z Wielką Brytanią również nie brakowało emocji. Po 8 endach był remis 5:5 i musiała zadecydować dogrywka. W niej lepiej wypadli reprezentanci Nowej Zelandii i zdobyli kluczowy dla losów spotkania punkt.

Hokej na lodzie - Już za chwilę ostatniej rundy fazy grupowej turnieju dziewcząt. Drużyna Czarnych z Alicją Motą w składzie zagrają z Zielonymi, a Brązowe z Alicją Sową z Żółtymi. Brązowe i Zielone walczą o półfinał, Żółte i Czarne są już pewne awansu do czołowej czwórki.

Curling - Kapitalnie kończą spotkanie Niemcy! Drużyna mieszana z tego kraju zdobyła trzy punkty w ostatnim endzie i dzięki temu pokonała 7:6 Chiny. Wciąż trwa spotkanie Norwegii z Wielką Brytanią.

Hokej na lodzie - Rzutami karnymi zakończyło się spotkanie Niebieskich z Czerwonymi. Lepiej wykonywały je te drugie, dzięki czemu mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Po trzech tercjach było 4:4. Pomarańczowe uległy natomiast 6:8 Szarym. O 20:30 kolejne pojedynki drużyn mieszanych dziewcząt.

Curling - Zakończyły się już dwa spotkania popołudniowo - wieczornej sesji w Lozannie. Francja wygrała z Turcją 6:4, a Wielka Brytania zwyciężyła Słowenię 6:2. Czekamy na rozstrzygnięcia w pozostałych spotkaniach.

Curling - Norwegowie nie poddali się i dogonili Nowozelandczyków. Jest już 3:3. Wielka Brytania natomiast prowadzi aż 6:2 ze Słowenią i jest bliska zakończenia spotkania. Francuzi wygrywają z Turcją 5:3, a Niemcy przegrywają 4:6 z Chinami.

Hokej na lodzie - Rozpoczęła się trzecia kwarta w pojedynkach hokejowych dziewcząt. Czerwone prowadzą z Niebieskimi 3:2, a Pomarańczowe remisują z Szarymi 6:6.

Hokej na lodzie - Trwają hokejowe spotkania dziewcząt. Niebieskie remisują po pierwszej tercji 1:1 z Czerwonymi, a Pomarańczowe prowadzą 3:2 z Szarymi.

Curling - W czwartym endzie Norwegia zdołała nieco zmniejszyć straty i przegrywa teraz 1:3 z Nową Zelandią. W spotkaniach Francji z Turcją i Wielkiej Brytanii ze Słowenią mamy wynik 3:2 dla pierwszych z wymienionych drużyn. Chińczycy z kolei zdołali odrobić straty i remisują 4:4 z Niemcami.

Curling - Po trzecim endzie Francja remisuje 2:2 z Turcją, Wielka Brytania wygrywa 2:1 że Słowenią. Świetny mecz rozgrywają Nowozelandzczycy, którzy prowadzą już z Norwegią 3:0. Niemcy zwyciężyli trzeci end 2:0 z Chinami i w całym pojedynku jest dla nich 4:2.

Curling - Drugi end w czterech spotkaniach za nami. Nowozelandczycy podwyższyli prowadzenie i wygrywają już 2:0. Francuzi przegrywają 1:2 z Turkami, a w meczach Wielkiej Brytanii ze Słowenią i Niemiec z Chinami mamy remis.

Hokej na lodzie - Czarni i Brązowi nie wypuścili zwycięstwa z rąk w ostatniej tercji. Ci pierwsi okazali się lepsi od Zielonych, wygrywając 6:4. Natomiast Brązowi nie dali dogonić się Żółtym i triumfowali 8:6. Były to ostatnie mecze fazy grupowej turnieju chłopców. Do półfinału z pierwszego miejsca awansowali Zieloni i zmierzą się z Czarnymi. Drugą parę półfinałową utworzą Brązowi i Czerwoni Aleksa Menca.

Curling - Przed kilkoma minutami rozpoczęła się sesja popołudniowo - wieczorna. W czterech spotkaniach zakończył się właśnie pierwszy end. Niemcy prowadzą 2:0 z Chinami, a wynik 1:0 utrzymuje się w meczach Francji z Turcją, Wielkiej Brytanii ze Słowenią oraz Nowej Zelandii z Norwegią.

Hokej na lodzie - Po dwóch tercjach Czarni wygrywają z Zielonymi 4:3, a Brązowi prowadzą 4:1 z Żółtymi.

Hokej na lodzie - Zieloni remisują z Czarnymi po pierwszej tercji 2:2, a Brązowi prowadzą z Żółtymi 2:1.

Hokej na lodzie - Dobry początek Czarnych, którzy prowadzą 2:1 z Zielonymi. W drugim spotkaniu jest remis 1:1.

Hokej na lodzie - Przed nami dwa ostatnie spotkania fazy grupowej turnieju chłopców. Zieloni zmierzą się z Czarnymi, a rywalami Brązowych będą Żółci.

Łyżwiarstwo figurowe - Koreanka Young You zwycięża złoty medal w konkurencji solistek bezbłędnym programem dowolnym ocenionym na 214.00 pkt! Czterokrotna mistrzyni Korei pokonuje Rosjanki czternastopunktową przewagą! Podium wśród solistek wygląda następująco: 1. Young You (Korea) - 214.00 pkt 2. Kseniia Sinitsyna (Rosja) - 200.03 3. Anna Frolova (Rosja) - 187.72

Łyżwiarstwo figurowe - Kseniia Sinitsyna obejmuje prowadzenie nad swoją rodaczką. Rosjanka uzyskuje w łącznej ocenie 200.03 pkt! Przed nami Koreanka, która zajmuje pierwsze miejsce po programie krótkim.

Hokej na lodzie - Czerwoni z Aleksem Mencem w składzie pokonali Niebieskich Jakuba Trzebunii 18:11. Pomarańczowi Jakuba Michalskiego ulegli Szarym 2:5.

Łyżwiarstwo figurowe - Anna Frolova, która po programie krótkim zajmowała trzecie miejsce upadła dwukrotnie podczas swojego występu. Już na samym początku przewróciła się wykonując Flipa, ponownie upadła wykonując kombinację podwójnego Axla z potrójnym Salchowem. W drugiej połowie programu wykonała czysto kombinację potrójnego Lutza z potrójnym Toeloopem. Objęła prowadzenie nad Japonką łączną notą 187.72 pkt.

Hokej na lodzie - Czerwoni są już praktycznie pewni zwycięstwa, aktualnie prowadzą z Niebieskimi 17:7. Szarzy odskoczyli Pomarańczowym na dwie bramki.

Łyżwiarstwo figurowe - Niesamowity program dowolny w wykonaniu japońskiej solistki. Mana Kawabe, która zajmuje czwarte miejsce po programie krótkim zaprezentowała bardzo dobry program mimo kilku błędów. W drugiej połowie swojego występu wykonała trójkombinację skoków. W ostatnich sekundach skoczyła potrójnego Salchowa w kombinacji z potrójnym Toeloopem. Cały program utrzymała w zawrotnym tempie. Japonka objęła prowadzenie uzyskując w łącznej ocenie 185.22 pkt. A przed nami już najlepsza trójka!

Hokej na lodzie - Po drugiej tercji w meczu Czerwonych z Niebieskimi jest 14:5, a w pojedynku Szarych z Pomarańczowymi nadal 3:2.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo dobry program dowolny w wykonaniu reprezentantki Gruzji. Alina Urushadze, która zajmuje piąte miejsce po programie krótkim objęła prowadzenie z łącznym wynikiem 179.50 pkt.

Hokej na lodzie - Bardzo zacięty jest mecz pomiędzy Szarymi a Pomarańczowymi, w którym jest aktualnie 3:2 dla tych pierwszych. W drugim spotkaniu Niebiescy nieco zmniejszyli straty, ale nadal przegrywają z Czerwonymi 12:5.

Łyżwiarstwo figurowe - Powróciliśmy do Lausanne Skating Arena, gdzie na tafli jako pierwsza zaprezentowała się reprezentantka Włoch Alessia Tornaghi. Włoszka łączną notą 178.60 pkt obejmuje prowadzenie.

Curling - Niestety, przegrywamy z Koreańczykami - 3:5!

Hokej na lodzie - Po pierwszych tercjach Czerwoni 11:2 prowadzą z Niebieskimi, a Szarzy 3:2 z Pomarańczowymi.

Hokej na lodzie - Czerwoni są wyraźnie lepsi od Niebieskich i prowadzą 7:2. W drugim spotkaniu Szarzy wygrywają z Pomarańczowymi 3:1.

Curling - Zakończyły się dwa inne mecze. Rosja wygrała z Estonią - 8:4, a Węgry rozbiły Brazylię - 13:2.

Hokej na lodzie - Na pierwsze bramki nie musieliśmy długo czekać. Czerwoni prowadzą z Niebieskimi już 3:0.

Curling - Po siedmiu endach, Koreańczycy prowadzą z Polską - 4:3, a Rosjanie z Estonią - 8:4.

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejny bardzo dobry program dowolny za nami. Amerykanka Audrey Shin poprawnie wykonała wszystkie elementy skokowe z wyjątkiem Salchowa, przy którym upadła. Objęła prowadzenie z łączną notą 176.67 pkt. Przed nami dłuższa przerwa na czyszczenie lodu, a zaraz po niej rozgrzewka najlepszej szóstki solistek.

Hokej na lodzie - Właśnie rozpoczynają się kolejne mecze w turnieju chłopców. Niebiescy Jakuba Trzebunii zmierzą się z Czerwonymi Aleksa Menca, a Pomarańczowi z Jakubem Michalskim w składzie podejmą Szarych.

Curling - Koniec starcia naszych grupowych rywali. Kanada wygrywa z Hiszpanią - 9:3

Łyżwiarstwo figurowe - Świetny program reprezentantki Azerbejdżanu. Ekaterina Ryabova pokonuje Francuzkę i z łączną notą 169.37 pkt obejmuje prowadzenie.

Łyżwiarstwo figurowe - Reprezentująca barwy Francji wychodzi na prowadzenie. Maia Mazzara zaprezentowała kombinację podwójnego Axla z potrójnym Toeloopem. W drugiej połowie programu wykonała potrójnego Flipa z podwójnym Toeloopem. Do jej występu również wkradł się upadek. Mimo to obejmuje niemal szesnastopunktowe prowadzenie z łączną notą 166.16 pkt!

Łyżwiarstwo figurowe - Dzisiejszy dzień zdecydowanie pechowy dla solistek. Reprezentująca Węgry Regina Schermann, która po programie krótkim zajmowała 11 pozycję również zaliczyła dwa upadki. Z łączną notą 141.82 pkt zajmuje trzecie miejsce. Na prowadzeniu wciąż reprezentantka gospodarzy.

Curling - Po sześciu rundach w starciu Polski z Koreą znów równo - 3:3. Hiszpanie odrobili dwa oczka do Kanady - 3:7, a Estończycy do Rosjan - 3:8.

Narciarstwo alpejskie - Zakończył się drugi przejazd w slalomie gigancie chłopców. Podium poznaliśmy już nieco wcześniej, a nasz Bartłomiej Santera zakończył zmagania na dobrym 18. miejscu (+5.54).

Curling - Węgry powiększają przewagę nad Brazylią - 10:2.

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejne błędy w programie dowolnym przydarzyły się Amerykance. Kate Wang, która po programie krótkim zajmowała dziesiąte miejsce poprawnie wykonała potrójnego Flipa oraz Axla z dwoma obrotami. Niestety nie wykonała zaplanowanej kombinacji, a także zaliczyła upadek. Na chwilę obecną zajmuje dopiero trzecie miejsce z wynikiem 141.17 pkt.

Curling - Po pięciu endach, Kanada dokłada dwa kolejne punkty Hiszpanii i jest - 7:1, Rosjanie podobnie w meczu z Estonią - 8:1. W starciu Polski z Koreą mamy w tej chwili - 3:2 dla nas.

Łyżwiarstwo figurowe - Ostatnia po programie krótkim reprezentantka Bułgarii Iveline Baycheva wykonała dobry program dowolny. Rozpoczęła od kombinacji potrójnego Lutza z podwójnym Toeloopem, kolejno wykonała Rittbergera z trzema obrotami. Zachwyciła przepięknymi piruetami. Upadła jednak przy Axlu. W łącznej ocenie uzyskała 128.83 pkt zajmując tym samym czwarte miejsce. Przed nami rozgrzewka drugiej grupy solistek.

Curling - Brazylia nieco odrobiła do Węgrów i jest już tylko - 2:7.

Łyżwiarstwo figurowe - Złą passę przerywa reprezentantka Szwajcarii. Anais Coraducci zaprezentowała dobry program dowolny. Mimo upadku przy podwójnym Axlu wykonała poprawnie pozostałe skoki. Trzynasta po programie krótkim Szwajcarka obejmuje znaczące prowadzenie z łączną notą 150.89 pkt.

Narciarstwo alpejskie - Philip Hoffmann z Austrii mistrzem olimpijskim! Najszybszy w obu przejazdach. Srebro dla Sandro Zuerbregga ze Szwajcarii, brąz dla jego rodaka Luca Rodiuta. Bardzo dobre, 18. miejsce zajmuje Bartłomiej Sanetra. Teraz pojadą słabsi zawodnicy, z miejsc poniżej 31. w pierwszym przejeździe.

Curling - Cztery endy za nami. Rosjanie i Kanadyjczycy powiększyli swoje prowadzenie, odpowiednio 6:1 i 5:1. Polska remisuje z Koreą 2:2.

Łyżwiarstwo figurowe - Niestety seria upadków trwa.. Kanadyjka przewróciła się dwukrotnie. Catherine Carle, która po programie krótkim zajmuje 12 miejsce za swój program dowolny uzyskała 93.85 pkt, co w łącznej ocenie dało najwyższy jak do tej pory wynik 143.42 pkt.

Narciarstwo alpejskie - Adam Hofstedt ze Szwecji, wicelider po pierwszym przejeździe jedzie słabo i jest czwarty! Dwa medale dla Szwajcarii pewne!

Narciarstwo alpejskie - Słoweniec Martin Krizaj wypada z trasy! Zurbruegg ma już co najmniej brązowy medal!

Narciarstwo alpejskie - Austriak Vincent Wieser też poza podium. Zostało trzech.

Narciarstwo alpejskie - Norweg Sindre Myklebust dopiero czwarty. Czołowa trójka nadal: Zurbruegg - Roduit - Ermeskog.

Narciarstwo alpejskie - Sensacyjnie szósty po pierwszym przejeździe Argentyńczyk Tiziano Gravier zawalił teraz swój przejazd i spada za Polaka, na 15. miejsce. Sanetra w najgorszym razie będzie 19!

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo nieudane programy dowolne reprezentantek Finlandii i Estonii. Nella Pelkonen uzyskała za swój występ zaledwie 73.29 pkt, z kolei Eva-Lotta Kiibus, która upadła dwukrotnie, a także popełniła szereg błędów, tak samo jak jej poprzedniczka uzyskała 92.07 pkt, co w łącznej ocenie 138.70 pkt pozwoliło jej objąć tymczasowe prowadzenie.

Narciarstwo alpejskie - Zmiana lidera - Szwajcar Luc Roduit ze Szwajcarii luzuje na prowadzeniu Ermeskoga. Po chwili jeszcze szybszy jego rodak Sandro Zurbruegg. Jeszcze szóstka.

Narciarstwo alpejskie - Czołowa dziesiątka przejazdu przed nami. Na prowadzeniu nadal Ermeskog, Sanetra jest 10.

Curling - Scenariusz z wczorajszego meczu z Estonią się powtarza. Po przegranym pierwszym endzie kolejne zapisują Polacy na swoim koncie. W trzecim wygrywamy 1:0 i w meczu jest 2:1. Rosjanie prowadzą 5:1, Kanadyjczycy 3:1.

Narciarstwo alpejskie - Kolejni zawodnicy wyprzedzają Sanetrę, ale tak musiało być. Ich przewaga po pierwszym przejeździe byłą zbyt duża, by Polak mógł ich wyprzedzić w łącznym czasie. Po występie szesnastki alpejczyków na prowadzeniu Szwed Lukas Ermeskog.

Hokej na lodzie - Zakończyły się kolejne dwa mecze turnieju dziewcząt. Alicja Sowa w drużynie Brązowych przegrała z Anną Kot (Niebieskie) 4:5. Zielone pokonały natomiast Pomarańczowe 7:6. W tabeli po pięciu rundach Czarne z kompletem punktów wyprzedzają Niebieskie (14) i Żółte (12). Szósta runda jeszcze dziś wieczorem.

Narciarstwo alpejskie - Bułgar Konstantin Stoilov wyprzedza jako pierwszy Polaka. Przy odrobinie szczęścia Sanetra powinien być w czołowej dwudziestce igrzysk. Ładny wynik.

Łyżwiarstwo figurowe - Powracamy na taflę do Lausanne Skating Arena, gdzie trwa rozgrzewka pierwszej grupy solistek, które za chwilę rozpoczną walkę o medale.

Curling - Polacy wyrównują stan meczu po wygraniu drugiego enda 1:0. Rosja prowadzi z Estonią już 6:0, Kanada z Hiszpanią 3:1.

Narciarstwo alpejskie - Ośmiu zawodników już ma za sobą drugi przejazd, a Polak wciąż na pierwszym miejscu. Będzie awans Bartłomieja Sanetry.

Curling - Pierwszy end przejmują Koreańczycy i prowadzą 1:0. Kanadyjczycy i Rosjanie zdobywają natomiast po 3 punkty.

Narciarstwo alpejskie - Zaczynamy drugi przejazd giganta chłopców! Jako piąty pojedzie Bartłomiej Sanetra, zajmujący po pierwszym przejeździe 25. miejsce.

Curling - Zaczynamy bardzo ważny mecz Polaków z Koreańczykami. Musimy go wygrać, by pozostać w walce o ćwierćfinał igrzysk. Niełatwe zadanie przed Klaudią Szmidt, Dominikiem Szmidtem, Moniką Wosińską i Robertem Kamińskim. W naszej grupie grają też teraz Estończycy z Rosjanami i Hiszpanie z Kanadyjczykami.

Łyżwiarstwo szybkie - Motonaga Arito z Japonii zdobywa złoty medal na 1500 metrów z wynikiem - 1:52.24. Srebro dla Rosjanina Pavla Tarana, zaś brąz dla Jonathana Tobona ze Stanów Zjednoczonych. Filip Hawrylak zajął ostatecznie 13, a Michał Kopacz 26 miejsce.

Łyżwiarstwo figurowe - Rosjanie Irina Khavronina i Dario Crisano utrzymali prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli w konkursie par tanecznych w programie dowolnym z wynikiem - 164,63 pkt. Drugie miejsce również zajęli Rosjanie - Sofya Tyutyunina i Alexander Shustitskiy - 159,15 pkt. Natomiast brąz zdobyli Amerykanie - Katarina Wolfkostin i Jeffrey Chen - 152,43 pkt.

Łyżwiarstwo szybkie - Aktualnie prowadzi Rosjanin Pavel Taran z wynikiem - 1:53.74.

Skialpinizm - Sprint chłopców wygrywa Włoch Rocco Baldini - 2:30.14. Srebro dla jego rodaka Lucy Tomasoniego (+7.87), zaś brąz dla Hiszpana Ota Ferrera Martineza (+13.14).

Łyżwiarstwo szybkie - Zmiana na pozycji lidera, teraz prowadzi Niderlandczyk Remo Slotegraaf - 1:56.87.

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami już ponad połowa stawki w zmaganiach par tanecznych. Na prowadzeniu w tej chwili są Amerykanie Katarina Wolfkostin i Jeffrey Chen z notą 152,43 pkt. Przed nami wciąż jednak m.in. liderów Iriny Khavroniny i Dario Cirisano.

Skialpinizm - Hiszpanka Maria Costa Diez wygrywa sprint dziewczyn - 3:22.45. Srebro dla Włoszki Silvii Berry (+2.53), a brąz dla Francuzki Margot Ravinel (+3.40).

Narciarstwo alpejskie - Tak jest! Bartłomiej Sanetra z awansem do drugiego przejazdu! Polak zakwalifikował się do niego z 28. czasem. W czołówce nie nastąpiły już żadne zmiany. Austriak Philip Hoffmann prowadzi z 0,69 sekundy przewagi nad Szwedem Adamem Hofstedtem i 1,5 sekundy różnicy nad Słoweńcem Martinem Krizajem. Na drugi przejazd zapraszamy na godzinę 14:15.

Curling - Już jakiś czas temu zakończyła się sesja poranna. Czechy pokonały w niej 6:4 drużynę USA, Szwecja wygrała z Łotwą 9:7, Włosi pokonali po dodatkowym endzie Japonię 7:6, a Szwajcaria wygrała z Danią 6:4.

Skialpinizm - Za nami półfinały sprintu dziewcząt i chłopców. Grono finalistek stanowią: Hiszpanka Maria Costa Diez, Szwajcarka Caroline Ulrich, Francuzka Margot Ravinel, Włoszki Silvia Berra i Erika Sanelli, a także Chinka Quzhen Suolang. O medale w rywalizacji mężczyzn powalczą z kolei: Włosi Luca Tomasoni i Rocco Baldini , Austriak Julian Tritscher, Hiszpanie Ot Ferrer Martinez, Marc Radua Ivern i Rosjanka Nikita Philippov..

Łyżwiarstwo szybkie - Kopacz wskakuje na trzecią pozycję - 2:04.99.

Łyżwiarstwo szybkie - A teraz starcie Michała Kopacza z Kazachem Yevgeniyem Koshkinem.

Hokej na lodzie Trzecie tercje nie przyniosły nam żadnych rewelacyjnych comebacków. Czarne, z Alicją Motą w składzie, zwyciężyły w spotkaniu z Szarymi 5:3, a Czerwone okazały się lepsze od Żółtych wygrywając 8:5.

Łyżwiarstwo szybkie - Brawo! Hawrylak z czasem - 2:00.02 obejmuje aktualnie prowadzenie.

Łyżwiarstwo szybkie - A teraz Filip Hawrylak z Koreańczykiem Sukhoon Yangiem.

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwszym liderem Włoch Nicky Rosanelli - 2:05.28.

Hokej na lodzie Kolejną bramkę w trzeciej tercji strzeliły zawodniczki drużyny Żółtych, które przegrywają z Czerwonymi 5:8.

Łyżwiarstwo szybkie - Rozpoczynają się zmagania na 1500 metrów chłopców. Filip Hawrylak pojedzie już w drugiej parze, a Michał Kopacz w trzeciej.

Hokej na lodzie Na początku trzeciej tercji oglądamy bramki jedynie w spotkaniu Czerwonych z Żółtymi, te pierwsze prowadzą już 8:4.

Hokej na lodzie Końcówka drugiej tercji przyniosła podwyższenie przewagi obu wygrywających drużyn. Przed ostatnią częścią gry Czarne prowadzą z Szarymi 5:3, natomiast Żółte przegrywają z Czerwonymi 3:6.

Narciarstwo alpejskie - Bartłomiej Sanetra już na mecie. Polak w tej chwili jest na 28. pozycji i wciąż ma szansę na drugi przejazd. Jego strata do lidera to 4,09 sekundy. Na swój start czeka jednak jeszcze sporo zawodników.

Łyżwiarstwo szybkie - Konie rywalizacji dziewcząt na 1500 metrów. Złoto zdobywa Niderlandka Myrthe De Boer - 2:10.44, srebro Yuka Takanashi z Japonii - 2:10.58, a brąz Chinka Binyu Yang - 2:10.93. Polki daleko z tyłu - Kopacz 22, zaś Dobrowolska 25.

Hokej na lodzie Już trzy bramki oglądaliśmy w drugiej tercji pojedynku Czarnych z Szarymi, te pierwsze prowadzą 5:3. W drugim spotkaniu Żółte łapią kontakt i przegrywają z Czerwonymi już tylko 3:4.

Narciarstwo alpejskie - Za kilka minut na trasę slalomu giganta ruszy Bartłomiej Santera. Trzymamy kciuki za występ naszego reprezentanta!

Hokej na lodzie Na początku drugiej tercji jedynie Czerwone zdołały pokonać zasieki obronne rywalek i prowadzą z Żółtymi już 4:2.

Skialpinizm - Za nami dwa ostatnie ćwierćfinały sprintu chłopców. Awans z nich do półfinału uzyskali Francuz Bazil Docuret, Hiszpanie Ot Ferrer Martinez i Marc Radua Ivern, Rosjanin Nikita Phillipov, Niemiec Finn Hoesch, a także Szwajcar Thomas Bussard.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejna zmiana na czele stawki. Prowadzi teraz Japonka Yuka Takanashi - 2:10.58.

Hokej na lodzie Niemal w tym samym momencie drużyny Czarnych i Czerwonych strzeliły bramki. Pierwsze tercje kończą się więc wynikami 3:2 dla Czarnych w spotkaniu z Szarymi i także 3:2 dla Czerwonych, które podejmują Żółte.

Narciarstwo alpejskie - Nastąpiła zmiana w czołówce zawodników pierwszego przejazdu slalomu giganta chłopców. Na trzecią pozycję wskoczył Martin Krizaj ze Słowenii. Strata Krizaja do prowadzącego Hoffmanna to jednak aż 1,5 sekundy! Swój występ za sobą ma w tej chwili 32 alpejczyków.

Łyżwiarstwo szybkie - Niestety słabszy start Polki i dopiero 17. miejsce (2:22.34).

Hokej na lodzie Choć Szare przeważają, to Czarne zdołały strzelić wyrównującą bramkę i także w tym spotkaniu jest remis 2:2.

Skialpinizm - Włosi Rocco Baldini i Luca Tomasoni oraz Austriak Julian Tritscher - tych trzech zawodników uzyskuje awans z drugiego ćwierćfinału.

Hokej na lodzie Czerwone i Żółte zaczęły strzelać z niezwykłą regularnością, na tablicy świetlnej widnieje rezultat 2:2.

Łyżwiarstwo szybkie - A tymczasem popatrzmy na rywalizację drugiej z Polek - Marty Dobrowolskiej z Rosjanką Valeriią Sorokoletovą.

Skialpinizm - Za nami pierwszy ćwierćfinał w rywalizacji chłopców. Okazał się w nim najlepszy zwycięzca kwalifikacji - Oriol Olm Rouppert. Minimalnie wolniejszy był tym razem Szwajcar Robin Bussard. Trzeci Norweg Trym Dalset Loedoeen także z kwalifikacją do kolejnej rundy.

Hokej na lodzie I jest otwarcie wyniku drugiego spotkania. Żółte prowadzą 1:0 z Czerwonymi.

Narciarstwo alpejskie - 20 alpejczyków ma swój pierwszy przejazd za sobą. Tylko 12 z nich może cieszyć się z dojazdu do mety. W klasyfikacji na czołowych miejscach nic się nie zmieniło. Nadal prowadzi Hoffmann przed Hofstedtem i Wieserem.

Hokej na lodzie Mamy pierwsze bramki. Czarne przegrywają 1:2 z Szarymi. W drugim spotkaniu nadal 0:0.

Łyżwiarstwo szybkie - Rosjanka Aleksandra Rutkovskaia obejmuje aktualnie prowadzenie - 2:13.41.

Skialpinizm - Zakończyły się kolejne dwa ćwierćfinały w zmaganiach dziewcząt. Z trzeciego awans uzyskały Chinka Ouzhen Suolang, Włoszka Erika Sanelli i Hiszpanka Ares Torra Gendrau. W czwartym heacie najlepsza okazała się Włoszka Silvia Berra. Za jej plecami uplasowała się Niemka Sophia Wessling i Francuzka Victoire Berger. Największą niespodzianką tej fazy rywalizacji jest odpadnięcie najlepszej w kwalifikacjach Austriaczki Lisy Rettensteiner.

Łyżwiarstwo szybkie - Daria Kopacz wskakuje na szóste miejsce aktualnie. Zaczęła bardzo mocno i była nawet liderką, ale w końcówce zabrakło chyba sił.

Narciarstwo alpejskie - Za nami występ 10 zawodników w pierwszym przejeździe slalomu giganta chłopców. Na prowadzeniu Philip Hoffmann z Austrii z czasem 1:02,50. Ma on wyraźną przewagę nad Szwedem Adamem Hofstedtem i swoim rodakiem Vincentem Wieserem. Jak dotąd czterech alpejczyków nie ukończyło rywalizacji.

Łyżwiarstwo szybkie - A teraz czas na rywalizację Darii Kopacz z Koreanką Min Hui Kim.

Hokej na lodzie Już o 12:00 rozpoczną się dwa kolejne mecze hokejowe, tym razem dziewcząt. Czarne, z Alicją Motą, będą podejmowały drużynę Szarych, a Żółte zmierzą się z Czerwonymi.

Łyżwiarstwo szybkie - Mamy zmianę na prowadzeniu. Teraz liderką jest Włoszka Katia Filippi - 2:13.63, a na drugie wskoczyła Belgijka Fran Vanhoutte - 2:16.82.

Skialpinizm - Drugi ćwierćfinał wygrywa zawodniczka gospodarzy Caroline Ulrich. W 1/2 finału są także Mardot Ravinel z Francji i Ema Chlepkova z Kanady.

Skialpinizm - Rywalizacja dziewcząt wchodzi w fazę ćwierćfinałową. W pierwszym z nich najlepsza okazała się Hiszpanka Maria Costa Diez. Dalej awansowały również Szwajcarka Thibe Deseyn i Chinka Jingxuan Yu.

Curling - Wygrany przez Amerykanów kolejny end 1:0 i już tylko 4:3 dla Czechów. Łotysze po kolejnym kapitalnym endzie prowadzą 7:3 ze Szwedami. Włochy na razie ogrywają Japonię 5:4, a Szwajcaria prowadzi z Danią 5:3.

Łyżwiarstwo szybkie - 2:20.21 to czas Rumunki, do niego teraz będziemy porównywać kolejne wyniki.

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczął się opóźniony pierwszy przejazd slalomu giganta chłopców. Przypominamy, że na starcie mamy reprezentanta Polski. Z 46. numerem swój występ zanotuje Bartłomiej Santera. Czy Polaka stać na dobry rezultat? Przekonamy się o tym za kilkadziesiąt minut.

Łyżwiarstwo szybkie - I ruszyła pierwsza para - Włoszka Serena Pergher i Ramona Ionel z Rumunii.

Łyżwiarstwo szybkie - Za chwilę start wyścigów na 1500 metrów kobiet z udziałem Marty Dobrowolskiej i Darii Kopacz.

Łyżwiarstwo figurowe - Za chwilę w Lausanne Skating Arena powinna rozpocząć się finałowa rywalizacja par tanecznych w programie dowolnym. Na półmetku rywalizacji prowadzą Rosjanie Irina Khavronina i Dario Cirisano.

Hokej na lodzie W odstępie niecałej minuty Zieloni dwukrotnie trafili do bramki Pomarańczowych i zwyciężyli z drużyną Jakuba Michalskiego 8:6. W drugim meczu Brązowi podwyższyli rezultat i ostatecznie pokonali dotychczas najsłabszą ekipę turnieju - Niebieskich aż 14:2.

Curling - Czesi znowu odstawili Amerykanów po 5. endach - jest 4:2. Do meczu wrócili Łotysze, którzy wygrali ostatniego rozegranego enda 3:0 i prowadzą 4:3 ze Szwecją. Identyczny wynik u Japonii z Włochami. Jedyny remis u Duńczyków i Szwajcarów - jest 3:3.

Hokej na lodzie Pomarańczowi z Zielonymi idą łeb w łeb! W samej trzeciej tercji obejrzeliśmy już 8 bramek, po 4 dla obu ekip i jest już 6:6!

Skialpinizm - Zakończyła się runda kwalifikacyjna chłopców. Zwyciężył w niej z prawie 5-sekundową przewagą Andorczyk Oriol Olm Rouppert nad drugim Francuzem Bazilem Ducouret. Podium zamknął faworyt gospodarzy Thomas Bussard.

Hokej na lodzie Ostatnie tercje obu spotkań obfitują w bramki! Niebiescy zdołali strzelić drugą bramkę w tym spotkaniu, na co Brązowi odpowiedzieli trzema trafieniami i mamy 11:2. W drugim spotkaniu trwa zacięty pojedynek, Pomarańczowi 4:4 Zieloni.

Hokej na lodzie Pomarańczowi i Zieloni rozpoczęli trzecią tercję od wymiany ciosów i jest już 3:3. Brązowi dokładają jedno trafienie, podwyższając wynik na 9:1.

Hokej na lodzie Zieloni doprowadzili do wyrównania i mamy 2:2 w starciu z Pomarańczowymi. Brązowi nie przestają strzelać i prowadzą już 8:1 przeciwko Niebieskim.

Skialpinizm - Rozpoczyna się runda kwalifikacyjna chłopców. Tak jak w przypadku dziewcząt, na starcie mamy 24 zawodników.

Hokej na lodzie Niebiescy, mimo dotychczasowych porażek we wszystkich meczach, w każdym z nich zdołali zdobyć choć jedną bramkę. Tak też się stało w tym spotkaniu. Brązowi 6:1 Niebiescy.

Hokej na lodzie Są kolejne bramki! Brązowi wygrywają już 6:0 z Niebieskimi na początku drugiej tercji. W drugim meczu Pomarańczowi, z Jakubem Michalskim w składzie, przegrywają 1:2 z Zielonymi.

Skialpinizm - Runda kwalifikacyjna za nami. Zwyciężyła w niej Lisa Rettensteiner. Za nią uplasowały się dwie reprezentantki Włoch: Erika Sanelli i Silvia Berra. Dziewczęta powrócą do rywalizacji o 11:30, kiedy odbędą się ćwierćfinały. Za kilka minut wystartuje runda kwalifikacyjna chłopców, także niestety bez udziału naszych reprezentantów.

Curling - W każdym z meczów za nami już trzy endy. Czechy remisują z USA 2:2, Szwecja prowadzi z Łotwą 2:1, Japonia przegrywa z Włochami, a Dania ulega Szwecji - w obu spotkaniach wynik 2:3.

Skialpinizm - Bardzo szybko przebiega rywalizacja w sprincie (już sama nazwa na to wskazuje) dziewcząt. Jak na razie mamy jednak do czynienia z rundą kwalifikacyjną, która zadecyduje o rozstawieniu zawodniczek. Bliska wygrania jej jest wcześniej wspomniana Austriaczka Rettensteiner.

Hokej na lodzie Mamy kolejne dwie bramki dla ekipy Brązowych, którzy prowadzą z Niebieskimi już 4:0. W spotkaniu Pomarańczowych z Zielonymi ciągle 1:1.

Skialpinizm - Przed chwilą rozpoczął się sprint dziewcząt. Na starcie 24 zawodniczki, a na prowadzeniu znajduje się obecnie Austriaczka Lisa Rettensteiner z czasem 3:34,5.

Hokej na lodzie - Mamy już pierwsze bramki! Brązowi prowadzą z Niebieskimi 2:0, a Pomarańczowi remisują z Zielonymi 1:1.

Hokej na lodzie - Przed momentem rozpoczęły się dwa następne mecze hokejowe chłopców. Brązowi mierzą się z Niebieskimi, w drużynie których występuje Jakub Trzebunia. Pomarańczowi ( Jakub Michalski) grają natomiast z Zielonymi.

Curling - Amerykanie odrobili straty do Czechów i po dwóch endach jest 2:2. Identyczna sytuacja u Japończyków, którzy grają z Włochami. Łotysze ze Szwedami w drugim endzie na 0:0, Szwajcaria prowadzi z Danią 3:1!

Narciarstwo alpejskie - Organizatorzy zdecydowali o przesunięciu godziny rozpoczęciu zmagań w slalomie gigancie chłopców. Ten rozpocznie się o 11:30. Drugi przejazd zaplanowano na 14:15, a kwadrans później odbędzie się ceremonia kwiatowa.

Curling - Zakończyły się pierwsze endy we wszystkich spotkaniach porannej sesji. Czesi prowadzą z Amerykanami 2:0, podobnie rzecz się ma w pojedynku Włochów z Japończykami (2:0 dla Italii). Łotysze wygrywają ze Szwedami 1:0. Tyle samo wynosi przewaga Duńczyków nad Szwajcarami.

Skialipinizm - Za niespełna kwadrans w Villars Winter Park rozpocznie się walka o medale w sprincie dziewcząt. Wśród startujących nie mamy reprezentantek Polski.

Narciarstwo alpejskie - Opóźnia się natomiast kolejna konkurencja narciarstwa alpejskiego, czyli slalomu giganta chłopców. Na starcie mamy 77 zawodników, a z 46. numerem wystąpi Bartłomiej Sanetra.

Curling - Rozpoczęły się również cztery mecze curlingowych drużyn mieszanych. W tej chwili trwa pierwszy end w każdym z nich. Wyniki podamy po ich zakończeniu. Reprezentanci Polski w tej konkurenci wyjdą o godzinie 14:00, a ich rywalami będą zawodnicy z Korei Południowej.

Hokej na lodzie - Za nami już pierwsze mecze hokejowe chłopców, które rozpoczęły się o godzinie 9:00. Czarni pokonali Siwych 16:8, a Żółci ulegli Czerwonym z Aleksem Mencem w składzie 13:15. Następne dwa spotkania rozpoczną się o godzinie 10:30.

Dzień dobry. Rozpoczynamy relację z czwartego dnia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbywają się w Lozannie!