Lozanna 2020 - Łyżwiarstwo szybkie: Polacy daleko na 500 metrów

• Data publikacji: 12.01.2020, 13:55

Holenderka Isabel Grevelt i Japończyk Yudai Yamamoto zdobyli złote medale na 500 metrów w pierwszej konkurencji łyżwiarstwa szybkiego na Zimowych Igrzyskach Młodzieży. Polacy zajęli dalsze miejsca.

Dzisiaj rozegrano pierwsze konkurencje panczenistów na torze w St. Moritz podczas Zimowych Igrzysk Młodzieży. Pierwszego dnia łyżwiarskich zmagań rozdano medale w wyścigach na dystansie 500 metrów. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Isabel Grevelt, która jest wielką nadzieją holenderskich panczenów. Reprezentantka Holandii uzyskała czas 40,57. To pierwszy przypadek w historii YOG, kiedy na 500 metrów triumfuje zawodniczka spoza Azji. Podium uzupełniły dzisiaj łyżwiarki z Azji. Druga ze stratą pół sekundy była Chinka Jingyi Wang, a trzecia ze stratą 59 setnych Japonka Yukino Yoshida. Na starcie stanęły dwie Polki. Lepiej z nich spisała się Daria Kopacz, która była 16. ze stratą 2 sekund i 56 setnych. Marta Dobrowolska zajęła 23. miejsce ze stratą 3 sekund i 46 setnych.

Wśród chłopców najlepszy okazał się Yudai Yamamoto z czasem 36,42. Japończyk był najszybszy także na 100 metrach - 10,07. Drugi był Hiszpan Nil Llop Aquierdo ze stratą 18 setnych. Trzecie miejsce zajął Chińczyk Zhiwen Xue, który stracił 25 setnych. Polacy, tak jak Polki, uplasowały się na dalszych pozycjach. Michał Kopacz zajął 16. miejsce ze stratą 2 sekund i 16 setnych, a Filip Hawrylak był 23. ze stratą 3 sekund i 18 setnych.

500 metrów dziewcząt:

1. Isabel Grevelt (Holandia)
2. Jingyi Wang (Chiny)
3. Yukino Yoshida (Japonia)
4. Binyu Yang (Chiny)
5. Min Hui Kim (Korea Południowa)