Piłka ręczna - ME: Francuzi poza turniejem!

• Data publikacji: 12.01.2020, 21:15

To dopiero początek mistrzostw Europy, a mamy już wielką niespodziankę. Francuzi przegrali 26:28 z Norwegią i nie awansują do drugiej fazy grupowej.

Grupa D

Po porażce z Portugalią mecz Francuzów z Norwegami był dla "Trójkolorowych" był o wszystko. Portugalczycy wygrali 27:24 z Bośnią i Hercegowiną. Tym samym Francuzi potrzebowali zwycięstwa z silną Norwegią, aby pozostać w turnieju. W pierwszej połowie ekipa ze Skandynawii wypracowała trzy bramki przewagi, ale Francuzi wyrównali i do przerwy było 15:14 dla "Trójkolorowych". Od stanu 22:22 Norwegowie rzucili 3 gole z rzędu i przybliżyli się do zwycięstwa. Francuzi gonili, ale przegrali 26:28. Bohaterem Norwegów był Sander Sagosen, który rzucił 10 bramek. Tym samym Norwegia i Portugalia mają 4 punkty, a Francja oraz Bośnia i Hercegowina 0. Tym samym wiadomo już, kto awansuje do drugiej fazy turnieju i kto odpadnie. Eliminacja Francji jest jak dotąd największą niespodzianką mistrzostw.

Francja - Norwegia 26:28
Portugalia - Bośnia i Hercegowina 27:24

Grupa F

Polskich kibiców najbardziej interesowała rywalizacja w Goeteborgu. Polacy przegrali ze Szwajcarią. Więcej TUTAJ. W drugim meczu Słowenia wygrała 21:19 ze Szwecją. Podopieczni Ljubomira Vranjesa utrzymywali nieznaczną przewagę przez większą część spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Jure Dolenec, który rzucił 7 goli. Obecnie liderami tabeli są Słoweńcy, ale szansę na awans mają jeszcze teoretycznie wszystkie zespoły, w tym Polacy.

Szwajcaria - Polska 31:24
Szwecja - Słowenia 19:21

Grupa B

W Wiedniu swoje mecze rozgrywała grupa B. Swoje drugie spotkanie wygrali Austriacy. Współgospodarze turnieju pokonała Ukrainę. Do przerwy Austria miała tylko bramkę przewagi, ale po przerwie wyraźnie odskoczyła rywalom. Ponownie liderem reprezentantów Austrii był Nikola Bilyk, który zdobył 9 bramek. Po jednym zwycięstwie mają Czesi i Macedończycy. Nasi południowi sąsiedzi wygrali dzisiaj 27:25 z Macedonią Północną. Przegranej drużynie nie pomogło nawet 11 trafień Kiriła Łazarowa. W teoretycznie lepszej sytuacji są Czesi, którzy zagrają z Ukrainą.

Czechy - Macedonia Północna 27:25
Austria - Ukraina 34:30