Skoki narciarskie - PK: zamiana miejsc na podium, gorszy występ Polaków

• Data publikacji: 12.01.2020, 13:00

W austriackim Bischofshofen odbył się dziś drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Ponownie całe podium zajęli gospodarze, ale zamienili się miejscami w porównaniu do wczorajszych zawodów.

Wczoraj zwyciężył Clemens Leitner, przed Stefanem Huberem i swoim imiennikiem Aignerem, a tuż za nimi była trójka Polaków - Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Klemens Murańka. Jednak dziś panowie zamienili się miejscami, a Polaków próżno było szukać w czołowej dziesiątce.

Najlepszy okazał się w dzisiejszych zawodach Clemens Aigner, po skokach na odległość - 142 i 136,5 metrów. Drugie miejsce zajął też Clemens, ale Leitner, lądując na - 139,5 i 136,5 metrze, zaś na najniższym stopniu podium stanął Stefan Huber - 136,5 oraz 131 metrów. Czwarte miejsce zajął kolejny z gospodarzy - Ulrich Wohlgenannt, skacząc - 134,5 i 131,5 metrów.

Najwyżej z Biało-Czerwonych uplasował się Aleksander Zniszczoł - 11. miejsce, po skokach na odległość - 134 i 125 metrów. Klemens Murańka zajął 14. miejsce (130 i 129 metrów), Paweł Wąsek 22. pozycję (129 i 128 metrów), a Andrzej Stękała 27. miejsce (136,5 i 114,5 metrów).