Lozanna 2020 - Narciarstwo alpejskie: drugie złoto dla Klopfenstein, 29. miejsce Hopek

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 12.01.2020, 14:10

Młodzieżową mistrzynią olimpijską w slalomie gigancie została Szwajcarka Amelie Klopfenstein. Jest to dla niej drugi złoty medal na tej imprezie, gdyż wcześniej triumfowała w supergigancie. Srebro zdobyła Finka Rosa Pohjolainen, natomiast skład podium uzupełniła Austriaczka Amanda Salzgeber.

Pierwszy przejazd najszybciej pokonała Finka Rosa Pohjolainen, która jako jedyna zeszła poniżej 1 minuty i 5 sekund, wykręcając czas 1:04.99. Za nią uplasowały się Hanna Aronsson Elfman, tracąc 0,39 sekundy, oraz Caitlin McFarlane, która była gorsza od liderki o 0,49 sekundy.

W finałowej rywalizacji doszło do lekkich przetasowań. Hanna Aronsson Elfman i Caitlin McFarlane, znajdujące się na podium po premierowej odsłonie, zanotowały gorszy drugi przejazd, przez co wypadły z pozycji medalowych i ostatecznie zajęły odpowiednio 7. i 5. miejsce. Na tym skorzystała między innymi złota medalistka w superkombinacji, Amanda Salzgeber, która awansowała z 6. pozycji i ostatecznie zdobyła brązowy medal. Srebro trafiło do Rosy Pohjolainen, która dzielnie walczyła, ale ostatecznie nie utrzymała 1. pozycji zajmowanej po premierowym przejeździe, tracąc do zwyciężczyni zaledwie 0,14 sekundy. Złoto trafiło do Szwajcarki Amelie Klopfenstein, dla której jest to drugie złoto, a ogólnie trzeci medal tych igrzysk, gdyż oprócz tytułu w supergigancie wywalczyła również brąz w alpejskiej superkombinacji.

W tej konkurencji występowała jedna Polka, Gabriela Hopek, która ostatecznie zajęła 29. miejsce, wykręcając czas 2:21,06, tracąc do triumfatorki 12,38 sekundy.