Droga do Tokio #58 - Siatkówka: Turcja - Niemcy [ZAPIS LIVE]

• Data publikacji: 12.01.2020, 15:54

W decydującym meczu kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio spotykają się drużyny z Turcji i Niemiec. Już raz na tym turnieju te zespoły rywalizowały ze sobą. Wtedy pewnie wygrały Niemki, 3:1. Czy i tym razem tak będzie? Czy to właśnie one zagwarantują sobie wyjazd do Japonii? Tego dowiemy się około 20. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live od około 17:20.

Relacja na żywo

Dziękujemy za uwagę i śledzenie naszych relacji przez kilka ostatnich dni!

25:22 Turczynki wygrywają i to one jadą do Tokio!

22:21 Hanna Orthmann zaserwowała asa serwisowego i Niemki wciąż w grze.

20:16 Erdem po raz kolejny z krótkiej. Wydaje się, że mamy już zwycięzcę tego meczu.

18:14 Lippmann po raz kolejny nie kończy kontry. Bez tego trudno będzie im wygrać choćby seta.

17:14 Boz po raz kolejny zatrzymana. Turczynka ma bardzo niską skuteczność w tym meczu.

13:12 Niemki poprawiły odrobinę skuteczność, przez co i wynik wyglądał dla nich bardziej korzystnie.

10:8 Niemki mają coraz większe problemy, żeby dobić się do boiska i tylko dzięki pojedynczym atakom, zdobywają punkty.

6:4 Turcja nie zatrzymuje się ani na chwilę. W kolejnych atakach świetnie prezentuje się Erdem i Boz.

19:25 Lipmann zatrzymana, a to oznacza koniec drugiego seta. Niemki przegrywają 0:2.

19:22 Nie kończy Boz, jednak Niemki nie wykorzystują tego, bo atakują w aut.

19:20 Niemki dosyć cierpliwie grają, co im się opłaciło - po błędzie Boz, tracą już tylko jeden punkt w decydującej fazie seta.

17:20 Baladin nic nie robi sobie z niemieckiego bloku. Bez problemu kończy atak.

13:16 Erdem po raz kolejny kapitalnie z ataku z obiegnięcia. Turczynki wydają się dzisiaj nie do przejścia.

9:10 Lipmann świetnie na lewym skrzydle. Niemki muszą zacząć grać agresywniej, jeśli chcą powalczyć w tym spotkaniu.

5:4 Niemki już znacznie lepiej rozpoczęły drugą partię. Asem serwisowym popisała się Orthmann. Wydawało się, że w pierwszym secie były bardzo zdeprymowane.

25:17 Turcja wygrywa pierwszą partię. Póki co, Niemki nie potrafią nawiązać równej walki z przeciwniczkami.

21:13 Boz bawi się na boisku, posyłając kiwkę w sam środek boiska.

19:12 Erdem straszy swoją zagrywką i zdobywa asa serwisowego.

14:8 Turczynki mocno się rozpędzają. Widać, że mimo wczorajszego pięciosetowego pojedynku z reprezentacją Polski, mają ogromną determinację, by wygrać ten mecz.

7:4 Kolejna już długa wymiana w tym spotkaniu. Szykuje się znakomity mecz.

5:2 Turczynki lepiej weszły w to spotkanie. Mimo, że Niemki starają się bronić, to zdarzają im się błędy wynikające z braku komunikacji.

Niemki mogą mieć znacznie więcej siły niż Turczynki z racji rozgrywania meczu półfinałowego znacznie wcześniej. Może to być decydujący czynnik, jeśli pojedynek będzie się przeciągał.

Wczoraj niewiele zabrakło, aby to Polska zagrała w wielkim finale, jednak nasze reprezentantki zatraciły swoją skuteczność.

Już za kilka chwil zacznie się mecz finałowy, który zadecyduje o tym, która z drużyn pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Naszą relację rozpoczniemy od godziny 17:20. Serdecznie zapraszamy!